Jaki 3D TV - LED czy Plazma ?

dudas

New member
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem 3D TV. Zależy mi na czymś dużym, a jednocześnie tanim i nowoczesnym z bardzo dobrą jakością obrazu.
Rozmyślałem nad:

Z plazm - Bo tanio
LG 60PX950
Samsung PS50C7000

Z LED - Bo LED :D
SAMSUNG UE55C7000

Ogólnie nie wiem która technologia lepsza. Czy LED czy Plasma. Troche czasu mineło więc i w Plazmach pewnie dużo się pozmieniało. Prosze o opinie.
Mam także pytanie odnośnie okularów. Czy LG 60PX950 wykorzystuje migawki czy polary? A jeśli te drugie to czy można na tym osiągnac FullHD 3D tak jak na migawkach ?
 

CaT

New member
Witam. Jeśli można to podepnę się pod ten temat. Zamierzam kupić 3D TV i mam dylemat który.
Samsung UE55C8000 czy Panasonic TX50VT20?
Zaznaczam, że tv służy mi przede wszystkim do grania (PS3) i oglądania filmów BR. Nigdy nie miałem plazmy, zawsze LCD (od Sony). Gram / oglądam przeważnie w nocy.
Do TV zamierzam dokupić także player 3D odpowiedniej firmy, co by zbytnio nie męczyć PS3.
Pytam głównie ludzi którzy grają, bo w sklepie nic nowego mi nie powiedzą, a forum (szczególnie działy dotyczące wyżej wymienionych TV) czytam na bieżąco i ciągle nie potrafię wybrać.
Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cat - najprościej poproś o prezentację w domu.
I wówczas wybór jest bardzo prosty.
Do PS3 ja wybrałbym Samsunga

====================================
Dudas - też skorzystałbym z prezentacji. Bo 3D każdy widzi zupełnie inaczej. Tu masz problem podwójny bo nie samym 3D będziesz żył . Z wymienionych też brałbym
Z Twoich wybrałbym Samsunga 50C7000 - uwzględniając tylko 3d.
 

CaT

New member
Dzięki za odpowiedź Kiki.
A jeśli chodzi o prezentację, to jest to niestety niemożliwe ponieważ mieszkam w Szkocji.
 

CaT

New member
Właśnie podobnie myślę. A skoro sugerujesz mi, że Samsung to niech będzie Samsung. W sobotę wyruszam do sklepu z zamiarem zakupu :)
 

maruco

New member
kiki, a czemu uważasz, że lepiej samsung? widziałem tego samsunga, LG i panasa niestety nie :/ chyba tego LG z pierwszego postu nie ma jeszcze w Polsce :/ ale jak porównywałem plazmy tych firm to różnicy nie widziałem, z góry dzięki za odpowiedz, sam właśnie zastanawiam się nad wymianą tv i szukam właśnie dobrej plazmy
 
Ostatnia edycja:

syndrom.1975

New member
jak dla mnie lED?

Hej, ja osobiscie poleciłbym ci samsunga
są tanie..i efekt jaki daje technologia LED robi wrazenie trzeba miec oczywiscie dobry sygnalik cyfrowy i rewelka - mam go od miesiaca\\
pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli ktoś pyta o pobór energii to dobrze aby znał prawdę.
I tu nie ma nic do ukrycia .
Gdybym miał wybierać najlepszy na rynku model telewizora to i tak wybrał bym plazmę Pioneera i nie ważne ile pobiera energii.
Ale nikt nie twierdzi że Pioneer bierze mniej niż LCD LED - bo to nie prawda.
 

Antałek

New member
Kiki ma rację, ale z poborem energii w plazmach jest pewien problem. Plazmy biorą prąd jak świecą, czyli im jaśniejszy obraz tym większy pobór prądu. W nocy na ogół ustawiasz ciemniej i mniej prądu biorą. Im jaśniejsze sceny w filmie tym większy pobór itd. Często jest wyrażnie mniejszy pobór prądu przez plazmy niż przez LCD, które biorą zawsze tyle samo prądu bez względu na jasność oglądanych scen. Zatem ile prądu biorą plazmy trudno policzyć. Bo to zależy od tego co oglądasz i o jakiej porze dnia (dzień - jaśniej, noc - ciemniej). Producenci LCD niezbyt wyraźnie podkreślają, że pobór LCD jest mniejszy niż plazm, czyżby nie wykorzystaliby tej korzystnej sytuacji do marketingu? Wątpię aby nie wykorzystano-by tego podkreślania "ekologicznej technologii LCD". Zatem, brak takiego pijaru także daje do myślenia.
Obecne technologie plazmowe bardzo mocno zredukowały pobór prądu. Jest wiele opinii, z których wynika, że średni pobór prądu jest zbliżony.
Nie wiem sam co otym myśleć, ale wiem, że obraz z plazmy jednak mi bardziej odpowiada niż z LCD - i jest mi obojętne który TV bierze mniej lub więcej prądu - bo różnica w jakości jest dla mnie wyrażnie zauważalna na korzyść plazmy. A róznice - to ktoś liczył - plazma może jest droższa w utrzymaniu o jakieś 10 złotych rocznie (za energię).
Ja nie liczyłem, ale wybrałbym plazmę.
 

amelia25

New member
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem 3D TV. Zależy mi na czymś dużym, a jednocześnie tanim i nowoczesnym z bardzo dobrą jakością obrazu.
Rozmyślałem nad:

Z plazm - Bo tanio
LG 60PX950
Samsung PS50C7000

Z LED - Bo LED :D
SAMSUNG UE55C7000

Ogólnie nie wiem która technologia lepsza. Czy LED czy Plasma. Troche czasu mineło więc i w Plazmach pewnie dużo się pozmieniało. Prosze o opinie.
Mam także pytanie odnośnie okularów. Czy LG 60PX950 wykorzystuje migawki czy polary? A jeśli te drugie to czy można na tym osiągnac FullHD 3D tak jak na migawkach ?


osobiście gdybym miała wybierać to na pewno plazma, a z tych dwóch - oczywiście większa :) 60" to już dobra wielkość żeby oglądać materiał w 3D, a w tym LG całkiem nieźle to 3D wygląda, lepiej niż w samsungu - w samsungu jest jakby taka próżnia za pomiędzy pierwszym planem a tłem :/
 

cezary69

New member
Bez reklam
Kiki ma rację, ale z poborem energii w plazmach jest pewien problem. Plazmy biorą prąd jak świecą, czyli im jaśniejszy obraz tym większy pobór prądu. W nocy na ogół ustawiasz ciemniej i mniej prądu biorą. Im jaśniejsze sceny w filmie tym większy pobór itd. Często jest wyrażnie mniejszy pobór prądu przez plazmy niż przez LCD, które biorą zawsze tyle samo prądu bez względu na jasność oglądanych scen. Zatem ile prądu biorą plazmy trudno policzyć. Bo to zależy od tego co oglądasz i o jakiej porze dnia (dzień - jaśniej, noc - ciemniej). Producenci LCD niezbyt wyraźnie podkreślają, że pobór LCD jest mniejszy niż plazm, czyżby nie wykorzystaliby tej korzystnej sytuacji do marketingu? Wątpię aby nie wykorzystano-by tego podkreślania "ekologicznej technologii LCD". Zatem, brak takiego pijaru także daje do myślenia.
Obecne technologie plazmowe bardzo mocno zredukowały pobór prądu. Jest wiele opinii, z których wynika, że średni pobór prądu jest zbliżony.
Nie wiem sam co otym myśleć, ale wiem, że obraz z plazmy jednak mi bardziej odpowiada niż z LCD - i jest mi obojętne który TV bierze mniej lub więcej prądu - bo różnica w jakości jest dla mnie wyrażnie zauważalna na korzyść plazmy. A róznice - to ktoś liczył - plazma może jest droższa w utrzymaniu o jakieś 10 złotych rocznie (za energię).
Ja nie liczyłem, ale wybrałbym plazmę.

Pokaż mi plazmę, która przy 40" pobiera 66W! Bo tyle pobiera sharp quattron :)
 
Do góry