Jaka???

adamusSY

New member
Witam wszystkich. Kiedyś prosiłem o pomoc, co prawda w innym dziale i się nie zawiodłem. Mam nadzieję, że i tym razem mi pomożecie.
Moja kamera DV powoli wchodzi do lamusa, czas na nową - HD z HDD (tym bardziej, że za niedługo zostanę ojcem, więc będzie co nagrywać) dlatego potrzebuję Waszej pomocy w optymalnym wyborze. Jak każdy, chcę dobry i prosty sprzęt za niwielkie pieniądze z podstawowej czwórki producentów (PAN, CAN, JVC, SON) i mam do wydania max. 2000 PLN.
Każda informacja jest dla mnie cenna, więc im więcej opini tym lepiej. Zależy mi przede wszystkim na dobrym obrazie (przy kręceniu w ciemnych miejscach i na dobrym odwzorowaniu głosu). Napiszcie jakimi modelami kamer kręcicie filmy i jesteście z tego zadowoleni - na Wasze wypowiedzi czekam z niecierpliwością.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na info.
 

adamusSY

New member
Z tego co czytałem, to Panasonic HC-X800 nie ma sobie równych w przedziale do 3000 PLN. Chyba zainteresuję się tym modelem i w ostateczności będę musiał dołożyć za nią trochę. Dzięki za pomoc.
 

Piasek80

New member
Zobacz może jeszcze Panasonic`a HC-V700. Masz porównanie.
Kamery cyfrowe - porównanie: Panasonic HC-V700, Panasonic HC-X800
większość parametrów wyposażenia niemal identyczna. Owszem, inny przetwornik, inny obiektyw czy fakt iż HC-X800 ma dużo jaśniejszy obiektyw jednakże ile mamy syt. kiedy potrzebujemy nagrywać w niemal zupełnych ciemnościach...Cały bajer polega na tym aby było dużo światła i dużo kolorów
A jednak różnica w cenie kolosalna. Tak na prawdę dopłacamy za przetwornik 3MOS i obiektyw firmy "mercedes" zaś obydwie rzeczy w rękach amatora nie będą dostrzeżone i docenione. Zatem pytanie czy warto.
 
Ostatnia edycja:

xytras

New member
Witam podepnę się pod temat. Szukam kamerki full HD z opcją kamery internetowej lub bez tej opcji. Kamera będzie wykorzystywana do zapisu przebiegu szkoleń, kongferencji, ale również wykorzystywana do wykonywania filmów produktowych/ instruktaży. Biorąc pod uwagę powyższe oraz kwotę którą mamy do wydania tj, 3000 zł proszę o informację jaką wybrać kamerkę i ile by ewnentualnie trzeba i jaki kupić soft do obróbki tak zapisanych materiałów.
 

adamusSY

New member
Witam ponownie. Powracam do tematu bo przypiliło mnie już do kupna kamerki. Jak już pisałem, zależy mi przede wszystkim na dobrym obrazie (przy kręceniu w ciemnych miejscach i na dobrym odwzorowaniu głosu). Zakres cenowy 1500-2000 PLN, może w międzyczasie któraś z wyższych cen weszła w niższy przedział a jest warta zainteresowania. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 
Do góry