Jaki ampli do AUDIO PRO AVANTO ?

cony2

New member
Witam.
Proszę o poradę w sprawie kupna kina domowego (priorytet - brzmienie w stereo). Budżet 4000-4500 zł. Muza 70%, filmy i tv 30%. Pokój o w kształcie litery L - 23 m2, część odsłuchowa tego pokoju -13 m2.

Mój sprzęt stereo jest leciwy:
1. Wzmacniacz PIONEER A-605R
2. CD PIONEER PD-S 504
2. Kolumny INFINITY Reference 51 MKII

Zestaw brzmi całkiem zacnie, ale chciałbym zmienić przede wszystkim głośniki. Jestem zdecydowany na AUDIO PRO AVANTO HCS. Mam pytanie o rozbudowę o kino domowe:

1. Czy kupić tylko 2 szt. głośników AUDIO PRO AVANTO FS20 podłogówki (do stereo) i dokupić PHILIPS FIDELIO E5 (do kina)?


2. Czy cały zestaw AUDIO PRO AVANTO HCS 5.0 + mocno budżetowy amplituner (z pre out do wzmacniacza stereo) np. Marantz NR1504 ?


3. Czy cały zestaw AUDIO PRO AVANTO HCS 5.0 + amplituner z naprawdę dobrym brzmieniem stereo w zastępstwie w/w mojego wzmacniacza, takie 2w1?

Pozdrawiam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Obawiam się, że mało który amplituner KD zagra w stereo jak ten twój Pionek ;)
Jesli jesteś przywiązany do marki, to szukaj Pioneera 924, tam masz pre-out, a zczasem dokup wzmacniacz stereo np. Pioneer A50 lub A30, ewentualnie tak jak napisałeś- do stereo zostaw to co masz, zmień ewentualnie kolumny, a do kina coś w stylu Fidelio lub typowy soundbar Harmana/ JBL'a
 

cony2

New member
Dzięki za sugestie. Nie jestem przywiązany do marki jestem otwarty na wszelkie opcje. A co myślisz o AUDIO PRO AVANTO? I czy w mojej opcji drugiej (pyt.2) to będzie jakoś brzmiało?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słuchałem Audio Pro i są całkiem niezłe w swoim budżecie, w kinie sprawdzą się bardzo dobrze, obawiam się jednak, że do stereo mógłbyś poszukać czegoś lepszego.
Nie wiem czy nie lepiej byłoby na początek skupić się na w miarę przyzwoitym amplitunerze - Denon X3100, Marantz SR5009/6009, Harman 370 i do tego 2 kolumny frontowe, a z czasem dokupić resztę...
Chyba, że odsłuchując Audio PRO uznasz, że takie brzmienie jest dla ciebie wystarczające.
My możemy tutaj doradzać i proponować przeróżne zestawy- droższe, tańsze, a najważniejsze, żeby tobie pasowało.
Dlatego na początek zacząłbym od odsłuchów i porównań, wybierz kilka zestawów z planowanego przedziału cenowego i posłuchaj, będziesz wtedy wiedział, w którym kierunku podążać ;)
 

cony2

New member
Właśnie, mam pytanie do Ciebie blackninja. Proponowałeś mi CA 351R lub Marantz NR1504, oba dla uzyskania dobrego stereo przy zestawie KD, ale nadal nie wiem co sądzisz o ich brzmieniu w STEREO w zestawieniu z Audio Pro Avalon, czy może je słyszałeś tzn.same podłogówki. Bo wiem, że jak 5.0 do KD są ok. I czy Marantz nie wygrywa trochę multimedialnością a pewnie Cambridge brzmieniem?
 

ZyZy

New member
Może ja Ci pomogę, bo jestem świeżo po odsłuchu Avanto. Odsluchiwałem ich na Onkyo tx-8050 i swoim, Pionierze A505r, to praktycznie ten sam wzmacniacz co Twój. Do sklepu poszedłem już zdecydowany na Avanto, same stereo FS-20, ale że podłączone były Pylony Pearle 25 to je też odsłuchałem i zaczął się problem, Avanto może i miały fajniejszy dół, ale Pearle zamiatały je średnicą. Już wtedy miałem wielki dylemat:) Sprzedawca pokazał mi jeszcze Sapphiry 25 które ostatecznie kupiłem, ale już za drugim razem jak wróciłem ze swoim wzmacniaczem. Na Pionierze Avanto grały przyzwoicie, ale Sapphiry były lepsze, czasem nawet pod względem niskich tonów. Moim zdaniem Avanto nie są najlepsze do stereo, brakuje im środka pasma, może i są ładne, ale jak odsłuchasz ich, a później innych kolumn to przestaną Ci się podobać:)
 

cony2

New member
Może ja Ci pomogę, bo jestem świeżo po odsłuchu Avanto. Odsluchiwałem ich na Onkyo tx-8050 i swoim, Pionierze A505r, to praktycznie ten sam wzmacniacz co Twój. Do sklepu poszedłem już zdecydowany na Avanto, same stereo FS-20, ale że podłączone były Pylony Pearle 25 to je też odsłuchałem i zaczął się problem, Avanto może i miały fajniejszy dół, ale Pearle zamiatały je średnicą. Już wtedy miałem wielki dylemat:) Sprzedawca pokazał mi jeszcze Sapphiry 25 które ostatecznie kupiłem, ale już za drugim razem jak wróciłem ze swoim wzmacniaczem. Na Pionierze Avanto grały przyzwoicie, ale Sapphiry były lepsze, czasem nawet pod względem niskich tonów. Moim zdaniem Avanto nie są najlepsze do stereo, brakuje im środka pasma, może i są ładne, ale jak odsłuchasz ich, a później innych kolumn to przestaną Ci się podobać:)


Dziękuję bardzo za pomoc. To już w sumie druga sugestia, że Avanto są cienkie w stereo, z tym że u Ciebie prawie na takim samym pionku. W takim razie odsłucham gdzieś PYLONY i zdecyduję. A tak z ciekawości, czy odpowiada Ci brzmienie Twojego Pioneera, czy coś będziesz kupował?
Pozdrawiam
 

ZyZy

New member
Avanto jako kino pewnie są fajnym zestawem, a stereo nie koniecznie.
Co do Pionka, wszystko co napisze teraz będzie porównaniem do Onkyo TX-8050 które także odsluchiwałem. Pionier nie wypadał przy nim wcale źle, średnica była tylko trochę cofnięta, było jej mniej, ale z drugiej strony słuchając teraz w domu nie wiem czy to dalej zauważam. Rozważam właśnie kupno wyżej wspomnianego Onkyo, ale bardziej ze względu na funkcję sieciowe. Z tym, że pioniera na pewno nie sprzedam, jest dobrym mocnym wzmacniaczem. Sprzedawca był zdziwiony, że na wyjściu przy 4 omach ma 90W, a pobór z sieci 440, to dobrze o nim świadczy. Onkyo miało 100 i 295.
Weź swój wzmacniacz pod pache, odsłuchasz przez kilka godzin parę zestawów i będziesz wiedział o wiele więcej co Ci się podoba niż czytając tutaj 100 opinii :)
 

cony2

New member
Jednak zmiana zestawu 5.0 nie będzie Audio Pro Avanto, będą Boston Acoustics A360/A25/A225C. Co sądzicie o tych kolumnach? I mam pytanie o amplituner, czy jeżeli jestem nastawiony w 80 % na muzyke i pre out do wzmacniacza to kupić ampli Marantz NR1604 (lub NR1605) czy wystarczy Marantz NR1504 trochę słabszy i bez WiFi i bluetooth?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
To dobre kolumny, grają mocno i równo, w kwestii amplitunera, to jeśli kasy wystarczy, wybierz NR16... + wzmak, choć lepiej byłoby kupić sprzęt "normalnych" rozmiarów, SR5009/SR6009
 

cony2

New member
To dobre kolumny, grają mocno i równo, w kwestii amplitunera, to jeśli kasy wystarczy, wybierz NR16... + wzmak, choć lepiej byłoby kupić sprzęt "normalnych" rozmiarów, SR5009/SR6009
Wydaje mi się, że różnicy w KD nie usłyszę, jeżeli będzie to normalny rozmiarowo amplituner a nie slim? Jeżeli się mylę to proszę o wyjaśnienie. I dlaczego mam brać Marantz NR 1604 a nie NR1504 ? W najbliższej przyszłości chcę dokupić jakiś wysoki model wzmaka Marantz.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Większa moc przekłada się na lepsze, pełniejsze brzmienie brzmienie.
Co do różnic pomiędzy tymi dwoma modelami slimów jest już kilka
Marantz PL
A jeśli planujesz dokupienie "wysokiego" modelu wzmaka do kompletu, to połączenie go ze slimem też ok, sam kiedyś planowałem taką opcję i całkiem, całkiem się to sprawowało.
Do muzy używać będziesz tylko wzmacniacza, a przy kinie napędzenie frontów wspomagane będzie także przez wzmak.
 

cony2

New member
Większa moc przekłada się na lepsze, pełniejsze brzmienie brzmienie.
Co do różnic pomiędzy tymi dwoma modelami slimów jest już kilka
Marantz PL
A jeśli planujesz dokupienie "wysokiego" modelu wzmaka do kompletu, to połączenie go ze slimem też ok, sam kiedyś planowałem taką opcję i całkiem, całkiem się to sprawowało.
Do muzy używać będziesz tylko wzmacniacza, a przy kinie napędzenie frontów wspomagane będzie także przez wzmak.
Wyjaśnij mi proszę jeszcze o co chodzi z tym upscalngiem 4K w Marantzu. Rozumiem, że sygnał puszczony np. z dekodera NC+ po przez amplituner będzie sztucznie podwojony i będę miał na TV z full HD takie podrobione 4K ?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry