Jaki ampli do 1250zł?

michal7

New member
Witam wszystkich serdecznie. Pytanie jak w tytule. Mam plazme hitachi 42cale z hdmi, PS3, kolumny KEF iQ3 (na razie jedna para, planuje rozbudowac z tyłami iQ1 i centralnym, ew. sub na końcu). Jaki ampli? Żródło BD pozostanie juz takie jakie jest, czy to prawda że PS3 nie puszcza sygnału audio HD? Jeśli tak jest to chyba nie ma sensu pchać się w ampli który to ma, jak sadzicie? Nie stac mnie na Onkyo 605 (wolałbym, coś do 1250zł), i kupię raczej na Allegro. Yamaha, Onkyo.. może cos innego? Chcę tez na tym słuchać muzy w stereo. Co poradzicie?
 

michal7

New member
co wybrać...

Dlaczego proponujesz H/K? Wyróznia się czymś szczególnym? W tym budżecie lista jest chyba krótka: wczesniej nie brany przeze mnie pod uwagę H/K 147 (jest srebrny, woloałbym miec cały czarny), Onkyo 505, Yamaha 661. Poproszę o opinie osoby które miały podobny dylemat i juz go nie mają i które mogą podzielic sie wrażeniami z obsługi, odsłuchu. Wczesniej myślałem o Onkyo 605 ale jednak za drogo..
 

michal7

New member
Dzięki za link, frustracja pełna gębą... Na szczęście nie jestem zapaleńcem audiofilem, więc mam nadzieje ze wybiorę dobrze z pomoca forum. Poczytam troche o H/K - może sie przekonam. Siakos tak nie mam przekonania do tej marki, jej marketingowa obecność dookoła budzi moją nieufność.. Zobaczymy!

Po całym niemal dniu czytania widze że tematy i opisywanie klocki powtarzaja się - jednak niemal kazdy przypadek jest indywidualny. Dzieki za uwage dot. grania kef z avr - tego juz raczej nie zweryfikuję. Myśle że ostatecznie hk 147 lub Yamaha 661. Muza/film 50/50. Lekkie wskazanie na hk ze wzgledu na ponoc dobre stereo, plus dla 661 za wygląd. Ktos pomoze? A moze jeszcze dołozyc i cos naprawde wyrózniajacego się znajdziemy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie słowo frajda dla każdego oznacza co innego . Przyjemność kosztuje wszędzie na świecie.
Dla mnie frajda to nurkowanie na BORA BORA , zwiedzanie Macu Picchu albo obeność na finałach Mistrzostw Świata w Piłce nożnej. I zapewniam Cię że im większe wyzwanie tym większa radość ale również tym większe koszty.
Jeśli zakupisz Marantza 7002 - zapewne będziesz bardziej zadowolony niż z tańszych modeli - ale w cenie do 1250 zł HK należy obecnie do absolutnej czołówki światowej. To że jest zauważalny i chwalony - rozumiem że dodaje mu tylko splendoru. Bo jakież dziwne byłoby gdyby wszyscy cieszyli się ot tak sobie.
Polecam z czystym sumieniem szczególnie w tej cenie - to ma ma prostu wprowadzać w zachwyt.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
michal7 napisał:
Dzieki za uwage dot. grania kef z avr - tego juz raczej nie zweryfikuję.
Radzę nie odpuszczać tego tematu. Chyba, że liczysz się z ewentualnością wymiany kolumn w przypadku zaistnienia "różnicy charakterów". :)
 

michal7

New member
kupiłem... mieszane uczucia

Kupiłem hk 147. Własnie jestem po wstepnym uruchomieniu. Po odpakowaniu z pudła widze że sprzet był używany - wyraźne ślady uzytkowania na czarnym panelu przednim, szczególnie przy potencjometrze głosności. Brak dziewiczej folijki na panelu przednim. Poza tym wszystko w folijkach jak trzeba. Chyba troszke go używali do odsłuchów w salonie... Zastanawiam się co z tym zrobić - kupiłem na Krakowskiej 244 w Warszawie. Jutro do nich zadzwonię. A wy jak zareagowalibyście na taka sytuację? - to pierwsza sprawa. Dalej - po podłaczeniu kabla hdmi wyjściem hdmi out -> tv in hdmi nie mogę wywołać OSD, dlaczego? Fakt że nie mam wszystkich kabli i jednocześnie nie podłączam dziś do ampli żadnego sygnału video - czy dlatego nie pokaze mi OSD na tv? Jutro kupie optyczny na dźwiek z PS3 i drugi HDMI do połaczenia PS3 - ampli. Pomoże czy cos nie tak ze sprzetem? Dalej: Mam na razie tylko parę kolumn wiec na efekty przestrzenne poczekam jeszcze kilka dni do momentu zakupienia kolejnej pary. Odsłuchałem na razie na źródle "CD/analog" w ampli dźwięk stereo (CD denon, bdb kable) - h/h 147 za mocno bije treble i ten rodzaj sygnału zdecydowanie lepiej wpada mi w ucho na wysłużonym technicsie v500.. Choć z drugiej strony przyznaje że reset ustawień ampli troszke pomógł. Może jeszcze kwestia dalszych ustawień, jednak piach sypie sie dość mocno z moich KEF iQ3. 1 Jak to jest z tym OSD? 2 Co zrobic z brakiem nówki?
 

toma_ad

New member
michal7 napisał:
Kupiłem hk 147. Własnie jestem po wstepnym uruchomieniu. Po odpakowaniu z pudła widze że sprzet był używany - wyraźne ślady uzytkowania na czarnym panelu przednim, szczególnie przy potencjometrze głosności. Brak dziewiczej folijki na panelu przednim. Poza tym wszystko w folijkach jak trzeba. Chyba troszke go używali do odsłuchów w salonie (...) h/k 147 za mocno bije treble i ten rodzaj sygnału zdecydowanie lepiej wpada mi w ucho na wysłużonym technicsie v500.. Choć z drugiej strony przyznaje że reset ustawień ampli troszke pomógł. Może jeszcze kwestia dalszych ustawień, jednak piach sypie sie dość mocno z moich KEF iQ3. 1 Jak to jest z tym OSD? 2 Co zrobic z brakiem nówki?

1. po pierwsze, jeżeli ampli jest nowy MUSI miec folię na wyświetlaczu. dość dobrze sie trzyma wiec nei ma szans zeby sama sie odkleiła. pozatym skoro masz poprzestawiany dźwięk to tym bardziej znaczy ze byl używany w sklepie. na pilocie wcisnij tone i sprawdź poziom so[ranów i basów. domyślnie powinno być na 0. pamięc ustawień trzyma ponoć 4 tyg. po odłączeniu go od sieci wiec jeszcze niedawno musiał grać na wystawie.

2. cytat z instrukcji: "You will also need to connect the
composite and/or S-video monitor outputs to your video display if some
of your sources use those types of video connections, and to view the
AVR 147’s on-screen displays". tak wiec osd jest widoczne tylko gdy podłączysz ampli z ty przez s-video albo composit (złącze w ampli monitor out). ja osd używałem tylko raz do ustawienia ampli. pożniej jest niepotrzebne
 
Do góry