Jaki amplituner 5.1 do zestawu Tonslil Maestro 180

maks1910

Member
Witam

Mój zestaw to Tonsil Maestro II 180 (konkretnie 2 fronty i 2 satelity) w pokoju 20m napędzam amplitunerem YAMAHA RX357 5x100wat na kanał.

Oczywiście jest to niższowy model i muszę powiedzieć, że przy większej głośności zaczynają się zniekształcenia.

Jaki amplituner byłby lepszy do mojego zestawu, przede wszytkim czy jest szansa na uzyskanie lepszej jakości dźwięku, podpinając taki z wyższej półki.

Oczywiście w grę wchodzi używka do 600-700 zł
 
Ostatnia edycja:

maks1910

Member
Witam
Odświeżam post bo planuje zakup amplitunera w najbliższym czasie.
Zalezy mi na dobrym dźwięku w 5.1 i stereo nie jestem audiofilem, ale YAMAHA RX 357 juz mi nie odpowiada, 5.1 w miarę OK, ale stereo jest tragiczne.

Mój budżet to max 800zł a kolumny to tonsil maestro II
Zastanawiam się na czymś z NADA lub Cembridge Audio?
Może ktoś mi powiem kto ma te kolumny i jaką firmę wybrać

Czy na coaxialu pójdzie 5.1??

Oczywiście amlituner uźywany chce kupić.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na coaxialu i optyku pójdzie dźwięk DD i DTS, ale nie pójdzie w nowym formacie HD. Dlatego jeżeli zamierzasz oglądać filmy na BD lepiej poczekać, dozbierać i kupic coś z nowymi dekoderami i wejściami HDMI.
 

maks1910

Member
filmów na BD nie oglądam także nie jest mi to potrzebne, może być amplituner 7 letni ale z wyższej półki, jakieś sugestie będą mile widziane.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Miałem kiedyś te kolumny.Nawet nie złe.Podpinałem pod nie dwie Yamahy 5xx i 6xx i jak dla mnie stereo było tragiczne. Ale dobrze Maestro grały z Harmanem.
Najlepiej model Harmana od serii 3xx w górę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co ważne, nie kupuj od handlarzy, tych którzy handlują używanym sprzętem (chodzi mi tu o sprzęty sprowadzane z zagranicy, w masowych ilościach)
Jest spore ryzyko ze sprzet był grzebany.
Poszukaj tu na forum, od sprawdzonych uzytkownikow.
 

sebol81

New member
armanig ma racje, nigdy od handlarza.
Z resztą przed zakupem używki od osoby prywatnej też bym się zastanowił :)
A odnośnie tego antyka HK, w treści aukcji czytamy:

"Towar od nowości nie był naprawiany – wszystko pracuje w fabrycznych ustawieniach bez zastrzeżeń. Jeśli urządzenie posiada elementy ruchome jak potencjometry to zawsze poddawane są konserwacji aby nawet po długich latach użytkowania nie występował efekt tzw. trzeszczenia".

Czyli towar nie naprawiany, ale grzebany. Po prostu jaja...
 

maks1910

Member
Panowie

Zaryzykowałem i kupiłem Cambridge Audio 540 AZUR V3
AMPLITUNER CAMBRIDGE AUDIO AZUR 540 R V3 6.1 (3519956339) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Od pierwszego właściciela z datą zakupu 2009r.
Sprzęt był tak czysty że nawet nie musiałem go wiele czyścić, żadnych uszkodzeń czy rys.
Reszta z amlitunerów tej firmy z używek na allegro, pochodzi od handlarzy, i cenowo może z 100-150 taniej.
Jestem póki co bardzo zadowolony, stereo robi wrażenie, naprawdę czuć różnicę.
5.1 jeszcze nie testowałem, ale w weekend zapuszczę jakiś film, co do koncertów w 5.1 jest bardzo dobrze.

Wiadomo jak podkręce na maxa w stereo utwór np U2-Magnificent z dużym basem to są zniekształcenia i schodzę w stereo do -26db

Jak myślicie dobry zakup w tej cenie zrobiłem?
 
Do góry