Jaki Ampli - Denon vs Onkyo vs propozycje

Tzymische

New member
Witam,

Przymierzam sie do zakupu glosnikow i ampli z przeznaczeniem w 95% do kina domowego. Stereo/muzyka jesli sie zdarzy to bardzo rzadko z kiepskiego zrodla i bez zadnych cudow (pewnie jakies kiepskie mp3 zaden ze mnie meloman).
Ale do rzeczy.

Po wielu odsluchach, zawezilem wybrane glosniki do dwoch opcji:
- KEF iQ90 + iQ60c + iQ30 (+ chyba Kube 2 - lub XQ60B)
lub
- KEF XQ30 + XQ50c + XQ10 + XQ60B
Aczkolwiek bede je musial jeszcze przesluchac z wybranymi modelami ampli, nie mam juz za bardzo czasu sluchac tego wszystkiego z niezliczona iloscia ampli i nowych glosnikow. Zostamy wiec przy w/w zestawach :) (no chyba ze ktos ma naprawde jakis interesujacy pomysl w podobnym przedziale cenowym np. HK + JBL - ale nie mialem czasu sie bawic w przeglad)

W przypadku ampli wazne jest dla mnie zeby byly co najmniej
2x HDMI OUT (tv + projektor) ilosc HDMI IN 4+ jest w porzadku.
W sumie jak narazie to wybralem Denon AVR-4310 i Onkyo TX-NR3007, kazda dodatkowa propozycja bardzo mile widziana, jak rowniez porada dotyczaca wyzej wymienionych.

Ze zrodel, to na poczatek bedzie to musialo byc PS3 dla Blu-Ray, odtwarzacz HD-DVD Toshiby dla HD DVD (jak format padl kupilem kilkadziesiat tytulow za okolo 6USD za tytul) do tego prawdopodobnie jakies granie na PS3 i X360 + telewizja w formacie HD. ufff to chyba wszystko.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie, porady i pomoc.

Pozdrawiam
Tzy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to faktycznie trudne zadanie.
Ale w następnym tygodniu będzie mieć u siebie Onkyo i Denona (Kefy - mamy) . Więc test znajdzie się w strefie klubowej.
 

Tzymische

New member
@kiki ===> ano wlasnie trudne.
Wybacz prosze moja ignorancje, ale co masz na mysli mowiac "w strefie klubowej".
Tak czy inaczej dziekuje za info i chetnie przeczytam w/w przez ciebie test. :)


P.S.
Jesli ktos ma jakies pomysly to prosze dajcie znac. Dziekuje z gory.

Tzy.

edit:
Stupid me - oczywiscie juz wiem co to strefa klubowa. Czekam z niecierpliwoscia na test :D
Z gory dziekuje kiki.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Propozycja ode mnie - Pioneer SC-LX82.
Test starszego SC-LX71, który chyba niczym specjalnym się
nie różni jest na audio.com.pl
 

Tzymische

New member
asoz ===> ok. Dziekuje za sugestie i z pewnoscia przyjze sie temu ampli. Rozmiem ze w odroznieniu od LX-71, wersja LX-82 posiada 2x HDMI OUT.


edit:
Aha juz widze. Zdecydowanie ma wiecej niz 1 out.
 
Ostatnia edycja:

Tzymische

New member
@blackninja ===> nie bylem pewny czy XQ30 jest w istocie lepszy niz IQ9 ale jesli tak jak mowisz to rzeczywiscie problem z glowy.
Piano Black mi pasuje do tv i stolika pod nim :) i okolicy calej meblowej :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
XQ wyglądają w nim świetnie, możesz jeszcze obejrzeć nową serię RX od Monitor Audio. TX-NR3007 już do nas jadą to zobaczymy jak grają.
 

Tzymische

New member
Monitor Audio powiadasz. Seria RX.. .oczywiscie spojrze. Jesli bys mial pod reka jakis link do tego co masz na mysli to bylbym bardzo wdzieczny.
Jesli nie, to nie problem :) cos, gdzies znajde :)
 

Tzymische

New member
przeczytalem a wiec pytanie, czy wedlug ciebie
XQ30 moze nie rowna sie, ale powiedzmy odpowiednik RX 6
a
RX 8 to odpowiednik XQ40 ? czy raczej XQ30 - RX 8?

Poniewaz cenowo jak widze RX 8 jest dla mnie calkiem atrakcyjne :)


edit:
Czy moze calkiem zle to odbieram? I raczej RX to cos blizej IQ9 ?
kurde wogole nie mialem Monitor Audio na mojej liscie i teraz jestem zagubiony :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
XQ to twardy orzech do zgryzienia :) grzechem będzie powiedzieć, że coś w nich nie gra. Nie zauważyłem wielkości pomieszczenia, możesz podać?
 

Tzymische

New member
Wielkosc pomieszczania jest cholera rozna.

W tej chwili moj living room to okolo 30m2, poprzedni mial 40m2.
Teraz sie przeprowadzam w troche inne miejsce i bedzie malenki - 22m2.
Ale w perspektywie roku, maks 1.5 jest kolejna przeprowadzka...
Dlatego - moze znow tutaj zle mysle, popraw mnie jesli tak jest ale wyszlo mi ze jesli zestaw bedzie fajnie gral w tych 40m2 to w 22m2 tez sobie poradzi. W druga strone moze byc gorzej....
 

Tzymische

New member
a zestaw na RX 8 od monitor audio?
powiedzmy

RX 8 + RX 2 + RX Center + RXW-12 - bo wyglada to tez interesujaco pod wzgledem ceny...
No i pytanie jak to sie ma wobec XQ30 + XQ10(lub XQ20) + XQ50c + XQ60b

:)


edit:
Zaczyna mnie glowa od tego wszystkiego bolec :p
 
Ostatnia edycja:

Tzymische

New member
Dzieki chetnie spojrze.

Chociaz chodzilo mi wlasciwie o porownanie jak zestaw zbudowany w oparciu XQ30 ma sie wobec zestawu na RX 8 pod wzgledem osiagow itp.

Przepraszam za zle ujecie tego.

Tzy.
 

Tzymische

New member
aaaa teraz rozumiem. Myslalem ze RX to odpowiednik XQ ale widze, i zaczynam rozumiec (mimo bolu glowy coraz wiekszego), ze RX raczej odpowiada serii IQ.
Z tego co widze, to mi pasuje XQ30 w zestawie z XQ-20+50c+60b.

Co w sumie powoduje ze wracamy do punktu 1-go :)
Jaki ampli najlepiej:)))))


edit:
literowki itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry