Jaka wielkość TV do pokoju 19m2

emsik

Member
Witajcie,
Jaka wielkości TV będzie optymalna do pokoju, którego wymiary to 4,40m x 4,40m?
TV będzie oglądany z odległości około 3,20m i będzie stał na szafce, za którą jest tylko ściana z oknami.

Przeszedłem się po sklepach i w zależności od sprzedawcy wybór padał od 42" do 50". Niestety na stanie nie mieli żadnego szablonu, który mógłbym sobie przyłożyć w domu dla porównania :(
Zdaje sobie sprawę, że wiele zależy od osobistych preferencji nie mnie jednak chciałbym poznać opinie ludzi, którzy stali przed podobnym wyborem lub mogą doradzić :niewiem:
Z jednej strony boje się żeby TV nie przytłoczył pokoju a z drugiej nie chciałbym po dwóch tygodniach dojść do wniosku, że lepiej było dołożyć kilka złotych i kupić większy.

Ps. Jakość sygnału to wstępnie platforma n 90%
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokój wcale nie jest mały i potrzebujesz 50".
I szablon nie jest Ci potrzebny.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację telewizorów w domu. To najlepszy system na świecie.
 

emsik

Member
Dzięki Kiki za szybką i konkretną odpowiedź :eek:k:
Biorąc pod uwagę nasłonecznienie pomieszczenia (okna od wschodu) oraz usytuowanie TV (tyłem do okien) i funkcje do jakich TV będzie wykorzystywany (90% telewizja) skłaniam się ku plaźmie.
Wybór padł na Panasonica TX-P50G30E. Czy w cenie do 4 tys pln powininem brać jeszcze coś innego pod uwagę?
 
Do góry