jaki amplitiuner YAMAHA?

qualcuno

New member
witam
mam pytanie nosze sie z zamiarem kupna nowego amplitiunera i zwracam sie z prosba do sznownych forumowiczow
jaka jest roznica miedzy 559 a 459 obecnie posiadam 457 i nosze sie z zamiarem wymiany na cos nowszego sle czy to sie oplaca bo jak zaowazylem moj jest o wiele mocniejszy od w/w?
dziekuje i czekam na info
 

gatar

Active member
Bez reklam
qualcuno napisał:
witam
mam pytanie nosze sie z zamiarem kupna nowego amplitiunera i zwracam sie z prosba do sznownych forumowiczow
jaka jest roznica miedzy 559 a 459 obecnie posiadam 457 i nosze sie z zamiarem wymiany na cos nowszego sle czy to sie oplaca bo jak zaowazylem moj jest o wiele mocniejszy od w/w?
dziekuje i czekam na info
Odpowiem tak. Nie wszystko co jest starsze jest gorsze.
Ostatnio mozna zobserwowac tenedencje produkcji nowych modeli
o gorszych parametrach i gorszej jakości. Wynika to, chyba, z cięć kosztów i chęci bycia "na czasie". Coraz szybciej coraz nowsze modele i nie zawsze lepsze. Mam Y440 i jeslibym wymieniał to nie niżej jak na na 659.
 

masaj007

New member
qualcuno zobacz pobory prądu z siecie nowych amplitunerów. Można powiedzieć, ze są tycie ;) Jak zmieniac to jak napisał przedmówca tylko na 659 w końcu nie dostał nagród za nic
 

ApC

New member
Witam!
Pozwoliłem sobie odkopać trochę zakurzony temat, bo właśnie teraz mam też dylemat między amplitunerami Yamahy: 459 i 559

Według danych katalogowych różnica jest głównie w polepszaczach obrazu, niewielka różnica w mocy no i dodatkowo OSD w 559 o innych różnicach nie wspominam bo wydaje mi się, żę są nieistotne.

Chciałbym zapytać jednak jak te różnice wyglądają w praktyce, czy OSD jest naprawdę przydatne? czy polepszacze obrazu coś mi dadzą (mam tv Samsung LE37R82B + kablówka, pokój 3,5x5m)? i wogóle który lepiej wybrać? Amplitunera będę używał w proporcjach 60/40 tv i muzyka.

Do amplitunera będę też musiał kupić kolumny i też do końca nie jestem przekonany, narazie obstaję przy starych NS-45E + NS-60, ale może jednak coś nowszego i lepszego w podobnej cenie?

Ogólnie muszę się zmieścić w 2500 - 3000 za komplet.
Aha, no i zapomniałbym: czy warto dopłacać za sprzęt posiadający polską gwarancję (z Audioklanu), czy może lepiej kupić sporo tańszy w sklepach, w których sprzedawcy deklarują, że sami wysyłają sprzęt do serwisu Yamahy w przypadku awarii?
:niewiem:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej gra RXV559, osd jest przydatne ale nie o to tutaj chodzi.

459 to budżetówka

Pokombinuj nad zestawem yamahy z yamaha, lub 559 z jbl balboa, na razie bez suba ale jaka jakość.

Z zakupem sprzętu omijającego polskie podatki jest tak jak w reklamie: ...a na rajd Dakar, to by Pan pojechał maluchem czy terenówką :)
Oczywiście najlepiej kupic tanio z polskimi gwarancjami.
 
Do góry