Jaki 55" z uczciwym 4k?

lukasz540

New member
Ze względu na to, że początkowo planowałem zakup 49", a ostatecznie padło na 55", chciałbym znaleźć coś czym nie będę musiał zwiększać mojego budżetu 2x, a jednocześnie uniknę chwytów typu oszukana matryca 4k. Docelowo miało się to zmieścić w 3000zł, ale po zmianie na 55" możemy dojechać nawet do 4000 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4,5m (tak samo często oglądam z 2m z kanapy, jak np. z z 4,5m z kuchni)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce w ogóle nie przeszkadza w oglądaniu
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 32 Bravia
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
- 55"
- 4k
- min. 100Hz
- min. 3x HDMI
- min. 1x USB

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+ + filmy z sieci i domowego serwera
10. Jakie urządzenia? MacBook, iPhone, Apple TV, PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy z MacBook'a i serwera domowego
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? PS4 i jakieś 5-8h tygodniowo
16. Preferencje co do marki? LG/Samsung
17. Preferencje co do wielkości ? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zależy mi na uczciwych parametrach (4k to ma być 4k)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór/noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? początkowo mialo to być 49" i do 3000 zł, ale ostatecznie decyduję się na 55" i możliwie najniższy budżet, ale spełniający moje wymagania (zależy mi na dobrym stosunku cena/jakość)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? brak 3D


Moje typy:
- z początku 55uh6257, ale zraziła mnie oszukana matryca 4k (niestety nie widziałem tego modelu podczas pracy, a opieram się wyłącznie na opiniach innych).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips 55PUS6561 będzie chyba najciekawszym z tanich 4K - 100hz, ambilight trójstronny, android tv. Tylko podstawka brzydka i szeroka :/
 

bluray

Banned
Po co Ci matryca 120 Hz ?

Korzyść z matryc 12o Hz to mit.
Zawsze dostajesz via sat 50 fps 1080i , tak samo z DVB-T czy z Twojej lokalnej sieci.
Jeżeli nie masz kolekcji BluRay 24 fps to nie płać za efekt "teatru" na matrycach 120 Hz .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najbliżej masz z matrycą 100Hz i 4K;
- TCL 55S7906
- TCL 58S7806
- Philipsa 55PUS6521
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny i kalibrację gratis.
 
Do góry