Jaki ampli do 4000

soplus

Active member
Bez reklam
Co polecacie w cenie do +/- 4000 PLN do napędzenia Monitor Audio Silver 5.1?

Obecnie mam AVR255 (i chyba jednak umiera), głownie filmy, trochę muzyki.

Myślałem nad Onkyo RZ710 lub Denon AVR2300.

Chętnie bym brał jakiegoś nowego H/K ale z tego co widzę, H/K chyba "lekko" wycofuje się z rynku.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Podejrzewam ze rz800 bylby lepszy.
Chyba se chcesz z importu to troszke bys dolozyl to Maranrz SR7010 w UK wychodzi kolo 4500zl. W polsce kolo 6000zl.
Albo to co kapusta proponuje. Tez bedzie git.
 
Ostatnia edycja:

Zigi

New member
A to normalne na tym forum :)

A jaka jest różnica pomiędzy RZ800 a 810?

RZ810:

  • ma mniej wejść optycznych
  • ma bezpośrednią obsługę Tidala i Google Cast
  • obsługuje bezprzewodowo głośniki przez Fire Connect
  • ma mniejszą moc o 5W,
  • jest lżejszy o 3kg.
  • do system kalibracji akustyki pomieszczenia dorzucono Accu Reflex
Czy warto dopłacać to pewnie zależy od potrzeb ale sam kilka dni temu wybrałem RZ800.
Z mojej perspektywy zapłaciłbym za Tidala, którego "załatwiłem" przez BubbleUPnp na androida. Braku reszty nie odczuwam.
Czy różnią się brzmieniem nie wiem ale nie sądzę aby jakoś wybitnie go poprawili bo dogoniłby RZ900 a na to też potrzebne jest miejsce na rynku. Jeśli już dopłacać to moim zdaniem raczej do RZ900.
 

soplus

Active member
Bez reklam
A tak z ciekawości co się dzieje z avr255?

Okazało się że nic :) AVR mam od 2008 roku jakoś. Ostatnio, głownie przy DD, straszny pogłos wchodził. Okazało się ,że po pierwsze ktoś urwał jeden wtyk od frontu i ledwo stykało a po drugie (i najważniejsze) podgłoszony był TV i stad ten pogłos. Inna sprawa, że czasami AVR255 ma problemy z przejęciem sygnału z danego źródła, albo na stałe fixuje się na jakimś dźwięku (głównie Logic7) i trzeba na chwilę source przełączyć albo zrobić off/on.
 

soplus

Active member
Bez reklam
No to zamiast 800/810 zagościł u mnie RZ900. Jak sprzedam AVr255 to wyjdzie coś "koło" planowanego budżetu :) Pierwszy ampli kupowany w ciemno, bez odsłuchu....
 

Zigi

New member
No to zamiast 800/810 zagościł u mnie RZ900. Jak sprzedam AVr255 to wyjdzie coś "koło" planowanego budżetu :) Pierwszy ampli kupowany w ciemno, bez odsłuchu....

Słuszna decyzja z wyborem 900 - gratuluję nabytku. Mnie też korciła ale wcześniejszy pomysł miałem na H/K w okolicach 2tyś więc do RZ800 i tak musiałem sporo dodać. A że w ciemno to witam w klubie ryzykantów ;).
I jak Ci się sprzęt podoba?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Słuszna decyzja z wyborem 900 - gratuluję nabytku. Mnie też korciła ale wcześniejszy pomysł miałem na H/K w okolicach 2tyś więc do RZ800 i tak musiałem sporo dodać. A że w ciemno to witam w klubie ryzykantów ;).
I jak Ci się sprzęt podoba?

Jak podłączę to powiem :) Na razie w bagażniku leży.
Jak ktoś ma ochotę na zakup AVR255 to zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Możesz coś więcej napisać jak się sprawuje nowy nabytek w porównaniu do hk avr 255. Również przymierzam się do zmiany . Jesli można wiedzieć ile zapłaciłeś?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Moje MA RS Silver dostały nowego życia. Nawet żona usłyszała różnicę :) W kinie dźwięk nabrał większej przestrzeni a basy głębi, w audio znacznie lepszej selektywności.

Zapłaciłem 5600, sprzedam mojego AVR (ostatnio taki sam na Alledrogo poszedł za 720) więc po odliczeniu tylko "trochę" przekroczę budżet. Podobno RZ900 robią się coraz trudniejsze od kupienia, jeden dystrybutor już nie ma ich wcale.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Generalnie nie najgorzej ale ręcznie i tak trzeba poprawić. U mnie lewy front ustawiło poprawnie, prawy na 0,75 cm (4X za mało).
 
Do góry