Jaki 4k

djmarabut

New member
Witam szanownych forumowiczów. Chcę kupić telewizor 4k. Mam na to 3500-4000 zł. NIe potrzebuje ogromnego telewizora. Starczy 48-55 cali. Telewizor też nie musi mieć żadnych wielkich wodotrysków. Ważne, by dobrze skalował obraz SD i HD do 4k. Zastanawiałem się nad Sharpem LC-49XUF8772...
Posiadam również tuner sat obsługujący 4k, czyli VU+ SOLO 4k. On ma być spięty właśnie z nowym tv 4k. Co polecacie drodzy koledzy? Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszystkie propozycje.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od rana do 13
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG full HD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, dobre skalowanie SD i HD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? sat z dekodera vu+ solo 4k
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-10 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ? 48-55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę, że do 4K brałbym 55" tym bardziej, że dostaniesz za niewielką dopłatą Philipsa 55PUS7100. Masz też kalibrację gratis.
Masz też :
- TCLa 58S7806
- TCLa 55S7906
- Sharp 55XUF 8772 - też za niewielką dopłatą.
 

krzysbiker

New member
sory kiki ale albo jedziesz z głowy na pał...... z tymi modelami zeby tylko odpisac na forum ale jak mozesz gosciowi propopnowac dobry tv 4k z matryca 60hz PHILIPS 55PUS7100 – 4K 3D /IPS 50/60Hz /86 ms /AndroidTV /SMART /WIFI jak juz ma kupic 4k to szukac tylko z matryca 120hz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź proszę klasę cenową i zapotrzebowanie.
I czy na pewno widziałeś na własne oczy Philipsa 55pUS71000 ?
 

djmarabut

New member
to podajcie jakieś TV w tej cenie 3500-4000 zł z matrycą 120 Hz?
Wpadł mi w oko jeszcze PANASONIC TX-CX670E - jaką ma matrycę?
OrazThomson 55UA6406 - jak się ma sprawa w tych modelach?
 
Ostatnia edycja:

djmarabut

New member
Przepraszam, że post pod postem. Wyszło na to, że kupiłem Panasonica TX-55cx680e i niestety się zawiodłem. Pierwsze to wydaje mi się, że TV jest za duży do mojego pokoju. Starczyłby 50''. Po drugie fatalnie wypada to podświetlenie strefowe o którym pisał kolega Kiki. Panowie, chce ten TV oddać i wziąć coś innego. Proszę, poradźcie coś z 4k 50 cali, bo już zdurniałem :(
do wyboru są
Samsung 55JU6440
LG 55UF695
Sony KD-55X8005
może macie inne pomysły?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry, że nie posłuchałeś.
Panasonic te modele co już się ich nie produkuje 2015 - są naprawdę słabe.Jak ktoś nie ma wymagań to ok. Ale jeśli ktoś ma jakieś potrzeby to nie polecam.

A ile masz max kasy, bo napisałeś że 4K 50" - a wymieniłeś modele 55" i to też nie najlepsze.
 

djmarabut

New member
max 4000 tysiące zł
wymieniłem te, które są dostępne akurat tam, gdzie brałem Panasonica. Ale może być 50 całowy. Tylko jaki?
 
Ostatnia edycja:

gizewo

New member
Moim zdaniem, to musisz wielkość przemyśleć. Bo jak miałeś 55 w domu i wstawisz 50, to bardzo szybko będziesz się zastanawiał, czy dobrze zrobiłeś zmieniając na mniejszy. Ja zamieniłem 40 a 55 i przez pierwsze dwa dni małżonka nie oglądała nic, bo twierdziła, że za blisko, że za duży na nasz pokój, że się boki rozmywają. Przez pewien moment żałowałem, że kupiłem większy. Ale po pewnym czasie oszalała na punkcie wielkości��. Jest zadowolona i tak po cichu mówi, że jest ok. Tylko już 65 nie ogarnie jakby co.
 

gizewo

New member
]A patrzyłeś sony kd-49x8309c? Cena niewiele przekracza Twój budżet. Mam model 55 i jestem zadowolony. Nie wiem, jak jest z tym modelem.
 

gizewo

New member
Nic o nim nie wiem, przez moment myślałem o nim, ale nie czytałem nic, po obejrzeniu na żywo dwóch obok siebie i dokonaniu pomiarów w domu zdecydowałem sie na większy.
 

djmarabut

New member
czytałem tu na forum test kiki, wypadł nieźle. Był jakiś pierwszy egzemplarz trafiony, ale później było ok. Zobaczymy, może kiki coś odpowie na temat tego Sony kd-49x8309c
 

gizewo

New member
Tylko musisz opinie, które przeczytasz wyważyć i niektóre z nich odczytywać z dystansem. U mnie android i ogólnie tv działa dobrze. To jest sprzęt, który służy do oglądania, a nie śmigania po Internecie, czy androidzie, jak na smartfonie. Ja otrzymałem to, na czym mi zależało, czyli super obraz i płynność (100/120Hz). Reszta to dodatki, z których korzystam, czasem intensywnie.
 
Do góry