Jaki 55' TV do jasnego pokoju

rafick24

New member
Witam,
zastanawiam się nad zakupem swojego pierwszego "płaskiego" TV. Mam swoje typy tj.
LG 55LM620S
LG 55LM660S
- te 2 modele pasują mi na tip-top (cena + jakość sprawdzona jedynie w sklepie), ale obawiam się input lagów
TX-P55ST50E - tu trochę jest presja kumpli (" jak TV to tylko plazma Panasia")

Niżej moja ankieta

  1. 1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 5,7m na 3,7m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5,0m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Zazwyczaj 2 , jednak w zamyśle do 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Na bocznej (prawej) ścianie są 2 okna balkonowe 1,88m na 2,6m. Pomieszczenie jest generalnie dobrze oświetlone
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary 15 calowy CRT Philips
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, WiFi, min. 3xHDMI , Full HD, wyjście słuchawkowe, minimalny input-lag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka UPC. Zależy mi głównie na kanałach HD
    10 .Jakie urządzenia? PS3 + kino domowe11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W przedziale 30min-4godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia, grunt, żeby nie odbijało się światło boczne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TVN24, filmy akcji, kanały popularno-naukowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak i to sporo – głównie newsy, prasa.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, głównie wyścigi, gry sportowe + PS move. Myślę, że max 15%
    16. Preferencje co do marki? Na pewno nie SONY
    17. Preferencje co do wielkości? Min 50' max 55'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie, brak płynności, nieostrość obrazu, na kolory nie zwracam szczególnej uwagi
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Pon-pt wieczór, weekend cały dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Max 5500 PLN, preferowane do 5000PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie koniecznie.
Dzięks za pomoc

Rafick
 

rafick24

New member
Hmm,

w sumie nie myślałem o Philipsie, ale widzę, że ma pasywne 3d co jest plusem bo żona nosi okulary korekcyjne i lekkie okulary do 3d by się przydały. Ciekaw jestem jak z jakością obrazu bo nie widziałem tego modelu na żywo.

R
 

Alkor

New member
Bez reklam
Panasonic 55ST50, również mój obecny faworyt w kategorii jakość/cena, raczej nie zda egzaminu w tak jasnym pomieszczeniu - potrzebuje naprawdę dobrze zaciemnionego pokoju, żeby pokazać zalety.

W kategorii LCD dorzuciłbym właśnie Sony 55HX750 lub 55HX850. Można również poszukać udanego, starszego LG 55LW570S.

Naprawdę zamierzasz oglądać programy HD na 55 calach z odległości 5 m? Co tam filmy HD, również serfowanie po internecie??? To dokładnie dwa razy za daleko, żeby mieć szansę zobaczyć wszystkie szczegóły obrazu 1080i/p, również z komputera i konsoli.

Są trzy rozwiązania:

- kupić 103" plazmę Panasonica TH-103VX200E za zaledwie 255000 zł :),
- usiąść 2.5 m ( maksymalnie 3 m ) i pozostać przy 55",
- kupić projektor FullHD - najtańsze, zupełnie przyzwoite modele już za 3000-3500 zł, mogą dać spokojnie 100-120", niestety tylko w całkowitych ciemnościach.

Pozdrawiam.
 

rafick24

New member
Alkor,dzięki za post. Rozumiem że przy tej odległości od ekranu w sumie nie ma znaczenia co kupie bo sama odległość zniweluje niedociagniecia w jakosci obrazu. Jak sam sie domyslasz zadne z 3 rozwiazan nie wchodzi w grę. W takim razie pogodze się z tym że nie odczuje w pełni hd, ale nadal pytanie co kupić.
 
Do góry