jaki ampli ?

JaCkyLL

New member
Witam,
Potrzebuję Waszego wsparcia w wyborze ampli AV do pomieszczenia o rozmiarach około 5x6x6 (dxsxw). Najczęściej będzie odsłuchiwane kino + tv ( "n"ka ) - muzyka raczej POP, Dance ( żaden metal, rock ) - takich rzeczy słucha Kolega z Żoną :) Ogranicza nas budżet - okolice 3 tys za ampli. Biorę pod uwagę kilka urządzeń - Was proszę o opinie, na co szczególnie zwrócić uwagę:
- HK AVR 260
- Marantz SR5004
- Yamaha RX V1065
- Denon AVR 2310

Z góry dziękuję za pomoc.
Aha ... głośniki ... ze względu na architekturę pomieszczenia postawimy na 5 głośników ( bez sub'a ). Jeszcze nie wiem co to będzie ale na pewno coś z basreflexem z przodu - głośniki będą stały przy ścianie. Może coś z Dali albo Klipsch ... ( również budżet - max 5 tysi na 5 głośników ).
 

killpit

New member
Co do ampli to dobrym kierunkiem raczej będzie H/K Marantz ewentualnie Onkyo,natomiast co do głośników to zdecydowanie Klipsch w kinie będzie dużo lepszym rozwiązaniem.
 

JaCkyLL

New member
Onkyo średnio mi się podoba - może fajnie gra ale design pozostawia wiele do życzenia.
Czyli H/K 260 lub Marantz SR5004. Jak z dekoderami w tym ampli - czytałem że w HK jest Faroudja. Rozumiem, że jak najbardziej jest sens podłączyć wszystko ( bluray, ps sonka, "N"ka tv ) po HDMI z ampli i dalej po HDMI na TV ( plasma Panasonica 50" P50G20 ) ?
w kwestii głośników ... jak dobrze się kupi ampli i bluray to może będize trochę więcej kasy na głośniki. może starczy wtedy na KEFy ? :) generalnie jak pisałem wcześniej zestaw bez SUBa więc musi być trochę basu z głośników frontowych.
 

killpit

New member
Oczywiście pomyśl o H/K255 tańszy i niczym nie ustępuje od 260.
Brałbym 255 zdecydowanie.
Cena/Jakość konkurencja...
 

JaCkyLL

New member
wszystko napisałem w pierwszym poście :)
pi razy drzwi - 5 x 6 x 6 ( d x s x w ) m - jak widać pomieszczenie dość wysokie

...mam do Was pytanie. Czy H/K 255/260 dobrze zagra z zestawem głośników firmy KEF ? Przody iQ70, surround iQ50 i na środku iQ60c. O głośnikach KEFa można poczytać bardzo dużo dobrego, a ponieważ oprócz jakości mają i świetny design wybór Kolegi i jego Żony na 99% padnie na taki zestaw. Iść w H/K czy raczej coś innego ? Ogranicza nas budżet o czym wcześniej pisałem .
 
Ostatnia edycja:
Do góry