Jaki ampli do 1500 zł?

lelo10

New member
Wiytam i proszę o radę. Mam już zakupiony TV plazma Panasonic
TH-42PV7 oraz DVD Ferguson D780 HX(HDMI) Zestaw ten mam połączony kablem HDMI. Obraz żyleta. Teraz chciałbym zakupić amlituner do 1500 zł też z HDMI. Proszę o poradę jaki ampli kupić . Nie słucham muzyki , zestaw ma tylko służyć do oglądania filmów. W TV jest tylko jedno wyjście HDMI. Jak ewentualnie połączyć TV, DVD i ampli żeby uzyskać najlepszy obraz i dzwięk?
 

akofreda

New member
Telewizor ma wejście HDMI.;)
DVD podłączasz do amplitunera a amplituner do TV (wszystko po HDMI) i tyle. Dodatkowo jak chcesz by mieć dźwięk z tv na kolumnach do łączysz TV 2 x chinchami (LP) z amplitunerem.
 

TomeqK

New member
Do filmów polecam Yamahę 661. Wyjdzie pewnie trochę drożej, ale warto.

Jak wspomniałem w innych moich postach zamierzam kupić amplituner Onkyo 505 lub 605. Ze wzgledu na to że to może być już ostatni mój zakup amplitunera czytam intensywnie to forum żeby znaleźć jakieś wskazówki co do ostatecznego wyboru. No i im więcej czytam tym większy dylemat. W dodatku ten cytat wyżej dobił mnie kompletnie. Mój stosunek słuchania muzyki/filmów to mniej więcej 60/50. Przyznaję że Yamahy nie słuchałem i stąd moje pytanie teraz. Dlaczego yamaha lepsza do filmów?I czy gra gorzej od np. Onkyo 605 w stereo? Przepraszam, jeżeli już takei pytania tu padły. Przeglądam to forum kilka godzin w sostatnim czasie dziennie ale chyba nei spotkałem takiego porównania.Jezeli było to proszę o link
 

boromirep

New member
jaki ampli

ja mam onkyo 505 i mogę go Tobie polecic , co do yamahy to podobno ma bardziej " metaliczny " dzwięk , taki bardzo czysty az do bólu ale nie sluchałem tylko przeczytałem na roznych forach i tak mówili w sklepie ,
jesli zamierzasz tez sluchac muzyki bierz onkyo i sie nie zastanawiaj , nie bedziesz załował jak juz podłaczysz , mam do tego jamo s606 i jak dla mnie jest ok . jak plyta jest dobrze nagrana to tak jakbym słuchał jej od nowa , a przy filmach np. Unforgiven jak pada deszcz to az wyjrzalem za okno :)))
 

Irasiad

New member
Odkąd kupiłem onkyo 505 słucham tylko muzyki z płyt cd w stereo ale i w kinie jest niezły jeżeli masz więcej kasy kup 605
 

count

New member
Ja 3 dni temu kupilem Denon 2307 za 1899zl plus 25zl przesylki. Z polska dwuletnia gwarancja. 1899 to co prawda nie 1500, ale klasa sprzetu jest o tyle wieksza, ze moze warto rozwazyc zakup.

Jeszcze zalezy jakie kolumny maja z tym grac, bo jesli jakies slabe, to chyba szkoda kasy.
Ale w dobrej cenie mozna znalezc takze 1907. Tylko ze on juz podobno gorzej gra, chociaz nie sadze, aby to mialo az tak duze znaczenie przy kinie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Polska dwuletnia gwarancja ma pochodzenie zdecydowanie niemieckie. Jak coś się popsuje, będziesz musiał prosić sprzedawcę i przekazanie sprzętu do naprawy.

ArtS :)
 

count

New member
A czy gwarancja nie jest czasem worldwide? Albo chociaz Europe-wide? W sumie nie pytalem, ale zalozylem, ze i tak istnieje zewnetrzny serwis Denona, do ktorego moge w razie czego wyslac sprzet z karta gwarancyjna i dowodem zakupu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
count napisał:
Szczęśliwy posiadacz Denona AVR-2307 w dobrej cenie
I bardzo dobrze. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Denona 2106 kupionego ponad rok temu za całkiem dobrą cenę, ale z 3-letnią gwarancją Horn. Jeśli Twój pupil będzie się poprawnie sprawował, z pewnością nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.

ArtS :)
 

PLuszcz

New member
:)))
Udało mi się wczoraj kupić 2 miesięcznego Onkyo 605 za 1450zł. Zobaczymy czy jak pisze sprzedajacy nie ma żadnych wad ?
Szukam teraz głosników w dobrej cenie (Może jamo S606 a może QQ500 - zależy co mi Blackninja poradzi..)
 

hubertc

New member
PLuszcz napisał:
(Może jamo S606 a może QQ500 - zależy co mi Blackninja poradzi..)
blackninja napisał:
Do takiego ampla to S606 lub QQ700.
Hehe :]

Jak już mowa o róznych amplitunerach to zapytam co sądzicie o Pioneerach?? Mało o nich na forum czytałem.

Jak modele VSX 917 i VSX 1017 odnoszą się do Onkyo 605??
917 tańszy, 1017 droższy od Onkyo - miał ktoś okazję porównać?

Swoją drogą Pioneer VSX 917 jest opcją ampli do 1500zł, może jakieś opinie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

klemens007

New member
Zanim kupiłem 605-tke także sie zastanawiałem nad pionkiem ale kupując głośniki (najpierw kupiłem głośniki)w jednym z warszawskich centów muzycznych powiedziano mi ze pioneer odstaje od onkyo a pozatym nagroda eisa mówi sama za siebie i to mnie w ostateczności przekonało przekonało do zakupu DVD i AV ONKYO.
 

PLuszcz

New member
Tak fajnie będzie działać VieraLink ...
Blackninja, czy ten model Panasa jest przyzwoity porównując np do sr 605. Tez nad nim myslałem ale po opiniach na tym forum zdecydowałem się na Onkyo
 
Do góry