Jaki 43" cali wybrć ???

JacekOk

New member
KIKI rozwiń tą myśl. Jeśli uważasz , że JVC są słabe to skomentuj to, przyda się ta informacja na pewno innym. Dalej rozważam TCL 715 choć brak Dolby dla Netflixa to mały problem.

TCL popsuje ci sie jak nie w trakcie gwarancji to zaraz po jej zakonczeniu. Jakosciowo TCL to najgorszy ***************.
JVC chodzi u mnie od 2007 roku....Owszem to model produkowany nie w Turcji. Ale jakbym mial wybierac miedzy TCL a JVC to zdecydowanie ten drugi.
Dwa tygodnie temu kupilem do kuchni 32 cale JVC. Po dokladnych ustawieniach obrazu to jest zyleta...
Swietna ostrosc, kontrast i czern. I telewizor czyta wszystko...
 

ace2

New member
Podejrzewam kwestie marzy na popularnych markach i modelach....
Kazda sroczka swoj ogonek chwali...:D


Chyba tak. Tak samo mam z soundbarem, tu tylko TCL 9030 a inne firmy nie istnieją a nawet się nie wspomina o też dobrych Yamahach czy Denon. I też nie mogę nic dobrać bo forum nie zawiera działu o soundbarch.
 

JacekOk

New member
Przecież to, że te telewizory są takie tanie, nie bierze się znikąd. Tanie, bo wyprodukowane tanim kosztem. JVC czy Toshiba to już nie ta sama firma, co jeszcze parę lat temu. Jeśli nie zobaczysz na własne oczy paru telewizorów, to będzie ci się wydawało, że JVC ma ładny obraz. Najlepiej pogadać z ogarniętym serwisantem, taka osoba będzie wiedzieć, które tv warto kupić, a które nie, ktoś, kto handluje tv zawsze będzie polecał to, z czego ma najwięcej pieniędzy, to normalne. Najlepiej samemu robić research, pytać osoby, które mają dany model, serwisantów i guglować.

Sony i Panasonic to tez nie Made in Japan....
W cenie sprzetu duza czesc to koszty marketingowe oraz ...logo...prestiz...:D
Nie mowimy o rownej polce tv sredniej klasy i wyzszej. Ale jezeli bierzemy tv z podobnymi parametrami to wiecej zaplacisz za Sony, Samsung czy LG niz JVC nie dlatego ze te pierwsze sa duzo lepsze ale ze sa drozsze bo zawieraja w sobie ...podatek od...logo..czytaj marki i jego masowemu marketingowi...

Co do JVC ten tv niczym nie odbiega od tv drozszych o 500 zl w tej klasie...Gdybys postawil obok taki w porownywalnych parametrow z matryca VA oczywiscie to...wybralbys JVC z usmiechem na twarzy...Tylko trzeba by ci bylo zakleic tasma logo na dole aby nie wplywac marketingowo na podswiadomosc..:lol:
 

JacekOk

New member
Akurat porównywałem na żywo JVC, Toshibę i Samsunga w 32-calach i najlepsze kolory miał Samsung, system również na Samsungu działa szybciej. Poza tym w tym rozmiarze nie ma za wielkiej różnicy między markami, wszystkie robione po taniości. Większe różnice to się zaczynają od 43 cali.

Panasonic od dłuższego czasu skupia się na oledach, lcd olewają, ale te lcd z najwyższej serii, to nadal Pansaonic, tylko te z niższej to Vestel.

Tak jak pisałem, lepiej nie sugerować się opinią handlarzy tv, można ich zapytać, co polecają, ale potem lepiej samemu zrobić research i wybrać to, co najlepiej komuś odpowiada.

Jak porownywales na sucho bez ustawien to tak...Toschiba i JVC bez ustawien maja zabarwienie lekko brunatne. Nie wyglada to fajnie. Ale po dokladniejszych ustawieniach JVC ma bardzo dobre odwzorowanie i czern. Bije tez na glowe ostroscia podobno budzetowe modele. No i ma pelny Android...Do tego Dolby ktorego nie obsluguje Samsung
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Atak na JVC ?
W którym miejscu ??

Ten telewizor JVC ma tyle wspólnego z JVC co wół z karetą.
Firma Vestel kupiła prawa do używania znaku JVC .
Z JVC współpracowałem 30 lat , więc znam znakomicie wszystkie telewizory JVC przez te lata jakie produkowała firma.
Mieli do końca znakomite modele !
 

JacekOk

New member
Atak na JVC ?
W którym miejscu ??

Ten telewizor JVC ma tyle wspólnego z JVC co wół z karetą.
Firma Vestel kupiła prawa do używania znaku JVC .
Z JVC współpracowałem 30 lat , więc znam znakomicie wszystkie telewizory JVC przez te lata jakie produkowała firma.
Mieli do końca znakomite modele !

A co ma wspolnego Philips z firma Philips ? Kto jest jej wlascicielem obecnie ?
A Panasonic to Panasonic z Japonii moze czy tez Turki z tej samej budy ?
W zasadzie chyba tylko Samsung i Sony to teraz wlasnosc tych firm....
 

ace2

New member
i tak tu poruszamy się w obiegu kilku marek i wybranych modeli. KIKI fajnie by było jak by podczas oceny zachowywał się jak fachowiec a później jak handlowiec. Wiedze masz pokaźną a ograniczasz wypowiedzi tylko do kilku modeli, polecasz Philipsa , z którym jest bardzo różnie , TCL od którego nic nie można wymagać czy LG , którego wszyscy mają w d..pie. Ewidentnie olałeś JVC bo ci nie pasuje do koncepcji i że produkt nie przetestowany - zgodzę się a co Philips jest przetestowany?? tak, że co druga wypowiedz jest negatywna.

Wybieram model JVC. Jeszcze tylko soundbar do mojego Sony 65' i będę mógł znowu zamilknąć na 5 lat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony nie ma żadnej własnej fabryki - oprócz Japonii.
Składany jest przez Foxconn ale chociaż projektuje własne procesory.
JVC - tylko nazwa i ma to samo w środku co 20 innych firm montowanych przez Vestela."Profil Vestela jest oparty na produkcji OEM dla ponad 500 marek. W swoim portfolio Vestel posiada takie marki jak HITACHI, JVC, TELEFUNKEN, FINLUX i wiele innych"
Most TVs produced by Vestel are sold under licensed brand names such as Toshiba, Hitachi, Polaroid, JVC, Panasonic, Bush, Alba and many own brand labels.

TCL ma własne fabryki , najwięcej obecnie na świecie
Philips (TPV) ma własne fabryki
Sharp , ma własne teraz znowu fabryki
LG - ma własne fabryki

Fabryki matryc Samsunga i LG w 2022 - ma przejąć wszystkie TCL.
 

JacekOk

New member
TCL to najbardziej awaryjna marka na rynku telewizorow. Jak nie w okresie gwarancji to chwile po niej Twoj telewizor bedzie sluzyl jako np....lusterko do przegladania bo nikt tego nie bedzie naprawial.
Philips jest rowniez niezwykle awaryjny. Obecnie mam 3 Philipsy. Jeden z 2008 roku 32 cale kosztowal mnie ponad 4 tys zl i do dzis chodzi. Kolejny 42 cale kupiony 5 lat temu to droga przez meke. Mimo to z powodu ambilight kupilem trzeci...Na razie chodzi rok....Serwis Philipsa z Radomia jest tragiczny....
 

ace2

New member
O TCL słyszałem że ciągle problem z softem, Philips to słyszałem że problematyczny. Z tym , że czy któraś z tanich marek jak JVC, Toshiba czy Sharp nie jest problematyczna? No nie wiem właśnie i o to jest pytanie? Sprzedawca pokazuje nam produkt nowy i ocenia jego parametry i ma w dupie czy się zepsuje po miesiącu bo to nie jego sprawa.
 

ace2

New member
JVC tak jak się spodziewałem, wykonanie mocno ekonomiczne, sam plastik, waga TV może 5kg :) System android działa sprawnie, dźwięk byle jaki a obraz akceptowalny, wrażliwy na słabsze źródła. Z DVD obraz z bliska ziarnisty, z 2m ok. Ogólnie tak się spodziewałem. Średniak, pewnie TCL 715 pod każdym względem lepszy ale droższy o 400-500zł a wiele skarg na psucie się i tylko to zaważyło nad wyborem.
 
Do góry