Jaka zgrabna klawiatura z touchpadem/trackballem do smart tv?

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Rozglądam się za klawiaturą jak w temacie. Oczywiście bezprzewodową, USB. Koniecznie ze zintegrowanym touchpadem lub trackballem.
Moje obecne typy to:
1. Logitech K400 - link TUTAJ
2. Hama Uzzano - link TUTAJ
3. ART HANDY AK-66 - link TUTAJ

ad.1. Napotykałem ogólnie pozytywne opinie użytkowników, m.in na tym forum. Ale: jak do smart tv, uważam dość spora. Miałem w rękach w MediaMarkt.
ad.2. Zauważyłem w tymże MediaMarkt. Mniejsza i zgrabniejsza od K400, lecz też nie przesadnie zbyt mała. Do smart tv na oko wydaje się być "to własnie to". Np. fajne (tak mi się wydaje) dodatkowe przyciski myszy (lewy/prawy) na górnej krawędzii obudowy. Czyli trzymając klawiaturę oburącz, kciukiem nawigujemy wskaźnikiem myszy (trackball), a palcami wskazującymi bez zbędnej ekwilibrystyki możemy wygodnie klikać.
ad.3. Ze 3-4 tyg. temu widziałem w Auchan, byłem nawet już gotów kupić "w ciemno", bodaj 99zł. Jednak okazało się, że ostatnia sztuka, brakowało odbiornika USB. Z wyjątkiem koloru niektórych przycisków wydaje się być _identyczna_ jak Hama. Jest także tańsza: w necie ceny od ok. 70zł. Hama od ok. 100zł, a w MM życzą sobie 149- ...

Czy ktoś może miał okazję porównać/przetestować w.w. klawiatury? Moim faworytem póki co jest ta z p.3 - bo jeśli to to samo co p.2, to po co przepłacać... ;-) A może macie inne propozycje?
Dodam, że obecnie do tv mam podłączoną jakąś klaw. bezprzewodową nabytą kiedyś w Lidlu. Działa bez problemów, jednak jej gabaryty (pełnowymiarowa) oraz osobna myszka są kłopotliwe i nie zachęcają do używania w tym zastosowaniu.

Pozdrawiam -
Stanley

P.S. Jeśli to nieodpowiedni dział, proszę o przesunięcie postu. Początkowo miałem umieścić w podforum LCD Panasonica, bo do tv tej marki będę podłączał (TXL 47DT60), myślę jednak, że temat jest trochę szerszy i dotyczy nie tylko tego producenta.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Dziękuję wszystkim za moc odpowiedzi... ;)

Poważniej nieco: trochę późno, lecz jak to mówią lepiej niż wcale, dylemat został rozwiązany. Jeśli ktoś chce poznać wybór, zapraszam do odwiedzenia mojego mini-testu TUTAJ.

Pozdrawiam.
 

kames

Member
Ogromne dzięki Stanley za pracę jaką włożyłeś w test klawiatur!
Szukałem właśnie jakiejś małej zgrabnej klawiatury.
ART HANDY AK-6 lub Hama Uzzano wydają się dla mnie idealne:)
 

Stanley

Member
Bez reklam
@kames: dzięki. Sam byłem ciekaw jak to będzie z tymi klawiaturami. Modele z "air mousem" (czujnikiem grawitacyjnym) kusiły, ale wg mnie okazały się tylko efektownym gadźetem. Nie ma jak bardziej tradycyjna z trackballem, ew. touchpadem ;)
Dodam, że Art Handy AK-66 od czasu testów, czyli już ponad 3 m-ce sprawuje się u mnie niezmiennie dobrze, oraz wciąż na tym samym komplecie baterii ;)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry