jaki 55-60" głównie do piłki i filmów?

penny101

New member
Witam

Szukam TV 55-60" do 5000 (max 6000 zł)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 6,5 x 3,0 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok 5,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Przez drzwi balkonowe osłonięte roletą, bezpośrednio naprzeciwko miejsca, w którym wisieć ma telewizor
7. Jaki masz obecnie telewizor? LCD Sony KDL—40P5600
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? W kolejności od najbardziej pożądanych funkcji: wysoka jakość obrazu; port usb czytający pendrive’a i dysk zewnętrzny USB 3.0 w formacie FAT32 i ntfs – divx’y i mkv; wi-fi; smart, 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy przez kable hdmi i Ew. DVB-T
10. Jakie urządzenia? tuner HD nc+, zestaw kina domowego Sony BDV-E870, pendrive, dysk zewnętrzny, komputer przez wifi
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu max 2 h, na weekendy 6-8 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej mat (60%) niż błysk (40%)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Przede wszystkim sport (piłka nożna, koszykówka); dodatkowo film; reszta raczej sporadycznie
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Od czasu do czasu – nie jest to priorytet, choć wskazana kompatybilność ze Skype’m
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zdecydowanie okazjonalnie – „raz na ruski rok”
16. Preferencje co do marki? Większych brak
17. Preferencje co do wielkości? Od 55” (bliżej ze względu na większy wybór) do 60” (bliżej ze względu na odległość od ekranu w pokoju)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? – Problemy z wyświetlaniem dynamicznych wydarzeń sportowych
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczorami, na weekendy od wczesnych godzin popołudniowych do wieczora
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Od 5000 zł (bliżej) do 6000 zł (dalej)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Wskazane by było. Najlepiej to lepsze ;)

Wstępnie czytałem dużo dobrego o Panasonic TX-L55ET60e oraz Philips 55pfl6008k, ale za wszelkie porady będę wdzięczny. Z uwagi na odległość od ekranu pewnie lepsze byłyby 60” (nawet bym wolał), ale w rozmiarze 55” jest większy wybór. Proszę o opinie. :blagam:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z 55" w tej kwocie warto poczekać na
Panasonic 55AS650
Toshiba 55L7453

Z obecnych, ja bym się zastanowił nad 60" Sharpa LE855/LE857 - lekka dopłata, ale jakość i wielkość jest tego warta.
 

penny101

New member
Dzięki za odpowiedź :) Oba Sharpy raczej odpadają ze względu na cenę (6850 zł / 7500 zł). To zdecydowanie ponad mój budżet. A jeśli chodzi o zaproponowaną Toshibę i Panasonica, to mogę spytać dlaczego akurat te modele? Czy przez wysoką częstotliwość wyświetlania obrazu pod kątem meczów piłkarskich? :) Przyznam się, że kusi mnie 60" ze względu na odległość oglądania. Nie musi być najnowszy model. A może zamiast kupować któryś z zaproponowanych modeli lepiej byłoby nabyć Philips'a pfl6008k, ale w wersji 60". Cenowo dałbym radę, zawsze to dodatkowe 5" do tak długiego pokoju, a chyba jakościowo dałby radę. Jak myślicie?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli gdzieś jeszcze dostaniesz model 6008 to jest to fajny wybór jak najbardziej. Ale w sklepach od jakiegoś czasu tylko sztuki z wystawy pozostawały.
Te dwa konkretne modele głównie ze względu na stosunek cena/jakość.
Jak na nowości 2014 są świetnie wycenione, a jakość na obydwóch jest ponadprzeciętna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpy dla czło0nków forum maja zupełnie inne ceny.
I mieścisz się spokojnie.
Tym bardziej że jeszcze nie sprawdziłem ale Quattron 855 i 857 też akceptują sygnały 4K!!!
I nie są z wystawy .
 

lookerq

New member
Jeżeli lubisz piłkę to LG może CI teraz zainteresować. Z okazji mistrzostw zaczyna się promocja i można wygrać konsole.
W tym roku wprowadzili też nowy system WebOs więc sterowanie też będzie łatwe i w trakcie meczu nie będziesz musiał rezygnować z oglądania żeby coś przestawić/sprawdzić ;)
 
Do góry