Jaki ampli do muzyki i filmow?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktoś pisał ostatnio, że gość jest skłonny rozdzielić ten sprzęt i sprzedać osobno. Atakuj go i zdaj relacje ile sobie ceni za wzmak.
Jak znam życie, to zaraz się okaże, że CD 300zł, a reszta PM7004...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc widząc "bandę" Marantzowców zapytam tutaj jaka jest różnica między serią SR a NR? Ponieważ zamierzam wejść w używkę a mam przykre doświadczenia (w temacie niezawodności) z czasów gdy byli pod protektoratem Philipsa, to czy obecne serie nie będą ryzykiem?
 

Henry

Active member
Bez reklam
NR to slimy, a SR "normalne"
Z awaryjnością, to tak jak z każdym innym sprzętem, ale Marantz nie należy do tych często psujących się ;)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzięki. To może jeszcze dla ścisłości numerkowej jak pozycjonować technicznie serię NR 15 i 16 względem np SR 5xxx i 6xxx czy wyższych...
 

Delacroix

New member
Trochę większą moc i jakość w stereo. O ile z mocą sprawa wydaje się prosta, to z jakością dźwięku już nie tak bardzo. W podobnej cenie można kupić wzmacniacze PM7005 albo nawet PM 8005, które słyszałem grające z moimi kolumnami (Opticon 6) i to grało naprawdę fajnie. Stad moje pytanie, czy w teorii końcówka mocy daje coś więcej niż wzmacniacz? Oczywiście przed zakupem pójdę posłuchać ale ciekaw jestem teorii.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli chcesz poprawić stereo, to atakuj PM7004, końcówka natomiast lepiej się sprawdzi w kinie, a szczególnie w przypadku wymagających skrzynek.
Jeżeli chcesz poprawić stereo, to celuj w wzmak.
 
Do góry