Jaki amplituner: Denon X1300W, X2200W czy Onkyo TX-NR555, TX-NR646

Witam,
niestety oglądanie TV w trakcie burzy, choć wydawało się, że odległej miało swoje konsekwencje. Strzeliło niedaleko i poszedł TV, moduł HDMI w amplitunerze, DVI w monitorze komputerowym i router.

TV naprawiłem, ale moje onkyo 607 chyba się już nie opłaca naprawiać. Działa w nim wszystko oprócz HDMI, więc amplituner poszedł do innych celów, a ja szukam czegoś nowego.

Szukam amplitunera już z dolby atmos, z podobnej półki co onkyo 607. Miało by to grać z głośnikami Jamo S606. Planowałem wydać ~2000zł

Przyznam, że z wyglądu podobają mi się nowe Denony. Najtańszym, który spełnia moje wymagania to X1200W, którego można wyszarpać w dobrej cenie. Nowy model X1300W jest 300zł droższy, a nie mogę się doszukać różnic. Czy warto dopłacać tę kwotę? A może lepiej w tej cenie wybrać X2200W, choć na razie nie potrzeba, to ma dwa wyjścia HDMI. Czy oprócz drugiego HDMI cos jeszcze przemawia na korzyść w stosunku do X1200W?

Z onkyo w tych kwotach dostałbym TX-NR545, TX-NR555 i TX-NR646.

Czy są jakieś znaczne różnice w nowych modelach onkyo i denon na 2016 rok w stosunku do tych z 2015?

Myślałem, przez chwilę o Marantz SR5010 to już wyższa półka i trochę mi się drogo widzi.

Co byście mi polecili w tych kwotach?
 
Ostatnia edycja:
Do góry