Jaki 32 calowy Samsung?

44kw

New member
Witam wszystkich.

Potrzebuję szybko kupić TV i chciałbym aby był to 32calowy Samsung. Pytanie. Jaki model wybrać? Telewizor będzie służył oczywiście w oglądaniu TV a poza tym graniu na Xboxie 360, także chcę aby był to porządny TV z HDready (bo chyba nie ma full HD w 32calach).

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam,
Kuba
 

44kw

New member
Myślę że max 5000 ale najpierw podajcie oferty warte do kupienia - bo dobre. A potem dopiero porównam ceny i pomyślę.

Pozdrawiam,
Kuba
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LCD 32 Full Hd bedzie tylko Sharp wprowadzał na rynek Polski w czerwcu tego roku. Samsung 32 M 71 -to dobry wybór w klasie cenowej, chociaż pojawiło się teraz dużo nowosci - Panasonic, Sharp , JVC, Sony , Toshiba
 

nolimit

New member
Hmmm...

A nie lepiej kupic sobie samsung le32n71bx ? Ma 25 miliarda kolorow a ten tylko 16... Ma wejscie na usb na karty itd

Kosztuje 3800 w media

I mam pytani ejeszcze moze ktos wie bo nikt mi nie jest w stanie tego wytlumaczyc czym sie rozni samsung le32n71b od samsung le32n71bx ?
 

nolimit

New member
Wyprzedaz czy nie ale chyba ten Tv jest lepszy od tego co podal kolega wyzej - tak mi sie wydaje i cenowo podobnie to wyglada.

A jesli chodzi o nastepce tej Nki to kiedy bedzie dostepna w PL?
 

Slygado

New member
nolimit napisał:
Wyprzedaz czy nie ale chyba ten Tv jest lepszy od tego co podal kolega wyzej - tak mi sie wydaje i cenowo podobnie to wyglada.
Raczej nie. Telewizory z serii M są serią wyższą od N.
Przede wszystkim są to telewizory 100Hz :!:
 

luniopl

New member
odp

Jeśli 32 cale to polecam le32r72b. Mam go i jestem w 100% zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu. ma SPVA i to jest jego atut. Minus to jedno wejście HDMI i to że ma tylko 32 cale:p ale to dla ciebie minusem nie jest:)
pozdrawiam
 

tomassek

New member
Odpusc sobie stare modele

Witam
Jestem tutaj nowy, do tej pory czytalem bo sam chcialem kupic.
Kup sobie juz cos z nowej serii. Ja dlugo szukalem LE32N71B i wlasnie wczoraj bylem w sklepie w celu dalszych poszukiwan i znalazlem i kupilem calkiem cos innego :) Mam LE32R82B :D Powiem ze jestem w szoku, TV z kablowki UPC ma jakosc powalajaca, wszystkie inne zostaja daleko z tylu, odpalilem gre HDReady - TESTDRIVE ULTIMATE - pelen wypas (obsluguje tryb HDR i rozdzielczosc 1360x768 ). Kontrast 8000:1, nowoczesny wyglad (fakt ze ten blyszczacy czarny plastik nie kazdemu sie podoba), podswietlane kilka guzikow na pilocie, pilot uniwersalny do kilku urzadzen mozna go zaprogramowac. 3X HDMI, brak niebieskich wnerwiajacych diodek (ktore notabene mozna bylo wylaczyc - tu jest delikatna czerowna jak sie wylaczy TV). Podlaczylem sobie PC'ta i wlasnie pisze tego posta ogladajac go na TV (musisz uwazac bo nie wszystkie kabelki DSUB od komputerow do monitorow pasuja - ja sprawdzilem 3 i dzialal tylko taki jeden najgrubszy kabel). Ogolnie wypas.
Jedyny minus to nie podoba mi sie dzwiek SRS TruSurround - ale moze cos mam zle ustawione, zreszta plan mam podlaczyc to pod dvd sony z dolby digitall wiec olalem to.
Jakby co to moge troche fotek podeslac z gry.
Pozdrowka
 
Ostatnia edycja:

luniopl

New member
odp.

tomassek napisał:
, odpalilem gre HDReady - TESTDRIVE ULTIMATE - pelen wypas (obsluguje tryb HDR i rozdzielczosc 1360x768 ).
Pozdrowka

Wiedz że to niejest szczyt możliwości tego tv. mój tv-starszy model r72b też nie pokazuje wszystkiego na 1360x768. włącz po kablu HDMI gierkę. rozdzielczość po HDMI 1200x688(bo taką się ustawia na samsungu żeby nie obcinał boków). Kolory są wtedy dużo żywsze niż po analogu 1360x768 i jakość jest bardziej szczegółowa i wyrazista. sprawdzałem na grze HOMAM 3 gdzie widać było wyraźniej ździebka trawy:p
A jak włączysz na 1808x1004 to wtedy dopiero zobaczysz co wart jest samsung:)
pzdr.
 

tomassek

New member
luniopl napisał:
Wiedz że to niejest szczyt możliwości tego tv. mój tv-starszy model r72b też nie pokazuje wszystkiego na 1360x768. włącz po kablu HDMI gierkę. rozdzielczość po HDMI 1200x688(bo taką się ustawia na samsungu żeby nie obcinał boków). Kolory są wtedy dużo żywsze niż po analogu 1360x768 i jakość jest bardziej szczegółowa i wyrazista. sprawdzałem na grze HOMAM 3 gdzie widać było wyraźniej ździebka trawy:p
A jak włączysz na 1808x1004 to wtedy dopiero zobaczysz co wart jest samsung:)
pzdr.

Hmm... nie znam sie na tym i jeszcze troche sie gubie... Stad moze kilka pytan
1. Czyli mam rozumiec, ze ten telewizor potrafi wyswietlic znacznie wyzsza rozdzielczosc niz 1360x768 ? Myslalem ze to jest max dla matrycy 32".

2. Kabelek musze kupic to rozumiem HDMI - DVI i podlaczyc - w windowsach da sie ustawic 1200x688 i np obejzec film z dvd ? Czy tez to co kolega napisal ze gra wyglada lepiej to zasluga wlasnie tylko tej gry ze ma taka rozdzielczosc. Zawsze wydawalo mi sie ze im wyzsza rozdzielczosc tym lepsiejszy bedzie obraz.

3. No i to 1808x1004 - to wlasciwie pytanie jak 2 - da sie to wycisnac z tego czarnego pudelka ? W komputerze mam rozdzielczosc 1600x1200 a pozniej juz 1920x1080 i dalej. (fakt ze po dsub)

4. Ostatnie zebym bez sensu nie inwestowal - mam juz podlaczone po dsub. Ale jezeli faktycznie jest sens, a z tego co kolega pisze to jest, to musze zainwestowac w jakis kabel. Tylko tu male pytanie - moja karta graficzna ma 2 x DVI oraz 1x HDMI (tak to sie chyba nazywa - sa 3 cinche czerwony, zielony, i niebieski). I co teraz kupic - kabel na cinche (z dwoc stron po 3 wtyczki kolorowe) czy tez kabel DVi - HDMI.

Ogolnie jest tak czy siak super :D
 
Ostatnia edycja:

luniopl

New member
odp.

1. telewizor jest HD ready czyli potrafi wyświetlić obraz w 1920x1080. Po kablu PC(analogu) nie da rady tego ustawić, ale po HDMI jakoś idzie.
2. Ja mam właśnie taki kabel: dvi-hdmi. Jakość obrazu to nie zasługa gry tylko samsunga który posiada matryce SPVA której nie potrafi wykorzystać analog (wejście VGA). Nie wiem czemu, ale tylko po cyfrowym sygnale nawet głupi pulpit ma większą głębię kolorów. swojego czasu miałem podłączone dwa kable do telewizora 32r72b-jeden do PC(1360x768), a drugi do HDMI(1200x680 lub 1808x1004). i mogę bez żadnej wątpliwości stwierdzić że kolory i jakość są o wiele lepsze, czy to w filmach, czy t
eż w grach, a także i przy oglądaniu zdjęć.
3. jak masz podłączony kabel PC wtedy maks rozdzielczości jaką przekazuje tv to 1360x768, ja osobiście nawet zaawansowanymi programami nie ustawiłem większej rozdziałki niż ta co dopuszcza, natomiast po podłączeniu pod HDMI nie masz do wyboru na komputerze rozdzielczości 1360x768 tylko możesz wybierać pomiędzy rozdzielczościami tv. czyli tam 480, 560(czy jakoś tak), oczywiście w HD-720, oraz 1080. nie da się również ustawić tej 1360x768 po HDMI. I teraz tak: karta Nvidii jest przystosowana do wyświetlania obrazu telewizyjnego(czyli tam tą jakość dvd , pal czy też HD.) i integruje się dzieki temu z twoim tv. Niestety po podłączeniu tv po HDMI w obrazie z kompa ucinane są boki(ok. 10-20% z obrazu kompa), żeby to naprawić nvidia wymyśliła opcję skalowania obrazu HD, która zmienia rozdzielczość na taką która się zmieści w tv HD ready. w samsungu są to właśnie rozdzielczości 1200x668(zrobione z 1280x720) oraz 1808x1004(zrobione z 1920x1080).
4. tego akurat nie rozumiem...twoja karta raczej na 99% nie ma HDMI. HDMI to nie są 3 chiche - 3 chiche to jest COMPONENT czy tam COMPOSIT-nie pamiętam już. KAbel jaki powinieneś kupić to DVI z jednej strony a z drugiej HDMI( wtyczka trochę szersza niż USB.) ja kupiłem pozłacane za niecałe 50 zł(5m . kabla) więc to nie dużo. A da on napewno ci większą satysfakcję niż ten kabel PC. Niestety do pisania jest nie najlepszy ponieważ przy małych literach robią się lekkie poświaty. ale do gier, zdjęć i filmów to najlpeszy wybór, szczególnie przy lepszym technicznie tv niż tym co ja mam:)
pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry