Jaki amplituner do 2200zł?

zorro_77

New member
Witam,

Interesujemnie amplitunerek av do 1800 no max 2200.
Trzeba mi do kina domowego (muzyki mało słucham).

Co kupili byście jako fachowcy - dowolna firma... nie zalezy mie tez na masie bajerow, ktore nie umieim wykorzystac.

Pozdrawiam.
Kamil
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Yamaha 661. Ma wprawdzie sporo bajerów, ale po ich wyłączeniu też jest dobrze. W kinie naprawdę dobrze się sprawuje.

ArtS :)
 

ASTONDB9

New member
Odpowiedz na Twoje zapytanie:)

Tak jak mój przedmówca polecam ONKYO 604 :)
Sam miałem zamier kupić ten model Jest niesamowity i w dobrej cenie!!!
Jest to niewątpliwie średnia pułka cenowa ale znając firmę ONKYO jest to najlepsze rozwiązanie nadajęce sie do kina domowego 7.1 Kanałowy dzwięk zasilany z wirtualnej baterii!!!
Nie polecam żadnych łączonych rozwiązań typu odtwarzacz i amplituner w jednym to dobre dla małowymagajacych i pań lubiących dizajn:)
Trzeba sie tylko liczyć z głośnikami które sa potrzebne do wydobycia dzwięku i ze skargami sąsiadów:)
Pozdrawiam Paweł:)
Ps.życze miłego oglądania:)
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
zorro_77 napisał:
Interesujemnie amplitunerek av do 1800 no max 2200.
Trzeba mi do kina domowego (muzyki mało słucham).
Co kupili byście jako fachowcy - dowolna firma... nie zalezy mie tez na masie bajerow, ktore nie umieim wykorzystac.

a jakie zestwy głosnikow planujesz .....

bo mozna miec fajny amp. i kiepskie kolumny ....

i odwrotnie ....

chyba sie zgadzacie :hmm:
 

zorro_77

New member
Juz jestem :)

Wyskoczylem wlasnie do MM zeby cos zobaczyc - ale kiepscizna .... wszystko w komlpetach i kiszka...

Ale rzucił mi się Pioneer 917 - ktory ma 2+1xHDMI + USB i ten 192 bit procesor.
Co o nim sądzicie?

Co do Onkyo - wszystko fajnie ale ogladalem fotki tyłu i deko mnie nie przekonuje z wyjsciami vs Yamaha - ja musze miec jak najwiecej optyków i innych + BANANY.

Glosniki mi plecaja Quadralla i Rubicon w tejk kasie co mam.
 

kini0

New member
Bez reklam
A ja polecam Onkyo 605- najwiecej dekoderów. W tym te od Blu-Ray'a i HDDVD.
A co do głośników to raczej JBL.... może CINEPACK?
 

zorro_77

New member
Pytanie czy wiesz jak to cenowo bedzie wyglądać? Bo może jest sens poczekac 2 tyg?

Widze ze polececie Yamaha Onkyo i dlaczego nikt nic mi nie wspomni o marntzie czy inncy wynalzkach ? Są tacy fachowcy od tego?
 

zorro_77

New member
znalazem tego Denona - nie powiem techniczniewyglada ok ?
DENON AVR 1708 Silver
Amplituner kina domowego DENON AVR 1708 Silver
7-Kanałowy amplituner A/V z HDMI 1.3a i możliwością Bi-Ampingu przednich głośników
Podstawowe dane techniczne
  • W pełni dyskretny 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 110 W (6 ohm) w każdym kanale
  • Dekodery Dolby Pro Logic IIx
  • Dolby Digital i DTS, DTS 96/24
  • Dolby Digital EX i DTS-ES (Discrete 6.1 & Matrix 6.1)
  • Możliwość Bi-Ampingu przednich głośników przy konfiguracji 5.1
  • Masywny radiator chłodzący bez zakłócającego wentylatora
  • Nowa konstrukcja chassis z bardzo krótką drogą sygnału i poprawioną jakością dźwięku
  • Auto Setup i Auto Room EQ z Audyssey MultEQ XT z równoległą obsługą subwoofera, możliwością pomiaru w 6 punktach i precyzyjnym mikrofonem Audyssey
  • Przełącznik HDMI 1.3a z 2 wejściami i 1 wyjściem
  • Obsługa 1.080p (24, 50, 60Hz)
  • Wsparcie dla Deep Colour 30/36-bit i xvYYC
  • Restorer skompresowanego dźwięku (MP3, WMA, AAC) odzyskujący utracone dane podczas kompresji
  • Precyzyjny 32-bitowy SHARC DSP, 24-bitowe/192kHz przetworniki C/A dla wszystkich kanałów
  • 7.1-kanałowe wejście dla Dolby TrueHD i DTS-HD z odtwarzaczy Blu-ray i HD-DVD
  • Cyfrowa konwersja komponent wideo z 3 wejściami o szerkokości 100MHz (HDTV Ready)
  • Nowy interface dla stacji dokującej ASD i podłączenia odtwarzacza iPod oraz sieci (z ASD-3N/W)
  • Obrotowy przełącznik wyboru źródła
  • Dwustronny, ergonomiczny pilot zdalnego sterowania - Flip Remote
Cena przystepna bo 1700,- zł

EDIT1:

A tu
Amplituner kina domowego Denon AVR-1908.
- W pełni dyskretny 7-kanałowy wzmacniacz
- Pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz
- Dekoder Dolby Digital, DTS (96/24) i Dolby Pro Logic IIx
- Dekoder Dolby Digital EX i kompletny DTS-ES (Discrete 6.1 & Matrix 6.1)
- 32-bitowy procesor 3 generacji SHARC-DSP Floating Point i 24-bitowy/192 kHz przetwornik C/A dla wszystkich kanałów
Audio
- Wejście 7.1 - możliwość odbioru przyszłych formatów dźwięków (Blu-ray i HD-DVD)
- Wyjście przedwzmacniacza dla 7.1 kanałów
- Dwuwierszowy wyświetlacz i przyjazne menu ekranowe
- Możliwość podłączenia stacji dokującej iPod DENON ASD-1R
- Nowy, dwustronny, ergonomiczny pilot zdalnego sterowania - Flip Remote
- Aluminiowy panel przedni i pokrętła
- Dostępny w kolorze srebrnym i czarnym

Cena 2300

CO O TYM SADZICIE? Co te procesory SHARP robią:)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK AVR-247

avr247_B.jpg
 

zorro_77

New member
Dzięki za porady - KUPIŁEM !!!!! Więc tak byłem na odsłuchu w specjalnej sali AV (w Rzeszowie) sprawdzałem polecane do 2500,- : AV - HARMAN HK AVR-chyba 240 albo 247 - Pioneer 1017 z THX (pomoć jedyny w tak niskiej cenie z THX) - chciałem tez Denona chyba 17xx- ale Pan zapewnił mnie, że ten model zagra gorzej niż Harman i Pioneer wiec jaki sens. Głośniki do 1500,- -Quadrall -Rubicon ogólnie: Harman - świetne stereo doskonała separacja (czystość solówka gitarowa genialna, mniej basu)- polecam typowo do muzyki. Pioneer - doskonałe odwzorowanie dźwięku w KINIE, mega przestrzenność ! To mnie przekonało! Zależało mi na kinie - więc PIONEER VSX 1017 + Rubicon - GRA TO REWELACYJNIE -oglądałem STARWARS [THX] DOOMA[DTS] i normalnie szoking - jestem zadowolony ! Nie ma porównania do starego Panasa... ?? Cały czas nie daje mi to spokoju - Nie wiem czy nie zrobiłem źle nie czekając na tego new Denona 1908 -aby porównać - ale wiem że nie ma THX :) a to ponoć dużo daje... !!! jeszcze raz dzięki za podpowiedź!!!
 

zorro_77

New member
Tak wiem stworzony system dźwięku na potrzeby Lucasa :) Ale bardziej mnie interesuje prawdziwość stwierdzenia że jak sprzęt to ma - to będzie wyraźna lepsza jakość w DD lub DTS. Tak przy okazji - jest tych systemow sporo - z tego co zauważyłem to w DVD - uzywane są DD, DPrII i DTS - czy te inne DD SurrEX, DTS- NEO:6, DTS-ES etc .. są spotykane i gdzie?
 

AndrzejIgor

New member
Niestety ale się mylisz. To nie jest system dźwięku.
Jest to certyfikat jaki uzyskuje sprzęt po spełnieniu określonych wymogów.
I nie tylko sprzęt, np. sale kinowe również.
 

zorro_77

New member
hmmm... no widzisz ... pisze tu i ówdzie różnie , a w instrukcji jako ciekawostkę powiem Ci że pisze -że to "program" :) dlatego napisalem z prośbą o linki do dobrej i fachowej wiedzy... na razie nie dostałem - użyję Google ... :)

Najważniejsze - czy TY sie zgadzasz z tym, że magiczne THX daje dużo? Czy może lepiej bym zrobił wybierajac DENONa czy chwalone ONKYO ?

PS. - już kilka godzin oglądałem DVD i coraz bardziej się ten sprzęcik "dogrzewa" i naprawdę czuję ładną scenę - kino helios się chowa :p
 

Ru$lan

New member
jeśli chodzi o TXH to naprawdę daje dużo, nawet bardzo dużo tylko najpierw musisz spełnić pewne warunki - po pierwsze już na etapie budowy domu MUSISZ pamiętać o odpowiednich parametrach pomieszczenia odsłuchowego ( cóż wizyta panów z thx labs nieunikniona ), kiedy już pomieszczenie odsłuchowe będzie zgodne z certyfikatem thx czekają cię kolejne wydatki - od kabli zasilającycj, poprzez interkonekty i kable głośnikowe począwszy, poprzez kolumny, wzmacniacz, amplituner, dvd itp.. itd. wszystko oczywiście z certyfikatem thx...

po wszystkim będiesz o jakieś kilkaset tysięcy złotych "lżejszy" ale poczujesz MOC thx...:p

jeśli thx to naprawdę taki czad i cud to dlaczego Yamaha nie walczy już o nadanie tego certyfikatu dla swoich topowych ampów??? czy przez to grają gorzej ??? nie ale na pewno są tańsze dzięki temu, że nie trzeba było wydawać kupy kasy na jakieś "chore" certyfikaty...
 

AndrzejIgor

New member
Coś mi świta że już tu gdzieś taki wątek poświęcony THX był.
Dla mnie wniosek jest taki- jak THX jest to dobrze- jak nie ma to nie ma co specjalnie za niego dopłacać, no chyba że budujemy kino.
 
Do góry