Jaka wysokość?

kini0

New member
Bez reklam
Pilna sprawa- na jakiej wysokości umieścić centralny głośnik?
Mam dwie opcje- albo przy samej podłodze, albo nad TV, tzn jakieś 50cm powyżej linii głośników przednich.... Jakieś sugestie? Dodam tylko że zestaw to JBL Cinepack.
PS- stolik pod tv jest przerażliwie niski, bo ma tylko 44cm.... i na dodatek nic nie można w niego wsadzić.... cały sprzęt (oprócz tv...) muszę ustawić po bokach. Akurat to mi nie przeszkadza, ale nie ma tam równiez miejsca na centralkę.....
44cm stolika/szafki + 76cm wysokości telewizora=120cm. Wysokośc frontów to 99cm... pamiętajcie też o kilkunastu cm pomiędzy tv a centralnym na chłodzenie...
 
Ostatnia edycja:

AndrzejIgor

New member
Lepiej na dole, jak umieścisz za wysoko - w stosunku do poziomu miejsca odsłuchowego to możesz mieć do czynienia z głosem z niebios ;)
Ale 120 cm to chyba nie tak dużo w tym przypadku...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja na razie z konieczności ustawiam centralny przed stolikiem ze sprzętem na dywanie. I muszę powiedzieć, że to wcale nie przeszkadza w słuchaniu dialogów. Powyżej może być problem. Nie wiem jednak, czy dobrze zrozumiałem. Jeżeli centralny mieści się w szafce, to postaw go na dole. Jeśli miałby leżeć na podłodze przed szafką, to jednak odradzam ze względu na jego bezpieczeństwo (możliwość uszkodzenia przy przechodzeniu). Jeśli wieszałby7ś nad telewizorem, to wystarczy kilka centymetrów przerwy na chłodzenie.

BTW. Mój centralny w okresie bezczynności spoczywa sobie na subwooferze. :D

ArtS :)
 

Serdello

New member
Jezeli telewizor plaski to moze odsunac go troszke od sciany i wtedy glosnik moze wisiec praktycznie nad nim 3-5cm i wtedy tez nie bedzie źle mysle
 
Do góry