Jaki 48" - 50" ?

Kacpero

New member
Witam
Nadszedł czas na przesiadkę z 25 calowego 100Hz kineskopowego Philipsa, który służył bezawaryjnie (!!!) przez 15 lat i byliśmy z niego bardzo zadowoleni, na coś większego i nowocześniejszego.
Wstępnie celuję w coś 48"-50" (czy rozmiar OK do poniższych potrzeb ?).
Głównymi "oglądaczami" jest 3 moich dzieciaków (bajki i filmy animowane, filmy przygodowe, programy typu discovery), oprócz tego ja z żoną wieczorem czasami film.
Kluczowe dla nas jest 100Hz i ładny obraz, wszystkie dodatkowe bajery to dla nas nowość i sam nie wiem czy i z czego będziemy korzystać.
Myślę, że głównym przeznaczeniem będzie oglądanie tv, a dodatkowe bajery tylko od czasu do czasu (praca, szkoła i zajęcia dodatkowe dzieciaków - jednym słowem brak czasu).

Dla mojej żony dodatkowym i bardzo ważnym elementem jest czarna lub grafitowa obudowa i taka sama podstawa (choć podstawa od Samsunga 48H6700 została zaakceptowana, natomiast podstawa taka jak w Samsungu H6400 nawet u mnie nie przejdzie). Być może jednak uda mi się przekonać żonę do jakiegoś srebrnego ale stonowanego wykończenia :smile:

Byłem już prawie zdecydowany na Samsunga 48H6700, gość z RTVEuroAGD mocno nas namawiał, ale jak poczytałem forum to ten model to raczej centrum multimedialne niż TV z porządnym obrazem, więc się wstrzymałem.

Biorę pod uwagę:

Samsung 48H6700
Sharp LC50LE752V
Sharp LC50LE772EN
Panasonic 47AS650E
Panasonic 48AS640E
Sony KDL 48W605B (ile on ma Hz ?)
Sony KDL 50W805B (ile on ma Hz ?) - trochę przekracza planowany budżet, ale może damy radę
może jakaś Toshiba
może jakiś Philips (choć gdzieś czytałem, że dźwięk jest kiepski)

No i kwestia matrycy. Jaka będzie lepsza VA i IPS - czym w zasadzie się różnią ?

Jestem otwarty na każdą propozycję, kluczowy parametr to ładny obraz i sensowny dźwięk.
Temat stał się pilny, bo dzieciaki nie mogą się doczekać nowego TV :smile:
Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Pozdrawiam


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 35 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2,5m do 5m (jest nas 5 osób i siedzimy w różnych miejscach)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? różnie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać (za jakiś czas może powieszę)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno z boku (północny wschód) słońce tylko rano
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 25 cali 100Hz Philips kineskopowy (15 lat bez awarii !!!)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bardzo dobry obraz, min 100 Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? dekoder HD i może: konsola, dysk, laptop, kamera (do tej pory nie podłączałem)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne, jakie to ma znaczenie ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki, filmy, programy naukowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie wiem, do tej pory nie miałem możliwości
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ja nie, ale dzieciaki pewnie odkryją taką możliwość
16.Preferencje co do marki ? Nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 48 - 50 cal (nie wiem czy nie za mały, nie mam ograniczeń gabarytowych)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? za duży wybór :lol:
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej po południu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętne
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Wybierz panasonica 48AS640E.Dobry poziom czerni potwierdzony w testach,dobre wrazenia wizualne.
Nie ma juz plazm ale ten model czyli as640 spelni oczekiwania.Na amerykanskim forum as640 ma dobre opinie.Jedyny maly minus to jakosc dzwieku.O tym wspomniano na amerykanskim forum.Niestety w nowych telewizorach "chudych" glosniki nie sa duze i jakosc dzwieku nie bedzie tak dobra jak w starszych telewizorach z duzymi glosnikami.Duzo zalezy tez od wymagan uzytkownika.Kolega ma as640 i zadnych opisanych wad na forum nie dostrzega.Ja tez opisanych wad na forum nie dostrzegam .Dobry telewizor w korzystnej cenie.

Przyklad z forum.

Postanowiłem wczoraj nie przebierać w środkach i podjechałem do sklepu zakupić jakiś film na Blu. Oczywiście na potrzeby najsilniejszych wrażeń estetycznych sprawiłem sobie Avatara. W tym filmie jest chyba wszystko co potrzebne do jednoczesnego analizowania jakości TV i podniecania się w przypadku, gdy TV okaże się dobry. Tak więc:

- ostrość żyleta
- kolory przepiękne (inna sprawa, że chyba nie ma dzisiaj telewizora, który miałby brzydkie)
- czerń na znakomitym poziomie, choć oczywiście OLEDY potrafią więcej
- płynność obrazu w scenach akcji - bardzo dobra i to bez włączania IFC. Po włączeniu na minimum jest jeszcze lepiej, ale ja nie przepadam za czymś takim (uwielbiam kinowy efekt 24p). Przy ustawieniu na maks mamy efekt opery mydlanej ze sporadycznymi artefaktami, ale nie sądzę bym kiedykolwiek wykorzystywał takie ustawienie.

Co do płynności - podejrzałem wczoraj jakiś mecz na NC+ i kilka innych losowo wybranych dyscyplin. Dla mnie jest zupełnie normalnie nawet bez IFC. Może to dlatego, że zajmuję się filmowaniem i obróbką obrazu i pewne rzeczy są dla mnie naturalne takie jakie są i od razu razi mnie w oczy nawet minimalne upłynnianie, które odbieram jako "poprawianie natury" :) Po prostu od razu widzę te kilka dostawionych klatek, nawet jeśli nie da się stwierdzić efektu Soap Opera. IFC wyłączone lub minimalne robi robotę.

Oznacza to, że w dalszym ciągu nie stwierdziłem żadnych niemiłych niespodzianek.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Model 48" jest dostępny w Saturnach. Wczoraj widziałem go w Gdyni.

Srebrny kolor - cóż, kwestia gustu.

Jedyna uwaga, którą mam to nieco nieostry i "płaski" obraz SD. Tutaj Sony, Samsung i pewnie kilku innych producentów potrafi chyba nieco więcej...
 

digitalus

Banned
To prawda.Dostepnosc jest slaba. Wiekszy 48 calowy jest trudniej dostepny.Powodem moze byc wiekszy popyt.
Tutaj gdzie mieszkam jest jeden sklep saturna .AS640 jest tylko w jednej wersji czyli 40 calowej . Jesli chodzi o inny sprzet to jest jeszcze gorzej np o blu-ray sa tylko dwie firmy Lg i samsung. Duzy wybor modeli blu-ray ale tylko lg i samsung.Innych firm nie ma. 80 % sprzetu w sklepie to samsung i lg.Panasonic,pioneer i sony chyba schowane na zapleczu w magazynie:) dla znajomych jak w czasch PRL-U:)
 
Ostatnia edycja:

Sław82

New member
Ja wczoraj byłem w Media Markt w Poznaniu i z Panasów mieli duży wybór jeszcze, Samsung wyprzedany - puste półki. Ja kupiłem 50AS650, ale były też 48AS640 dostępne. Porównując oba TV wybrałem 650 bo kolory na IPSie są jednak bardziej żywe, niestety jest to obkupione słabą czernią.
 

Kacpero

New member
No i klamka zapadła. Zakupiony Samsung 48H6700.
Panasy odpadły ze względu na srebrne ramki - w żaden sposób moja żona nie dała się przekonać.
 
Do góry