Jaka wielkość LCD pod komputer bedzie odpowiednia? (LCD jako monitor)

MAdam

New member
Tryb PC HDMI, chyba jednak nie wyedytowałeś w menu HDMI?DVI3. Odpalasz w trybie ogólnym i dlatego tak masz, wtrybie ogólnym co najwyżej na dopas do ekranu w serii B, albo bez overscanu w Serii A.
 

s3b4

New member
MAdam napisał:
Tryb gra to do konsoli. W Samsungach serii B jest tryb PC, który ustawiasz ( edytujesz) w HDMI3 i wtedy masz obraz jak żyleta, a input lag taki jak na trybie gra. Tak samo masz poblokowane opcje.W trybie gra czcionki będą nie specjalne. W sterach ATI Catalyst overscan jest domyślnie ustawiony powyżej 0%. Ta opcja jest w zakładce DTV(Didital TV). Tak jak mówisz trzeba zjechać do zera. NVidia jest jeszcze prostsza. Jeśli przypiszesz (wedytujesz w menu) HDMI/DVI na PC to powinieneś mieć 1920x1080@60Hz. Nie ma innej opcjii W nv też jest zakładka coś jak w ATI overscan( nie pamiętam jak sie nazywa od czasów 8800GTX nie mam Nvidii) w niektórych wersjach sterów do nv trza było coś zmienić, ale rzadko. Kreator jest tam dość inteligentny ;) A w Twoim LG nie możesz czasami tak samo wyedytować w menu HDMI/DVI na PC i powiiny też się wyłączyć ulepszacze. Miałem na testach kiedyś LG7000 i tam było tak jak w Samsungach na 100%
Mogę co najwyżej "oznaczyć" wejście jako "PC" lub "GRA" - obraz lepszy jest na "PC" gdy oznaczę jako "GRA" jest strasznie duża ostrość. Ogólnie jakoś sobie to poustawiałem już, pobawiłem się kreatorem obrazu i całkiem ładnie to wygląda.
Ciągle zastanawiam się czy zmieniać tego LG37LH3000 na Samsunga 32B550, przeczytałem już wiele wątków na tym forum ale dalej nie wiem.

EDIT: właśnie u mnie jak podłączam PS3 to TV pokazuje 1080p a po podłączeniu PC pokazuje 1920x1080@60Hz
EDIT2: hmm tanio ten kabel kupiłeś 6zł za kabel HDMI ... a nie wiesz jaki standard - 1.3? Ja mam oryginał od PS3. U mnie winą były sterowniki.
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
w samsungu tryb gra też wypala oczy w PC, dlateogo jest do kosoli. Na konsoli się gra i tyle, ew film. Czyli jednak masz w LG ten tryb PC, to się ciesz bo oprócz Samsungów to mało który tv dobrze radzi sobie z kompem po HDMI. Nie wiem jak z lagiem. Ale to zazwyczaj wyczujesz już po ruchach myszką. Czy idzie ładnie za Twoim ruchem czy z lekkim opóźnieniem.
 

psq

New member
1.3b na Allegro: show_item.php?item=829617267

bardziej mi chodzilo o DVI :)
Ale to nie jest wazne, wazne, że obraz jest naprawde bardzo wysokiej jakości.
Na VGA mialem "duszki" na czcionce + do tego kiepskie kolory, DVI-HDMI to zalatwil :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry