Jaki Ampli do Roth Oli w stereo

YaRo-

New member
Słuchałem Roth Oli 30 i 40. Bardzo przypadły mi do gustu.
Niestety sprzedawca ściemniał mnie w zakresie Ampli i sugerował głównie Yamahe 673 (na nim był odsłuch) nie podając rzeczowych argumentów. Wyczytałem kilka opinii, że te kolumny dobrze grają w stereo z Denon szczególnie w przypadku "muzyki elektronicznej" (nie stricte instrumentalnej). Dlatego pod uwagę biorę Denon 1713. Niestety nie mam możliwości odsłuchu takiego zestawu. Który Ampli wg was lepiej zagra w stereo?

Audio ma być w salonie 22 mkw, dość zabudowanym w bloku (narożnik i stolik, duży stół z krzesłami, jedna ściana zabudowana w całości lekkimi meblami).
Z tego względu raczej wybór padł na mniejsze Oli 30 aby nie zagracić pokoju (żona). W przyszłości (raczej rok, dwa) zamierzam rozbudować stopniowo ten zestaw do 5.0. lub 5.1.
Muzyka (40%) raczej elektroniczna (hause, trance, chillout, muzyka filmowa, dubstep, pop w kierunku na R&B). Reszta to na co dzień do oglądania TV (30%) oraz PS3 (30%).
I ostatnie pytanie.... czy w tych warunkach Oli 30 będą zdecydowanie za słabe? Sprzedawca zapewniał mnie że wystarczą dla w/w potrzeb.
 

outcold

Member
Na 22mkw to śmiało Oli 40, u mnie grają z marantzem. Możesz jeszcze zobaczyć na SR 5006. Dla mnie Yamaha wypadła kiepsko, najlepiej przekonać się na sobie :)
 

graphia

New member
Denon 1612 + Oli 30. Wpadaj to posłuchasz :) Wg mnie.... bardzo fajnie, właśnie do szeroko pojętej cichej spokojnej elektroniki, ambientu, new jazzu, neo klasyki itp
 

gonzo2000

New member
22 m2 to jednak nie tak mało ,też sugeruję roth 40 ( 30 za małe na takie warunki ) , te kolumny są dość uniwersalne i wszystko zależy czy yamaha - przypadła Tobie do gustu w aspekcie brzmienia z w/w kolumnami , jeżeli tak to sprawa oczywista , ale w takich preferencjach muzycznych , różnych gatunkach muzycznych ,trzeba szukać kompromisu zwłaszcza w tym segmencie av do kina .
Denon, Marantz, HK,Onkyo,CA Azur każda z tych marek gra innym brzmieniem i te kolumny mogą pasować ,ale to musisz zweryfikować czy któraś z tych konfiguracji będzie satysfakcjonująca brzmieniowo i w innych aspektach .

P.S Ja przy takich preferencjach stawiałbym na Denona 2113 i Marantza 5006 -( model już w sklepach chyba nie sprzedawany ,ewentualnie z wyprzedaży,ciekawy av w tym budżecie )
Marantz będzie miał szybszy ,krótki bas , bardziej szczegółowy jest , detaliczny w górnym zakresie .Denon większa dynamika , miękki bas , więcej "soczystości " w przekazie .
Kwestia gustu bo oba dobrze się zgrywają z roth kolumnami .
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
U mnie Rothy/40/ grają z Onkyo 609 i jestem bardzo zadowolony.Metraż mam podobny.Jak widać wszyscy swoje chwalą.
 

gonzo2000

New member
Gdyby kolega chciał tylko do kina to wszystkie bez względu na inne brzmienie w filmach -efektach się sprawdzą ,ale kolega chce słuchać dość dużo muzyki w dodatku zróżnicowanej bo trochę inne wymagania ma chillout, a inne rock, nie wspomnę o trance itp.
Wydaje mi się że trzeba posłuchać urządzeń o różnych brzmieniach ( Onkyo,Marantz jasnych , cieplejszych Denon, HK) z roth i wybrać to co się spodoba .
 
Ostatnia edycja:

YaRo-

New member
Dziękuję wszystkim za każdą wypowiedź.
Więc tak..
Po co brać np Ampli 7.1 lub 7.2 (np. Denona 2113 czy Marantz 5006) skoro nie będę systemu 7.1 budował. Naprawdę te 7-kanałowe Ampli mają wyższej klasy elektronikę? No i jak to zagra w stereo? Pytam bo się nie znam i mam tutaj wątpliwość. Skoro taki Denon 2113 to 7.1 a jego odpowiednikiem jest 1713 dla systemu 5.1, to rozumiem że przetworniki i jakość elektroniki jest podobna bo to ta sama półka tylko dwa systemy dźwięku?

@jaco.37
Możesz napisać jakie masz warunki i preferencje muzyczne? Te Roth 30 grają u Ciebie w stereo? Mieszkanie w bloku czy dom? Wyczytałem w Twoich postach że masz tam SUB w zestawie - ale tylko do kina?

Z tymi Roth Oli 40 to mam tylko taki dylemat żeby nie zagracić pokoju. Jeśli jednak faktycznie 30-stki nie zrobią sceny i dynamiki to może skredytuje jednak zakup Oli 40. Zaznaczę że to nie ma grać mega głośno z uwagi na to że mieszkam w bloku. Owszem liczę jednak na soczysty odbiór.

No więc który Ampli i które Roth Oli ?
hmm
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U Krzyska grają Oli 30 tez z Onkyo, ale 608. Poczekaj, taka informacja też się przyda, ale tez szedłbym w Oli 40, i jakis wyzszy model ampli. Jesli Yamaha to od serii 7-8, Denon 19xx lub 2xxx OK, a Marantz od 5006 tez powinno byc nieźle, ale powinenes odwiedzic jeszcze kilka salonow i wybadac te wszystkie propozycje.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Jak wyżej wszyscy - Roth Oli 40.
Ja Ci podpowiem inaczej - na pewno nie z produktami firmy NAD. Słuchałem i to nie jest najlepsze połączenie NAD'a. Więc tego unikaj ;)

A tak propo - to nie lepiej kupić teraz amplituner stereo lub wzmacniacz? Wyjdzie dźwiękowo lepiej. A potem jak już uzbierasz do 5.1 to jakiś AV do kina. Sumarycznie wyjdzie chyba fajniej?
 

graphia

New member
Odtwarzam CD odtwarzaczem NAD 525 i złego słowa nie powiem :) Ale jak to chodzi pod amplitunerem NAD nie wiem... ale chętnie się dowiem dlaczego koledzy odradzają zestaw NAD + Oli
 

gonzo2000

New member
Z tymi av do kina to nie chodzi o więcej końcówek , tylko o wydajniejszy prądowo zasilacz i także podzespoły wpływające na brzmienie są lepsze , poza tym jak możesz dołożyć do wyższego modelu denona 2113 to warto ,będzie lepsze brzmienie w stereo, dynamika ,mniejsze zniekształcenia itd.
Tym bardziej ,że 20m2 to nie jest już tak mało .

Amplitunery Nad zaczynają się od kwoty 4 tyś nowe więc nie ten przedział cenowy .
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
@graphia - Ależ ja też mam NAD i nie zamieniłbym go na nic innego :) Tyle że NAD lubi inne kolumny. Słuchałem z tymi Roth Oli wzmacniacza i AV, i mnie nie przekonało. Dźwięk był zaciemniony i straciły strasznie na detaliczności, zaś bas mi się poprostu nie podobał. To nie jest wg mnie dobrana para.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Dziękuję wszystkim za każdą wypowiedź.
Więc tak..
Po co brać np Ampli 7.1 lub 7.2 (np. Denona 2113 czy Marantz 5006) skoro nie będę systemu 7.1 budował. Naprawdę te 7-kanałowe Ampli mają wyższej klasy elektronikę? No i jak to zagra w stereo? Pytam bo się nie znam i mam tutaj wątpliwość. Skoro taki Denon 2113 to 7.1 a jego odpowiednikiem jest 1713 dla systemu 5.1, to rozumiem że przetworniki i jakość elektroniki jest podobna bo to ta sama półka tylko dwa systemy dźwięku?

tak też się składa że do amplitunera 7.1/2 możesz mieć podpięty system 5.1 i dodatkowe 2 kanały wykorzystać do :
-bi-ampingu na frontowe kolumny
-drugiej strefy ( przednie kolumny bez bi-ampingu )

amplituner 7.1 ma mocniejszy zasilacz co bardzo się przyda w dynamice dźwięku
- 2113 - ma zasilacz 500W
- 1713 - ma zasilacz 390W
- u konkurencji jest podobnie

to wbrew pozorom spore różnice , bo przy tych samych 5-ciu kolumnach masz do dyspozycji ponad 100W na zasilaczu do zasilenia tych samych kolumn
 

jaco.37

Member
Bez reklam
YaRo- ja mam Rothy 40-przecież napisałem.Tego suba /Jbl es250/ do muzyki nie używam bo Rothy doskonale radzą sobie bez niego-zresztą ten sub jest za wolny,nie nadąża za kolumnami.Na szczęście nie mieszkam w blokach bo sąsiedzi by ze mną nie wytrzymali.Disco,dance,metal,rock,pop-to przeważnie u mnie gra.Jak lubisz żywy,taki z podbitymi skrajami pasma dźwięk,to razem z tym Onkyo 609 to będziesz miał.Onkyo 509, 608,609 - każdy gra inaczej,nie wiem jak nowe modele się sprawują.
Inaczej pewno Rothy zagrają Denonem ,Yamahą itp.Trzeba koniecznie posłuchać z kilkoma różnymi modelami i wybrać co się najlepiej każdemu podoba.Aha i naprawdę pomyśl o Oli 40 bo nawet lepiej wyglądają...
 

outcold

Member
YaRo- zapomniałem dodać abyś zwrócił uwagę na wyświetlacz w SR5006, gdyż nie pokazuje zbyt wiele informacji (na forum jest o tym wątek) co do ampli to tak jak piszą koledzy Denon 2113 powinien "zrobić dobrze" Oli :)
PS- też aktualnie mieszkam w bloku i nie szaleję z głośnością więc 40-tki będą odpowiednie.
 

gonzo2000

New member
Roth są fajnymi kolumnami i tylko odsłuch dam nam jasność ,czy dane brzmienie z av elektroniką podoba się czy nie , inna sprawa jak to zagra w naszych warunkach domowych , ale charakter brzmienia pozostanie .
Na pewno z marantzem będzie szersza scena , przestrzeń w jazzie super ,ale czy w trance , tu może lepiej sprawdzi się denon nie ma wydaje mi się sprzętu który by zagrał we wszystkich gatunkach muzycznych dobrze , zawsze to będzie kompromis .
 

YaRo-

New member
Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Denon 2113 na dość duże rozpiętości cenowe. Widzę od 1995zł do 2300 zł. Te tańsze z dwuletnia gwarancją. Te droższe od autoryzowanych dealerów i mają 3-letnią gwar. Szczerze mówiąc to nie rozumiem tej polityki. Faktycznie tak jest? 300zł to już prawie taka różnica by dołożyć do tych Roth Oli 40.
 
Do góry