jaki ampli 7.1

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podałeś za mało informacji. Do jakich kolumn? Jak duży pokój? Jakie masz wymagania? Czy głównie do filmów i też do stereo?
 

1FRESH1

New member
Sorki,
Pokoj ma 17m, kolumny monitor audio bx2 / 4 sztuki, sub, centralny. 50% konsole i efekty 50% muzyka. Kolumn bedzie wiecej...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co kojarzę to Pioneer 922 jest 7.2 kanałowy, a nie 9.2. Po drugie to te systemy 7.2, 9.2 w Naszych zwyczajnych warunkach mieszkaniowych to leki przerost formy, ponieważ jest mało filmów nagrywanych w systemie 7.2 i powyżej, i niekiedy nie mamy po prostu warunków na rozmieszczenie 7 czy 9 głośników w pokoju. Plusem amplitunera np. 7.2 jest mozliwośc podłączenia w bi-amplingu czy druga strefa.
 

pantomima

Banned
A co myslicie o Yamaha rx-a820 ? Sam jestem na etapie montowania kina domowego , co prawda poki co na papierze ale juz obralem jakis kierunek.

Tak jak wyzej - ampli Yamahy (ostro,wyraziście !)+ Quadral Platinum m4 5.1 -------> głównie kino

Halo ...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No wlasnie ta druga strefa mnie tez interesuje. Marantz 5007 jest 7.1? Nie wiedzialem

Ten Marantz może nie jest tani, ale to bdb. propozycja. Oprócz dobrego dźwięku w kinie i niezłego w stereo jest bardzo funkcjonalne. Nie słyszałem żeby komuś ten sprzęt nawalił, do tego z tego co pamiętam posiada pre-out, więc kiedyś z podpięciem wzmaka stereo by nie było problemu, no i funkcje sieciowe. Ja jestem przyzwyczajony do Onkyo, ale kupując coś nowego miałbym dylemat odnośnie tego modelu.
 
N

nseries

Guest
podłącze się do tematu. Jestem krótko po sprzedaży mojego ukochanego TX-SR876. Obecnie jade na zapasowym AVR255 ale to nie jest to, czego chciałbym używac na dłuższą metę. Streszczenie:
pokój - 20m2
głośniki - MA RS/RX i zamiennie KEF serii iQ
zastosowanie - głównie kino, do stereo mam już napęd Arcam Alpha 10

Interesuje mnie wszystko, co miał tx-sr876 (dynamika, moc, zerowy szum, 2x hdmi out) + lepsza jakosc dźwięku, możliwości sieciowe, ew. usb z obsługą flac. Nie musi (nawet lepiej żeby nie był) to ampli z najnowszych serii, ponieważ na takowego mnie nie stac :) Używany w ok. 3-4k pln.

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli podoba Ci się Onkyo to pomyśl nad modelem 818, mieścisz się w cenie. Z fajnych ampli zobacz Marantz 6007, Denon 3313, Yamaha 1020. Możesz oczywiście poszukać używanych wyższych modeli, ale czy jest sens kupować kota w worku jak stać Cię na porządny sprzęt z pełną gwarancją? Na Allegro widzę poekspozycyjne Onkyo TX-NR1008 za 4k, ale ja do takich zakupów podchodzę z dystansem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
N

nseries

Guest
A co powiecie o yamaha rx-v3067? Mam okazje kupic takowa mieszczac sie przy tym w budzecie
 
Do góry