Jaki amplituner 9.2 lub 11.2

werf

Active member
Bez reklam
Tak naprawdę możesz podłączyć i 20,co zmienia faktu że a AV jest 7 kanałowy
Co gorsza pre też 7 co dyskwalifikuje go na starcie
 
Ostatnia edycja:

Yogi1991

New member
Jesli chodzi o pieniazki, to fakt 8k maks chce wydac na ampli poki co, jesli chodzi o rozbudowe o kolejne kanaly to troche potrwa tak wiec teraz chce cos przyszlosciowego z formatami typu dts x badz dolby atmos, aby sluzylo mi to na jakis czas a w przyszlosci po prostu dokupie reszte (kwestia znalezienia wiekszego lokum) tak wiec jesli polecacie mi ten amp marantz to chyba sie na niego zdecyduje, lecz czy z kolumnami klipsch rf63 zagra to zadowalajaco ? Niestety nie mam kompletnie czasu na odsluch tego amp.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolego chodzi o to ze nawet z 5.1 mozesz miec problem (braki) bez dodatkowych koncowek mocy. Zapewne chociaz fronty bedziesz musial napedzac z osobnego pudla wzmacniacza lub koncowek mocy. A to koszt kolejne (strzelam) 2000zl.

Ja mam marantz 6009 mocowo slabszy o okolo 10% od 7010 i przy samych frontach ma robote filmy slucham na 75% pokretla a gdzie reszta glosnikow centrale, satelity, a ty chcesz tych kanalow o wiele wiecej itp. Moc bedzie musiala sie podzielic, w jakims stopniu.

Dobra wiecej sie nie wypowiadam bo mam male doswiadczenie i moje zalozenia moga byc bledne....

Ja tylko ciebie ostrzeglem zebys nie kupowal "ferrari, ktore ma ceglowke pod pedalem gazu, oczywiscie ta ceglowke bedzie mozna wyciagnac, ale bedzie to kosztowac i jak najpredzej bedziesz chcial ja wyciagnoc"

Az zazdroszcze ci takiego funduszu na sam ampli ;)) pozdr.
 

Yogi1991

New member
Kolego chodzi o to ze nawet z 5.1 mozesz miec problem (braki) bez dodatkowych koncowek mocy. Zapewne chociaz fronty bedziesz musial napedzac z osobnego pudla wzmacniacza lub koncowek mocy. A to koszt kolejne (strzelam) 2000zl.

Ja mam marantz 6009 mocowo slabszy o okolo 10% od 7010 i przy samych frontach ma robote filmy slucham na 75% pokretla a gdzie reszta glosnikow centrale, satelity, a ty chcesz tych kanalow o wiele wiecej itp. Moc bedzie musiala sie podzielic, w jakims stopniu.

Dobra wiecej sie nie wypowiadam bo mam male doswiadczenie i moje zalozenia moga byc bledne....

Ja tylko ciebie ostrzeglem zebys nie kupowal "ferrari, ktore ma ceglowke pod pedalem gazu, oczywiscie ta ceglowke bedzie mozna wyciagnac, ale bedzie to kosztowac i jak najpredzej bedziesz chcial ja wyciagnoc"

Az zazdroszcze ci takiego funduszu na sam ampli ;)) pozdr.

Rozumiem o co Ci chodzi, ale ja na mojej yamaszcze starej poczciwej dochodze maks do 50% glosnosci i juz mi glowe urywaja te klipsch :) spodziewam sie, ze bede chcial dokupic wiecej i zrobie to, ale to za kilka miesiecy..
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ja mam marantz 6009 mocowo slabszy o okolo 10% od 7010 i przy samych frontach ma robote filmy slucham na 75% pokretla a gdzie reszta glosnikow centrale, satelity, a ty chcesz tych kanalow o wiele wiecej itp. Moc bedzie musiala sie podzielic, w jakims stopniu.

75% mocy ? :blagam:

u mnie filmy to max głośność 45-50 w skali do 100 , pomieszczenie 30m2 kolumny DIY ale bardzo dobrze grające

może masz słabe głośniki lub słuch już nie taki skoro potrzebujesz aż 75% mocy

no chyb że masz pokój 800m2 przygotowany na oglądanie filmów w składzie 20 osób :p , wtedy to zrozumiem
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No a ja salon 35m otwarty na jadalnie i kuchnie (razem 80m), kolumny heco 1000 sprawnosc 92 dB impedencja 4 - 8ohm.

W tym momencie ogladam tv z zonka mali giganci ampli ustawiony 46.5/98 dB Czyli niecale 50% i jest cicho. Mala coreczka spi za sciana, a tesciowka w drugim pokoju.
Filmy zeby byle wspanialy efekt ogladam na okolo 74/98dB glosnosci.
Podlaczone same fronty !!!
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
No a ja salon 35m otwarty na jadalnie i kuchnie (razem 80m), kolumny heco 1000 sprawnosc 92 dB impedencja 4 - 8ohm.

W tym momencie ogladam tv mali giganci ampli ustawiony 46.5/98 dB Czyli niecale 50% i jest cicho. Mala coreczka spi za sciana, a tesciowka w drugim pokoju.
Filmy zeby byle wspanialy efekt ogladam na okolo 74/98dB glosnosci.
Podlaczone same fronty !!!

może masz amplituner źle poustawiany

dojechałeś kiedyś do 98 ? ja u siebie tak poustawiałem sprzęt by przy 50 było optymalnie głośno.
u mnie przy auto kalibracji amplituner wyciszył wszystkie głośniki i to sporo , sam to poprawiłem wg własnych potrzeb i dlatego przy 50 oglądam filmy , a przy 80 ustawiłem w amplitunerze blokadę , by przez przypadek membrany nie znalazły się na ścianie na przeciwko , bo mocy sporo ma 609-tka , choć muzyki staram się nie przekraczać 65 bo już kolumny mają dosyć
 

abdul0412

New member
Bez reklam
może masz amplituner źle poustawiany

dojechałeś kiedyś do 98 ? ja u siebie tak poustawiałem sprzęt by przy 50 było optymalnie głośno.
u mnie przy auto kalibracji amplituner wyciszył wszystkie głośniki i to sporo , sam to poprawiłem wg własnych potrzeb i dlatego przy 50 oglądam filmy , a przy 80 ustawiłem w amplitunerze blokadę , by przez przypadek membrany nie znalazły się na ścianie na przeciwko , bo mocy sporo ma 609-tka , choć muzyki staram się nie przekraczać 65 bo już kolumny mają dosyć

Z pewnoscia cos jest nie tak z ze sprzetem Yolo.
Albo ampli albo kable albo glosniki albo kalibracja.
Moj pionek 919 ktorego mialem przy 80 vol gralo bardzo glosno, na jamo 606.
 
R

Repugnant.

Guest
a co powiecie na onkyo 3030 nie trzeba nic rozbudowywac cena przystepna moze tym kolega powinien sie zainteresowac
 

piskle smoka

New member
Witam i wesolych swiat,
mam takie pytanie.Na jakich programach dsp ogladacie filmy z tv ( jezeli nie sa nadawane w DD?), wlasnie zmienilem swojego Onkyo rx nr 1007 na Marantz sr 7010 i jest on troche bidny jezeli chodzi o zawartosc dekoderow.Na Onkyo przewaznie sluchalem na dts neo6 movie, czasami dolby prologoc 2z.A w Marantz jest tylkodolby sorround multichanel stereo.
 

werf

Active member
Bez reklam
Witam i wesolych swiat,
mam takie pytanie.Na jakich programach dsp ogladacie filmy z tv ( jezeli nie sa nadawane w DD?), wlasnie zmienilem swojego Onkyo rx nr 1007 na Marantz sr 7010 i jest on troche bidny jezeli chodzi o zawartosc dekoderow.Na Onkyo przewaznie sluchalem na dts neo6 movie, czasami dolby prologoc 2z.A w Marantz jest tylkodolby sorround multichanel stereo.

Pod guzikiem movie masz podmenu
Wybierz sobie Dolby Surround ,DTS Neural X lub inny wedle preferencji

Na Neo 6 to i ja słucham bo on chyba najlepiej sobie radzi w tej sytuacji.
Takich trybów nie ma od lat : )
 

werf

Active member
Bez reklam
4520 już nie miało,Marantz to chyba 7007 ostatni czyli już bardzo dawno
Zresztą DSU to już inna liga w porównaniu do starych down-mixów
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gdzies to sie ustawia bo zerknelem dzisiaj i faktycznie tez mam auto virtual i stereo, a przedtem mialem tych kodekow okolo 8. Znajde chwile to poszukam gdzie to sie przestawialo. Po ostatniej kalibracji musialem wylaczyc.

Musisz zdefiniowac wiecej glosnikow niz stereo i wtedy opcje sie uaktywnia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry