Jaki amp do do 3500 - Onkyo, HK, Marantz a moze cos innego?

SoBoLoT

New member
Witam,
od kilku dni troche grzebie w necie i szukam czegos co pozwoli mi sie zorientowac i pomoze w wyborze ale przyznam szczerze, ze niewiele to daje.. :)

Po bardzo dlugim okresie przyszedl czas zajac sie ampkiem i wymienic go na cos nowego. Nowe tv ma tu spore znaczenie w tej wymianie. Moj staruszek to Onkyo TX-DS595 jakies 11 lat bez najmniejszych problemow, wiec zaufanie do marki jest u mnie dosc duze... ale... po tylu latach moglo sie sporo zmienic pod wzgledem bezawaryjnosci. :) W kazdym razie przymierzam sie do czegos co w gornej granicy cenowej delikatnie przekracza 3tys zl. Zastanawiam sie nad Onkyo TX-NR709, Marantz SR5006 oraz HK AVR460. Zauwazylem juz ze marantz w porownaniu do HK uznawany jest za model slabszy.. az tak? jesli tak to co sie sklada na taka opinie. Jak w tym wszytkim wypada Onkyo (generalnie raczej moj faworyt)..? Moje kolumny tez maja juz swoje lata, wszystko od quadrala: z przodu Platin X, w srodku QLX-base, z tylu QLX-115. Moze i szalu nie ma ale aktualnie musi wystarczyc - jesli jesli zajdzie koniecznosc to wymiana bedzie dopiero kolejnym krokiem (mile widziane opinie jesli trzeba to na jakie). Jesli ktos mial do czynienia z nimi to moze tez podpowie najodpowedniejszy amp dla nich. Glowne zadanie ampka to kino 60% (w tym 3d), muzyka (cd, mp3) i gry (ps3) oceniam po rowno na 20%. W tym co aktualnie mam lubie dynamiczny i miekki dzwiek - nienachalny mieciutki bas gdzie dodatkowa glebie i i moc dodaje SW, bardzo mila dla ucha gora i dzwieczny srodek.

Z gory dziekuje za pomoc w wyborze :)

Pozdr.
Tomek
 
Do góry