Jaki amplituner do 1600pln?

lukiasz

New member
hej, salon 35m2, amplituner do max 1600 pln, najlepiej około 1200 pln
muzyka 10%, TV (film) 70%, Xbox 20%, podsumowując bardziej zależy na dźwięku przestrzennym niż na audiofilskim stereo czyli 5.1 wystarczy. Co będzie do tego podłączone nie wiem jeszcze pewnie coś jak Dali Zensor, ale zakup planuję w przyszłym roku. Póki co są stare głośniki Wharfedale.

Zastanawiam się cały czas na Denon X1000, bo do X2000 jest sens dokładać? Z opini wynika że jest bardziej dynamiczny, pewnie przez trochę mocniejszą końcówkę mocy, nie upieram się na Denon, moze jakieś Onkyo? prosze o rady, dzięki
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Lepsze to pojęcie względne i subiektywne.
Ja słuchałem 609 i denona 2113 i dla mnie lepiej grało onkyo.
Najlepiej posłuchać samemu. Co ucho to inny gust muzyczny.
 

lukiasz

New member
no właśnie z tym słuchaniem jest tak jak pisałem, raz na rok usiądę na kanapie i włączę sobie koncert w DTS Adele czy Yello, a tak to filmy :)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
W takim wypadku to i onkyo i denon i yamaha czy pionek z jednej półki zagra na tym samym poziomie.
W kinie ampli są porównywalne.
 

pasek

New member
Witam. Chodzi mi o Pioneera SX-20, stereo bo nie potrzebuje kina domowego. Czy warto w to wchodzić ? Dzięki za wszelkie podpowiedzi
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
hej, salon 35m2, amplituner do max 1600 pln, najlepiej około 1200 pln
muzyka 10%, TV (film) 70%, Xbox 20%, podsumowując bardziej zależy na dźwięku przestrzennym niż na audiofilskim stereo czyli 5.1 wystarczy. Co będzie do tego podłączone nie wiem jeszcze pewnie coś jak Dali Zensor, ale zakup planuję w przyszłym roku. Póki co są stare głośniki Wharfedale.

Zastanawiam się cały czas na Denon X1000, bo do X2000 jest sens dokładać? Z opini wynika że jest bardziej dynamiczny, pewnie przez trochę mocniejszą końcówkę mocy, nie upieram się na Denon, moze jakieś Onkyo? prosze o rady, dzięki
Harman AVR161 lub tańszy Harman AVR151.
 

collider

New member
Bez reklam
hej, salon 35m2, amplituner do max 1600 pln, najlepiej około 1200 pln
muzyka 10%, TV (film) 70%, Xbox 20%, podsumowując bardziej zależy na dźwięku przestrzennym niż na audiofilskim stereo czyli 5.1 wystarczy. Co będzie do tego podłączone nie wiem jeszcze pewnie coś jak Dali Zensor, ale zakup planuję w przyszłym roku. Póki co są stare głośniki Wharfedale.

Zastanawiam się cały czas na Denon X1000, bo do X2000 jest sens dokładać? Z opini wynika że jest bardziej dynamiczny, pewnie przez trochę mocniejszą końcówkę mocy, nie upieram się na Denon, moze jakieś Onkyo? prosze o rady, dzięki

Jeżeli już decydujesz się na Denona to zdecydowanie X2000. Specyfikacja nie kłamie. Inym ampliunerem nad którym warto się pochylić jest Pionek z mojej sygnaturki lub model wyższy 828. Jest też trzecia możliwość a mianowicie Onkyo 626.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam. Chodzi mi o Pioneera SX-20, stereo bo nie potrzebuje kina domowego. Czy warto w to wchodzić ? Dzięki za wszelkie podpowiedzi


Amplituner ma dobre opinie - jeżeli zwrócił twoją uwagę to spróbuj go odsłuchac i jeżeli dźwięk jest OK to kupuj. Prosty budżetowy ampli ale starannie wykonany.
 

franek1

New member
witam szukam amplitunera....... i tu jest problem bo sma nie wiem czego szukam. Potrzebna mi pomoc. ja mam wymagania. I brak kasy......to żarcik. szukam amplitunera kina domowego..... ale w chwil obecnej tylko głośniki stereo, z czasem coś węcej...... chcę do tego dołączć gramofon. Palny ambitne ale wiedzy brak. Prosze o pomoc w wyborze sprzętu
 

collider

New member
Bez reklam
Franku1 weź głęboki oddech, przemyśl wszystko jeszcze raz i potem zadaj konkretne pytanie ;). Nikt nie jest tu jasnowidzem :) i żeby otrzymać odpowiedź trzeba napisać coś więcej. Jaki masz budżet, pomieszczenie oraz określić przeznaczenie sprzetu. Wtedy będzie łatwiej nam i przyjemniej Tobie :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

franek1

New member
Hej. aktualnie Łącznie kwota 2500 złotych. salon 9m x 5 m z tego co oglądałem to spodobał mi się amplituner Onkyo 626, ale chciaem ewntualnie coś tańszego o podobnych parametarch. Moje założenie było takie by kupić amp. kina domowego , teraz doączć 2 kolumny (stereo) z czasem dokupić pozostałe głosniki. Jest jeszce coś takiego,że chciałem podpiąc pod ten amp. gramofon (stąd pomysł 626- ma wejscie phono) może ktoś mi pomoże znaleść coś innego. o do glosników to nie mam pojęcia jakie .... poradzono mi Koda 65 f. .....
 

collider

New member
Bez reklam
Powiem ci tak szczerze, gramofon jakoś średnio mi pasuje do amplitunera KD. Oczywiście można od biedy posłuchać, ale naprawdę poświęcać tak wspaniały dźwięk jaki daje klasyczny gramofon by przepuszczać go przez ampek KD i do tego budżetowy to lekka profanacja. No, ale skoro można to nie będę zabraniał, to tylko moja opinia. Powiem ci, że te Onkyo 626 to bardzo dobry wybór. Właściwie posiada wszystko co potrzeba, jak to Onkyo w kinie zagra super a w stereo dostatecznie. Myślę, że to powinien być twój poważny kandydat. Cięzko w tym przedziale cenowym o ampek, który ma wejście phono no chyba, że twoim gramofonem będzie jakiś z własnym wzmacniaczem gramofonowym jak niektóre modele Denona to wtedy wybór amplitunera będzie bardzo prosty. Jeżeli twój budżet zakłada kupno ampka i głośników w tej cenie to raczej o czymś konkretnym bym nie marzył a te Kody bym sobie odpuścił.
 

collider

New member
Bez reklam
Onkyo pożera lwią część twojego budżetu, ale powiedzmy mając na głośniki frontowe kolejny 1000zł możesz kupić całkiem niezłe Taga Harmony 606 lub Heco Victa 701.

Na twoim miejscu dozbierałbym (dołożył) jednak troszkę więcej kasy i kupił jakieś lepsze głośniki bo z tego co czytam masz kawał salonu co nie oznacza, że te głośniki nie dadzą sobie rady.
 
Ostatnia edycja:
Do góry