Jaki ampli do 6kPLN sprawdzi się najlepiej w stereo?

skali

New member
Witam kolegów,
Wiem, że takich tematów było już sporo, ale po pierwsze oferta sprzętu zmienia się w strasznym tempie, a po drugie...tak to już jest na forach.
Do tej pory nie interesowało mnie kino, tylko stereo, jednak złapałem u kolegi bakcyla i chcę się rozbudować, również dlatego że szukam nowych wrażeń. Chcę więc amplitunera który nie wyklucza przyjemnego odsłuchu w stereo, w najgorszym razie jako centrum sterowania ( przedwzmacniacz ), gdyż mogę zostawić sobie stereofoniczną końcówkę mocy. Kolumny to Infiniti R90 które zostaną jako fronty, resztę dokupię z innej parafii. R90 to potężne prądożerne smoki, może jednak się znajdzie amplituner który je napędzi w biampingu bez końcówki - warto poeksperymentować, jednak dwukanałowca mocy nie będę na razie sprzedawał na wszelki wypadek. Muzyka wszelaka, rock, pop, trochę lekkiego jazzu.
Chciałbym przy okazji się "usieciowić", ampli powinien więc posiadać obsługę DLNA.
Moje typy na podstawie lektury internetu to Pioneer LX 82 , ONKYO TX-NR5007 , Marantz SR 7005 lub coś innego , to mój pierwszy kontakt z KD i wiem tyle co wyczytałem w testach. Oczywiście im taniej, tym lepiej, ale przeważnie za dobre rzeczy trzeba trochę zapłacić . Z drugiej strony np. ARCAM 600 jest za drogi i za słabo wyposażony. Nie bardzo da się wypożyczyć sprzęt przed zakupem do domu, a odsłuchy w sklepach to nie to samo tak więc..co radzicie na podstawie własnych doświadczeń?
 

remi88

New member
Mam podobny dylemat a raczej miałem, bo teraz jestem już raczej zdecydowany na Harman Kardo AVR660 lub 760. Niby w specyfikacjach są słabe ale grają wyśmienicie. Na początek biorę do 2.1, później dokupię jakieś tyły. Polecam Ci zagadać do "blackninja" on wie o amplach wszystko i napewno doradzi, mnie przekonał. PS. HK nie jest wcale taki słaby jak go piszą uciągnie mocny sprzęt. Polecam odsłuch
 

BD

Member
Bez reklam
jeszcze CA650 i NAD747 z nowych plus te co wymieniliscie, ze starszych sa nieraz ciekawsze propozycje :)
 

GTX480

New member
Zdecydowanei CA 650R lub 640R jezeli chcialbys sluchac muzyki na poziomie w miare rozsadnego wzmacniacza . Ewentualnie ten NAD mojego przedmowcy.
 

skali

New member
Dzięki za odpowiedzi.
A więc po prostu nie wiem, ile %kina, a ile muzyki . Do tej pory filmy oglądam na 46`` plazmie Panasonica z dzwiękiem z głośniczków TV, a sprzęt stereo służy do muzyki z CD, choć ostatnio słucham coraz rzadziej (stąd pomysł na kino ) , mam jednak nieskromne poczucie że ucho mam dosyć wyrobione..:) . Jeżeli filmy z dzwiękiem przestrzennym oraz koncerty mnie wciągną, to sądzę że wyjdzie z tego 55 % w 5 kanałach i 45% w stereo.
Pioneer LX82 przekonuje mnie końcówkami ICE POWER, wiem że "cyfrowe" końcówki potrafią zagrać naprawdę świetnie a przy okazji są bardzo wydajne.
HK biorę pod uwagę jak najbardziej.
W NAD-ie i CA trochę przeszkadza mi brak DLNA , w sumie sądzę że muzyka z serwera to przyszłość. No ale zawsze można dokupić jakiś odtwarzacz sieciowy...
Te marki mają konotacje audiofilskie, jednak oferują gorsze wyposażenie. Czy otrzymuje się w zamian za to istotnie lepsze brzmienie , czy tylko bardziej szlachetny brand...nie wiem, nie słuchałem, po wielu latach wiem że świat audio pełen jest legend i wolę wysłuchać waszej opinii ( bo jak pisałem z wysłuchaniem sprzętu są zawsze problemy, a wysłuchiwanie sprzedawców w sklepie też nie jkoniecznie jest ciekawą opcją ).
 

GTX480

New member
Przekonaj sie odsluchujac te 4 konstrukcje :) Ja jednak zdecydowanie do stereo polecam CA lub tego NADa. Pionek i HK raczej polegna na tym froncie.
 

mkk1

New member
ups ...... hk 660 , ca650 do R90 :) nice ........ zakładam że Ci co to pisali to widzieli chyba Infinitki na zdjęciach ....albo i nie . Mam nadzieję że autor tematu nie bierze tego poważnie :) .
Jak dla mnie to startujemy z poziomu :
Emotiva Audio UMC-1 Audio-Video Processor +
Emotiva Audio XPA-5 Five Channel Power Amplifier
Ewentualnie kup sam procesor gdzieś w Polsce i 3-kanałową końcówkę, będzie to zdecydowanie lepiej grało niż ampli za 6 koła. Zdaje się że niewielu tutaj miało do czynienia z kolumnami schodzącymi poniżej 2 ohm i konkretnym głośnikiem basowym.
A tak przy okazji , co masz teraz do napędzenia bestyjek ?
M
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
szczerze ? nie postawiłbym ani złotówki :)
w kd może i jako tako by to zagrało , ale w stereo nie widzę
M
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szczerze to jest zbliżony do tego :
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/...7-amplituner-pogromca-wzmacniaczy-stereo.html
Ja odsłuchiwałem go na Klipsch Palladium
palladium-floorstander.jpg


i większości jakość zarówno kina jak stereo z remasterowanych płyt wypadła bardzo dobrze.
 

mkk1

New member
no , tylko palladium ma skuteczność 99dB :) subtelna różnica
do tego polecam poszukać przebiegu impedancji R90 .
M
 

skali

New member
Obecnie R90 napędza stara , podobno nawet kultowa końcówka YAMAHA B6 , 2x220W . Kto raz ją widział już nie zapomni, bo ma kształt piramidy . Daje radę.
Liczę się oczywiście z tym, że żaden typowy ampli nie da R90 rady i końcówka zostanie ( lub kupię inną ) , jednak sam pomysł nie wydaje mi się głupi. Na kanały efektowe i centralny mocy z amplitunerów (zwłaszcza gdy ulżyć im odejmując główne obciążenie czyli frony ) wystarcza z zapasem. Oczywiście, aż się prosi kupić procesor i końcówkę, ale mając juz końcówkę dwukanałową można by zaoszczędzić na kupnie końcówki pięcio lub trójkanałowej kupując zamiast procesora amplituner. Czy w dobrych amplitunerach procesor jest wyrażnie gorszy niż procesor oddzielnie ?
A pro po w ostatnim AUDIO jest test zestawu Procesor/Końcówka MARANTZ-a. Ciekawa alternatywa , tyle że za co najmniej 12 kPLN...
 

mkk1

New member
Piramidka Yamahy . Ładnie gra podobno . Ja do swoich R80 używam NADa 208 , 2x250 , też daje radę .
A wracając do meritum : możesz podłączyć tylko ampli , ale jest jedno pytanie . Mianowicie jakiej jakości jest przedwzmacniacz w ampli. To według mnie będzie główne ograniczenie w tym wypadku . Oczywiście zakładam że końcówka na fronty zostanie , bo z samym ampli naprawdę tego nie widzę w stereo. I jeszcze pytanko czy zaoszczędzisz kupując ampli , bo jak dla mnie używana końcówka + procesor może dać lepsze wyniki i być tańsze ….
M
 

chrup

New member
blackninja - jak odsłuchasz tego nowego Arcama daj znać i opisz wrażenia - niekoniecznie w postaci kompletnego testu:)
 
Do góry