Jaką TV SAT wybrać? Polsat, Cyfra+, N-ka?

Martinii

Member
Witam,

Podepne sie pod temat bo juz mam mentlik w glowie.... Siostra wraz z rodzina przeprowadzila sie w czesc Poznania gdzie zaden z operatorow kablowki nie swiadczy uslug. Zatem trzeba wybrac cos innego. Chodzi o codzienne ogladanie TV... Najbardziej zalezy im na kanalach popularnonaukowych: Discovery, National Geographic, Planete itp. Kompletnie nie zalezy im na Canal + itp. oraz pakietach sportowych. Przegladajac oferty Cyfry +, N, Cyfrowego Polsatu nie ma pakietu spelniajacego powyzsze kryteria. Tzn np zeby miec wszystkie kanaly Discovery trzeba brac prawie najdrozszy pakiet naszpikowany Canalami + czy kanalami sportowymi...

Ze spraw technicznych to chcieliby zrezygnowac z dekodera i wykorzystac modul CI w telewizorze (SAMSUNG).

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
 
K

kordopopel

Guest
Witam,

Podepne sie pod temat bo juz mam mentlik w glowie.... Siostra wraz z rodzina przeprowadzila sie w czesc Poznania gdzie zaden z operatorow kablowki nie swiadczy uslug. Zatem trzeba wybrac cos innego. Chodzi o codzienne ogladanie TV... Najbardziej zalezy im na kanalach popularnonaukowych: Discovery, National Geographic, Planete itp. Kompletnie nie zalezy im na Canal + itp. oraz pakietach sportowych. Przegladajac oferty Cyfry +, N, Cyfrowego Polsatu nie ma pakietu spelniajacego powyzsze kryteria. Tzn np zeby miec wszystkie kanaly Discovery trzeba brac prawie najdrozszy pakiet naszpikowany Canalami + czy kanalami sportowymi...

Ze spraw technicznych to chcieliby zrezygnowac z dekodera i wykorzystac modul CI w telewizorze (SAMSUNG).

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
COWON X7 : Selected as "Best Buy" by AV Bi-weekly Magazine in Hong-Kong (Feb. 2011)

COWON J3 : Selected as the best mp3 player by kakaku.com in Japan (Feb. 2011)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Jakie najdroższe pakiety? W Cyfrze + wystarczy podpisac umowę jako nowy abonent na Optimum HD za 77 zł . Przy umowie na 12 m-cy masz 2 miesiące gratis , a przy 18 m-cach 5 miesięcy gratis, co wychodzi ok. 55-58 zł złociszy miesięcznie za to, co siostra chce oglądać.
W N-ce ma swoje programy w opcji Rodzinny za 59 złotych. Ale tam nie ma jej Planete +. W Cyfrowym Polsacie chyba już za 59,90 zł bez Planete. To nie są najdroższe pakiety. Wejdź sobie na strony poszczególnych platform i sprawdź dokładnie a nie wprowadzaj ludzi w błąd.
 

Martinii

Member
Mopze troche zle sie wyrazilem, bo odnioslem sie do siebie, a mam TV z kablowki i majac wiecej programow place teraz 45 zl za telewizje.

Zatem faktycznie wychodzi na to, ze programowo wychodzi najlepiej Cyfra +. Dzieki Monkin za zwiezla podpowiedz.

A jaka opinie macie o Cyfrze + jesli chodzi o jakosc uslug, obsluge klienta itp?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No nie wiem. Wydaje mi się że jest inaczej. Ze to N-ka ma więcej kanałów przyrodniczo-naukowych. I to w niskich abonamentach i jakości HD w większości.
Za 59zł masz:
BBC Knowledge HD
National Geographic HD
National Geographic Wild HD
Discovery HD Showcace
Animal Planet HD
następne 4 Discovery bez HD
Historia TVP
TVP Kultura
Animal bez HD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Monkin

New member
Bez reklam
Mopze troche zle sie wyrazilem, bo odnioslem sie do siebie, a mam TV z kablowki i majac wiecej programow place teraz 45 zl za telewizje.

Zatem faktycznie wychodzi na to, ze programowo wychodzi najlepiej Cyfra +. Dzieki Monkin za zwiezla podpowiedz.

A jaka opinie macie o Cyfrze + jesli chodzi o jakosc uslug, obsluge klienta itp?

Oo a co to za kablówka tak tanio daje, bo mojatoyaexTVKable zdzierała i zdziera do tej pory z klientów aż miło. Dlatego założyłem onegdaj własny talerzyk i se chwalę. :grin:
Co do Cyfry - na obsługę nie narzekam , jest miła i rzeczowa. Na N-ke też nie narzekam, obsługa też miła i konkretna. W Cyfrze+ trzymają mnie drużynowe sporty kopane:wink:. W n-ce znacznie lepsza jakość programów HD szczególnie nPremium no i prawa do transmisli LM. Dlatego jako kibic kopanej bankrutuję.:fool:
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Siostra wraz z rodzina przeprowadzila sie w czesc Poznania gdzie zaden z operatorow kablowki nie swiadczy uslug.

Na razie siostra niech ogląda darmową naziemną cyfrową DVB-T (ja odbieram około 20 kanałów - z trzech MUX-ów razem).
Z "kultury" to jest tam tylko TVP Kultura i TVP Historia, ale nie narzekam.
Chwilowo nie pakujcie się w żadne umowy.

Na przełomie grudnia i stycznia wystartuje wspólna oferta połączonej Cyfry+ z N-ką, więc dopiero wtedy podejmijcie decyzję komu bulić kasę. :grin:

Na pewno będzie wojna ofert (liczba kanałów) Polsatu Cyfrowego i połączonej Cyfry+/N-ki.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Na razie siostra niech ogląda darmową naziemną cyfrową DVB-T (ja odbieram około 20 kanałów - z trzech MUX-ów razem).
Z "kultury" to jest tam tylko TVP Kultura i TVP Historia, ale nie narzekam.
Chwilowo nie pakujcie się w żadne umowy.

Na przełomie grudnia i stycznia wystartuje wspólna oferta połączonej Cyfry+ z N-ką, więc dopiero wtedy podejmijcie decyzję komu bulić kasę. :grin:

Na pewno będzie wojna ofert (liczba kanałów) Polsatu Cyfrowego i połączonej Cyfry+/N-ki.
Oj chyba się z tego nie cieszę.
Raczej czym mniejsza konkurencja tym gorsza propozycja.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem z czego to się cieszyć ,przecież gdy zostanie dwóch operatorów dopiero będzie monopol ,trzeba zapomnieć o lepszych ofertach ,gdyby pojawiło się 1-2 nowych graczy na rynku wtedy by było ciekawie ,a tak to nikt nie będzie się wychylać ,na dodatek za rok,dwa całkowicie nasyci się rynek satelitarny nie będzie z czego pozyskać nowych klientów ,gdyby jeszcze oferta naziemnej telewizji była lepsza operatorzy musieliby się bardziej przyłożyć
 

korabek

New member
"domo"

Witajcie koledzy,
Od kilku dni jetem w posiadaniu nowego TV "TV Thomson 39FU6663 - test. Dołączamy znów do liderów rynku kiki 20-08-2012, 03:18 " tyle, że wesji 50". TV podpięty pod kabel UPC. Czy prawdą jest, że wystawienie talerza i przejście na platformę cyfrową poprawi odbiór na tyle, że warto rozwiazać umowę z UPC? Która z platform ma ulubiony kanał mojęj małżonki "DOMO"?
Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy i rozwiązywaniu starej z UPC? Jakieś zagrożenia, niebezpieczeństwa? Co wybrać? Sam dokonuję montażu czy robią to fachowcy?
Okno, a raczej balkon wychodzi na południowe niebo.
Jak się do tego zabrać i co wybrać?
Dużo tych pytań, ale jest to dla mnie nowe wyzwanie.
Proszę o możliwie wyczerpujące odpowiedzi. Każda będzie cenną wskazówką.
Dziękuję
Ahoj...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podłącz zwykłą antenę i sprawdzisz już jakość cyfrową DVBT. Będziesz wiedział na ile jest dla ciebie wystarczająca.
 

andreas2012

New member
Moim zdaniem obecnie zadnej nie warto wybierac zadna nie jest korzystja dla klienta, moze jak w sieci zaczna sie pojawiac stacje pojedyncze ktore bedziemy mogli ogladac przez smarttv cos sie zmieni a tak to musisz bulic za cos co oni ci narzucaja i za jakosc jaka oni ci narzucaja mimo ze 10% kanalow cieinteresuje pod wzgledem tematyki i jakosci.
 

munk

New member
Witajcie koledzy,
Proszę o możliwie wyczerpujące odpowiedzi. Każda będzie cenną wskazówką.
Pierwsza wskazówka to taka, żeby najpierw poczytać, a potem pytać...

Nie trzeba specjalnie szukać, żeby znaleźć watek o bylejakości platform satelitarnych. Jeśli ktoś jest aż tak leniwy, że mu się nie chce czytać, to streszczę w skrócie:
-wszystkie platformy oferują taką samą jakość przeważającej większości kanałów, bo są one nadawane z tych samych transponderów
-jakość większości kanałów HD jest bardzo słaba, jakość prawie wszystkich kanałów SD jest tragiczna
-minimalne różnice w jakości platform wynikają z różnej jakości oferowanego przez nie sprzętu, którego jakość jest raczej bardzo słaba

Dziś oglądałem sobie program na Discovery Science, który rozbawił mnie do łez. Pokazywano tam komputery. Prowadzący wręcz masturbowali się rozdzielczością monitorów, która znacznie wykraczała poza standard HD. A wszystko to było emitowane w rozdzielczości 544x576 z bitrate, które rozśmiesza bardziej niż najśmieszniejszy dowcip!

Poprawa jakości poprzez zakup telewizji satelitarnej?! Hahahahahahahahahahahahahahahahaha!!!

Jak chcesz mieć dobry obraz, to kup odtwarzacz i zacznij kupować płyty Blu-ray. W telewizji nie zobaczysz jakości. Tam przeważnie landrynkowe mydliny.
 

asanf

New member
osobiscie skłaniałbym sie ku ence z prostego powodu krótkich umów (jak już masz naciski na zakup jakiejs platformy). pozdro.
 

Lemil

Banned
Ja nie wskażę platformy, ku której się skłaniam, napiszę tylko, że Cyfra jest najdroższa. Najtańszy pakiet to w praktyce płacenie za nic, bo nic tam kompletnie nie ma, natomiast następny lepszy pakiet jest już ponad dwa razy droższy. Logika cyfry jest taka, że jak ktoś już ma coś wziąć, to musi zabulić jak za zboże. Zdecydowanie radzę iść do konkurencji.
 

andreas2012

New member
Ja nie wskażę platformy, ku której się skłaniam, napiszę tylko, że Cyfra jest najdroższa. Najtańszy pakiet to w praktyce płacenie za nic, bo nic tam kompletnie nie ma, natomiast następny lepszy pakiet jest już ponad dwa razy droższy. Logika cyfry jest taka, że jak ktoś już ma coś wziąć, to musi zabulić jak za zboże. Zdecydowanie radzę iść do konkurencji.


cyfra to rozboj w bialy dzien, ale obawiajac sie coraz lepszej oferty konkurencji zrobilo kolejny myk, a mianowicie zwiekszyla monopol na rynku Polskich pseudoplatform cyfrowych poprzez polaczenie sie z najwiekszym konkurentem co wkrotce odczuje myslacy widz poprzez placenie jeszcze wiecej za jeszcze wiecej kanalow i to wszystko, masa szczegolnie pokolenie poprzedniej ery bedzie to bralo ale ci co bardziej wymagajacy i zorientowani widza ze to bez przyszlosci, w koncu wymagajacy uzytkownik potrzebuje okreslonych tresci a nie duzo byle czego byle jakiej jakosci, wciaz u nas nie ma zadnego dostosowywanie zawartosci do potrzeb uzytkownikow zarowno pod wzgledem jakosci jak i ilosci materialow jak i rodzaju materialu,

wniosek: nie oplaca sie ani N-ka ani Cyfra+
 

korabek

New member
"wniosek: nie oplaca sie ani N-ka ani Cyfra+"Z
Waszych wypowiedzi koledzy wynika, że zamiana UPC na talerzyk to "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Spróbuję jeszcze rady Kikiego i wystawię zwykłą antenę, ew. poczekam na nowę ofertę połączonych platform n i cyfra+.
 

Lemil

Banned
Ja mam Cyfrę i uważam, że obecne pakiety są chore. Albo jest tanio i nie ma nic do oglądania, albo jest bardzo drogo i można coś obejrzeć. Ale jest za drogo. Natomiast jakość jest zła.

Jeśli Cyfra nie zmieni swojej polityki co do cen i składu pakietów, to ja nie widzę siebie w tej platformie. Jeśli chodzi o poprawę jakości to nie ma żadnej nadziei na poprawę raczej.
 
Do góry