Jaki ampli do tych kolumn

bird71

New member
Witam,
Pisze bo potrzebuje porady, zresztą tak jak większość tutejszych forumowiczów.Otóż mój problem polega na tym iż padła mi moja wysłużona wieża Sony MHC-NX3AV i zostały mi po niej kolumny.
Napiszcie mi czy kolumny z tej wieży da się jeszcze wykorzystać i podłączyć do jakiegoś ampli?jeżeli tak to jaki byście mi polecili kupić żeby nie grał gorzej niż ta wieża.Z czasem kolumny o gabarytach podobnych do tych co mam tez będę chciał zakupić ale na chwile obecna to na razie nie jest priorytetem.
Pokój mam 16m2. mieszkam w bloku z "cienkimi" ścianami:)Posiadam ps3,tv z 3D,słucham dużo radia i muzyki rockowej odtwarzanej z cd,telefonu,dysku twardego lub pendriva.Filmy też oglądam.Dla leszego rozjasnienia sprawy napisze tak :muzyka/film to 60/40.do ampli mogę podłączyć net.kasa to coś ok.1600zł.
Zamieszczę jeszcze jakieś dane ze specyfikacji tej wieży odnośnie kolumn,może to coś da:
Przedni głośnik:
Wyjście mocy(znamionowane)w/g NNP 90+90 watów(8omów na 1khz,NNP0
Stałe wyjście mocy RMS(z odniesieniem)110+110 watów(6omów na 1khz przy całkowitym odkształceniu harmonicznym 10%)
Wyjście mocy muzycznej(z odniesieniem)180+180watów (6omów na 1 khz przy całkowitym odkształceniu harmonicznym 10%)
 

mors111

Active member
Bez reklam
generalnie jakikolwiek , który obsłuży kolumny 6ohm i wcale nie musi być jakiś super mocny

jak lubisz z bajerami to poszukaj Onkyo 579/515
mają radio internetowe , wejście USB ( muzyka Flac / MP3 ) , sporo wejść , masę ustawień , obsłużą kolumny 6ohm

bez bajerów w podobnej cenie to Denon 1612 - w stereo zagra minimalnie lepiej od ww Onkyo
 

bird71

New member
a z Harman Kardon lub Yamaha coś może pasuje.kompletnie się na tym nie znam.Onkyo fajne ale... ich wygląd jakoś mnie nie powala,hehe,strasznie klockowaty jest...
 

mors111

Active member
Bez reklam
HK np 255 obsługuje kolumny 8Ohm , jak nie będziesz za mocno kręcił sprzętu to się nic złego nie stanie , a to też będzie bardzo dobry klocek

u Yamahy podobnie , ale dobrze grające modele to od 6.. w górę ( np 673 )

co do wyglądu to mi akurat Onkyo podoba się nawet , ale na to wogóle nie patrzałem kupując amplituner ( mam model 609 )
 

mors111

Active member
Bez reklam
mniej więcej

skoro masz kolumny 6ohm , przy głośniejszym słuchaniu muzyki ich impedancja zacznie znacznie spadać ( nawet do 4ohm ) co jest zagrożeniem dla amplitunerów 8ohmowych

oczywiście te amplitunery mają też swoje zabezpieczenia i jak już pisałem nic złego nie powinno im się stać przy normalnym słuchaniu ( może nieco więcej się nagrzeją ) jednak przy głośniejszym może być już gorzej

ze starszych modeli Onkyo możesz popatrzeć na 608 ( może mniej "klockowaty" od 515/579/609... ) jednak to starszy model dobrze grający , jednak brak mu USB , radia internetowego , DLNA ....
 

bird71

New member
a to: YAMAHA RX-V673 da rade na tych kolumnach czy może sobie odpuścić i jednak coś tańszego bo moze bezsensu i na wyrost?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz rozgraniczyć 2 sprawy, słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Do słuchania muzyki kupuj wzmak stereo, bo amplituner nie zagra tak dobrze jak wzmak. Co do impedancji to przeważnie wzmacniacz/ampli może być o niższej niż kolumny. Inna sprawa to faktyczna impedancja kolumn, przeważnie wdł. testów jest niższa niż podaje producent.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Da radę różnie podają impedancję , ale jak nie będziesz przesadzał z głośnością to też jest spoko
Warto jednak posłuchać przed zakupum bo każdy amplituner brzmi inaczej
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
a sa jakies ampli stereo co zagraja tez w kinie na 5.1?


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Są, ale budżet sporo w górę. Np. Marantz 6007 lub 7007, HK 265/365. Jeżeli szukasz sprzętu typowo kinowego to do 2k znajdziesz naprawdę spoko ampli, ale jeżeli ma to zagrać również w stereo to już wydatek jest większy. Pomijając fakt ampli np. Arcam 360 czy 600, które zarówno w kinie jak i stereo spełnią oczekiwania niejednego miłośnika muzyki.
 

bird71

New member
no to jednak pozostanę przy pierwszej opcji tzn.amplituner do kina.Chyba w muzyce nie zagra gorzej niż ta wieża sony co miałem. ścian nie zamierzam dźwiękiem "przestawiać". podjadę gdzieś i może uda mi się posłuchać czegoś co mnie "zauroczy":)
 
Do góry