Jaki Ampli ?

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam ,Panowie co mozecie polecic z amplitunerow . Chodzi mi o prosty ampli bez dekoderow HD ,zalezy mi tylko na HDMI aby odebral DTS MA w PCM 7.1 . Wyjscie moze miec 5.1 bo tyle posiadam glosnikow :) Myslem cos Yamahy bo mam obecnie i jestes B.zadowolony.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zmiescisz sie z YAMAHA ;) ! bodajze 463

a jak bys pomyslal o ONKYO 576 ?!- w stereo to oczywiscie porazka (tak samo jak wyzszy model :D) , ale w kinie (tzn.wielokanalowka) nie wiem czy nie zagraloby lepiej...?;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za trzy dni będzie test nowego Ampli Pioneera 519 .
Poczekaj bo warto . Ja go już słuchałem
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Whiplash napisał:
Witam ,Panowie co mozecie polecic z amplitunerow . Chodzi mi o prosty ampli bez dekoderow HD ,zalezy mi tylko na HDMI aby odebral DTS MA w PCM 7.1 . Wyjscie moze miec 5.1 bo tyle posiadam glosnikow :) Myslem cos Yamahy bo mam obecnie i jestes B.zadowolony.

Miałem podobny "problem" jakiś czas temu. Wg mnie najlepszy stosunek prezentowała Yamaha 6060/661. Odpowiednik 663 ale bez dekoderów HD, model wyprzedażowy (tylko kolor srebrny), klasy Onkyo 605, a co najważniejsze - ma pełny pre-out (przynajmniej dla mnie było ważne, by podpiąć tam integrę stereo). Dźwięk OK (przynajmniej w KD, bo przy wzmacniaczu stereo jest jednak gorszy - no ale ten wzmak kosztował więcej niż ampli). No i cena - na allegro poniżej 1300PLN.

Poniżej serii 66X nie ma co schodzić (bo dźwiękowo jest gorzej), nowa seria (XX5) to jakaś porażka, bo odpowiednikiem 663 jest 765 (665 jest mocno okrojona z zasilania w porównaniu z 663).

Jeśli podobał Ci się wcześniej dźwięk Yamahy, to raczej wiele się nie zmieniło. U mnie bezproblemowo chodzi podpięta pod PS3 i jeśli chodzi o KD, to więcej kasy na ampli raczej bym nie przeznaczył (w cenie Onkyo 805, albo i niższej można mieć ampli + stereo, co mocowo w KD daje podobny kaliber, ale w stereo roznosi 805).
 

alyjen

New member
z przeciętnymi kolumnami Yamahy 463/563 dadzą radę bo największą (oczywiście nie jedyną) różnicą w stosunku do 663 czy 661 jest jednak moc i to się przekłada na jakość dźwięku z mocniejszymi frontami, jak komuś chodzi o granie z kompa i ps3 i radio to serio nie ma co szaleć
w zeszłym roku co innego bo ceny były zdecydowanie fajniejsze i faktycznie można było zaatakować od razu wyższą półkę
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie co bedzie lepsze pod JBL e60 ? Yamaha 463/365 czy harman avr 155 ? chodzi mi o ladny gleboki bas. Aktualnie mam HTR5630.

Wzmacniacz nie musi miec dekoderow HD bo wszystko poleci w PCM 7.1 z BD80 wazne tylko aby ampli przyjal PCM 7.1 po HDMI.
 

Szadok147

New member
Muszę zmienić amplituner. Przeczytałem już sporo wypowiedzi na tym forum i szczerze mam mały mętlik (zwłaszcza na temat awaryjności lub jej braku w Harmanie) dlatego postanowiłem się spytać o konkret:
Mój obecny zestaw 5.1 kolumn KODY 702 z sub SW1000, do tego PS3 i plazma. Z reguły leci 5.1, ale czasami puszczam też moje ulubione płyty i wtedy stereo.
Mam możliwość kupienia używanego Harmana 247 za ok. 1400 zł i zastanawiam się czy to byłby dobry wybór za taką cenę?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Cos ta strona jest nie wiarygodna... przeciez 155 nie dekoduje DTS MA a pisza ze dekoduje . Ni cnie wspominaja o PCM 7.1 wiec co dekoduje MA a nie czyta PCM 7.1 ? Jedno wyklucza drugie


Czy ktos wie moze czy sa jakies zaawansowane ustawienia dzwieku w Yamaszce HTR 5630 procz tych na przednim panelu ? Chodzi mi o jakies podbicie basu ,ustawienie czestotliwosci do ktorych ma schodzic itd bo mimo ze bas mam na +10 db jest go bardzo malo tak jak by pasmo bylo przyciete...
Glosniki przednie ustawione na large ,wszytko poustawiane jest ok ,dodam jeszce ze sub prawie nie gra mimo ze glosnosc suba jest na full gra tak cicho ze ledwo sie przebija.. sprawdzalem na kilku subach o roznych mocach i jest tak samo . Tak jak by pasmo basu bylo ciete i na kolumny i na suba;/
 
Ostatnia edycja:
Do góry