Jaki amplituner AV do 1500zł

valdman

New member
Witam,
w nawiązaniu do wcześniejszych wpisów,

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...rozwiaze-problem-braku-5-1-z-tv-samsunga.html

podjąłem decyzję by kupić amplituner AV.
Z racji innych wydatków (dzieci, żona, kredyty) rozkładam zakup na części, za parę miesięcy subwoofer i później głośniki.
aktualnie mam zestaw HT-Z215 samsunga z pasywnym subwooferem i głośnikami 3 Ω.

Potrzebuję waszej porady jaki amplituner kupić do 1500zł

potrzebny bluetooth (streamowanie muzyki z telefonów, świetna sprawa)
dostęp do Lan/internet, (filmy i muzyka z synology)
Podpięcie pasywnego subwoofera, przez stary zestaw kina domowego (chyba to się zwie pre out)
przynajmniej 4 hdmi in i 1out

Jeśli jesteście w stanie podać, na które głośniki i jakiego suba składać kasę, to też poproszę o informację.
aktualnie wygląda to u mnie tak i chciałbym by wyglądało podobnie.


w większości oglądanie filmów, mniej muzyki
pok. około 30m2,
z góry bardzo dziękuję za pomoc.

ps najgorsze jest to, że technika idzie tak szybko do przodu, że nawet nie wiem, że coś będę chciał mieć w swoim amplitunerze, które jest już w niektórych modelach, a ja o tym nic nie wiem :(

moje propozycje, co o nich sądzicie
Yamaha RX-V577
Denon AVR-X1100W
Onkyo TX-NR535
 
Ostatnia edycja:

valdman

New member
Nie podłączysz pasywnego suba to pre out! Musi być aktywny.

z tego co zrozumiałem, można podłączyć ale sygnał będzie szedł przez stary zestaw kina domowego.



Co do Pioneer VSX 529, niestety brak bluetootha, a AS-BT200 ciężko kupić

jest jeszcze Sony STR-DN850, niestety ten bez pre out

na tą chwilę wygrywa Yamaha, niestety też bluetooth przez osobne urządzenie i to drogie, które dodatkowo należy osobno włączać - YBA-11
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
z tego co zrozumiałem, można podłączyć ale sygnał będzie szedł przez stary zestaw kina domowego.



Co do Pioneer VSX 529, niestety brak bluetootha, a AS-BT200 ciężko kupić

jest jeszcze Sony STR-DN850, niestety ten bez pre out

na tą chwilę wygrywa Yamaha, niestety też bluetooth przez osobne urządzenie i to drogie, które dodatkowo należy osobno włączać - YBA-11

A po co ci bluetooth jak masz DLNA?
 

collider

New member
Bez reklam
chyba łatwiej będzie strumieniować muzykę z tel lub lapka przez BT.
np z youtuba przez lapka bez kabli

Jakich kabli? Masz router i wszystko idzie bezprzewodowo. Amplituner jak ma WiFi to wogole zloto a jak nie ma to podlaczasz jakis tani access point i wszystko smiga i to w swietnej jakosci.
 

valdman

New member
Jakich kabli? Masz router i wszystko idzie bezprzewodowo. Amplituner jak ma WiFi to wogole zloto a jak nie ma to podlaczasz jakis tani access point i wszystko smiga i to w swietnej jakosci.

kurde stary już jestem i zawsze było BT :)
mam nasa synology, mam ap/switch tylko pytanie jak to będzie działało przez dlna streamowanie muzyki. jak np z youtube wysłać, jak z nasa to będzię działało itd
 

collider

New member
Bez reklam
Streamowanie muzyki bez problemu i to w bardzo dobrej jakosci z dowolnego zrodla. Natomiast faktycznie klopot robi sie gdy chcesz przeslac muzyke z youtube na telefonie do amplitunera. Szczerze to nigdy z tym nie walczylem bo i po co skoro obecnie kazdy nowy TV lub bluray obsluguje ta aplikacje wiec problemu raczej nie ma.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
kurde stary już jestem i zawsze było BT :)
mam nasa synology, mam ap/switch tylko pytanie jak to będzie działało przez dlna streamowanie muzyki. jak np z youtube wysłać, jak z nasa to będzię działało itd

NAS musi obsługiwać serwer multimedialny DLNA. Sprawdź czy masz najnowsze firmware do niego.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No to jesteś w domu. Tylko sprawdź ustawienia czy da się ustawić by dźwięk płynął bez żadnej konwersji. Przy flacach będziesz miał porządną jakość.
 
Do góry