Jaka Tania plazma ? Trudny wybór.

Która plazma lepsza ?


  • Total voters
    0

wysio

Member
Bez reklam
No właśnie! Mam porównanie. Kumpel, który kupił w pośpiechu lcd Sony jest wkurzony, od kiedy zobaczył, jak to wygląda u mnie na plaźmie. Druga sprawa.... Jakie znów wypalanie, jakie miganie.... Skąd masz takie informacje? Bo chyba nie ze swojego doświadczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tanie plazmy pod konsola spisują się tak jak drogie. Problem jest w trwałości, czerni i płynności. Ale jeśli masz wątpliwości to poproś o prezentację telewizorów w domu.
Nowe telewizory lcd zrobiły ogromny postęp w rozwoju.
 

don111

Banned
jak ktoś gra na najniższej plaźmie Samsunga, który sieje fałszywymi konturami i odbija w dzień jak lustro to może faktycznie można się zrazić
grając natomiast na dobrym modelu to co tu porównywać ? LCD jaśniej świeci i bardziej kontrastowo, co pomaga w dzień no i oczywiście da się grać ogólnie przyjemnie ale w niczym to nie zmienia faktu że na dobrej plaźmie jest jeszcze lepiej, widać to w grach gdzie są przesuwane duże płaszczyzny, czyli głównie fpp/tpp, po prostu plazma trzyma ostrość w ruchu tych przesuwających się płaszczyzn i nie tylko (ale generalnie na to najbardziej się zwraca uwagę)
jak ktoś się przyzwyczai to potem trochę odczuwa się lekki dyskomfort po powrocie do LCD (w tego typu grach)

a jeśli chodzi o 2 tytułowe modele - wybrałbym Samsunga z uwagi na świetną czerń, LG niestety ma średnią czerń, jest gorzej niż w zeszłym roku a to robi różnicę wieczorem/w nocy
co ciekawe D450 to najtańszy model a ma o wiele lepszą czerń od droższych modeli Samsunga (może dopiero D8000 mu dorównuje)
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
No właśnie! Mam porównanie. Kumpel, który kupił w pośpiechu lcd Sony jest wkurzony, od kiedy zobaczył, jak to wygląda u mnie na plaźmie. Druga sprawa.... Jakie znów wypalanie, jakie miganie.... Skąd masz takie informacje? Bo chyba nie ze swojego doświadczenia.
A żebyś wiedział że z własnego doświadczenia... po przesiadce z LCD mam mieszane odczucia. Co do jakości obrazu w filmach nie mam zastrzeżeń (lcd się chowa) ale migotanie i kwestia wypalania(nie w grach tylko wszelakich znaczków z tv) dają mi w kość!
Plazma to przestarzała technologia - tego się bede trzymał ..>> a co do panów powyżej najlepiej kupcie se tv crt bo to właśnie one mają najlepszy obraz..no tak sorry już ich nie produkują.
 
Ostatnia edycja:

przemasi

New member
Podepnę się pod temat, bo nieco powiązany...który będzie lepszym wyborem Samsung D450, Samsung D490, czy może LG PT353?
 

don111

Banned
ja bym wybrał Samsunga z uwagi na czerń bliską Panasonicowi, choć warto chwilę poczekać na nowe modele plazm LG, być może będzie poprawa w tej kwestii

Co do jakości obrazu w filmach nie mam zastrzeżeń (lcd się chowa) ale migotanie i kwestia wypalania(nie w grach tylko wszelakich znaczków z tv) dają mi w kość!
migotania widać tylko w specyficznych scenach, chyba że masz tak czułe oko...
co do powidoków to w Panasonicu nie ma takich problemów, przynajmniej nie na tyle aby przebijało się logo innego programu i przeszkadzało podczas normalnego oglądania, nawet po kilkugodzinnym oglądaniu takiego kanału z logiem
 

akofreda

New member
Ja do sypialni wybrałem D490. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Czyta pliki z dts-em;), dobrze odbiera przy słabym sygnale. Ma 3d. Nie bzyczy;)
 

pat66

New member
Jutro ide do MM i powiem zeby mi oba wlaczyli. Bo widzialem jedna opinie na necie, ze E450 jest gorszy od D450. Ale sam zobacze to ocenie na miejscu, tylko tak jak piszesz to oswietlenie sklepowe powoduje ze lcd/led "swieca" wyraziscie.
 

pat66

New member
Sprawa ma się następująco. Byłem w sklepie dla idiotów i jutro odbieram 43E450. Wrzuciłem na pendrive trailer IronMan(1280x544) i czy to był D450 czy E450 praktycznie nie widziałem różnicy, może z minimalnym wskazaniem na E450. Dodatkowo poprosiłem o wrzucenie tego samego materiału na D5500 -led. Obraz jak dla mnie też podobny, róznica w cenie oczywiście po stronie plazmy. Od jutra zaczynam swoją przygodę z plazma Szajsunga ;) Jak się będzie sprawował dam znać.

Dodam jeszcze, że za 1599zl nie mam się chyba czego więcej spodziewać.
 

maxan

New member
Bez reklam
(...)

Dodam jeszcze, że za 1599zl nie mam się chyba czego więcej spodziewać.
Za tą cene dostał byś lcd FullHD 42" ale jeśli tv głównie do tv/filmów to plazma sprawdzi się lepiej ...tylko uważaj na powidoki/wypalanie- całkiem na początku użytkowania.
 

pat66

New member
Poczytam jeszcze dokładniej w jaki sposób uniknąć tych problemów. Poza tym z tego co czytałem FHD niekoniecznie lepiej wypada na słabszym sygnale, wiec wybór padł na niższą rozdzielczość.
 

lm648

Banned
pat66
Dzięki za krótką relację, którą również i mnie przekonujesz do tego wyboru.
O tym, że niektórzy piszą o Full HD itp. nie należy zbytnio przejmować się ponieważ:
- która TV nadaje Full HD? - standard to SD oraz niektóre HD[Eurosport,TVN HD, TVP HD, kanały filmowe], jednak nie jest to Full HD;
- filmy DVD oraz Rip-y BD w mkv, avi itp. nie koniecznie musi być Full HD;
- Full HD dobrze by było przy odtwarzaniu Blue Ray, uważam, że też nie będzie źle;
- i najbardziej istotna rzecz: jak zepsuje się po 2 latach gwarancji nie będzie szkoda go wyrzucić :) - naprawy do tanich nie należą:)
- natomiast powidoki itp. sprawy trudno coś powiedzieć, w opiniach o D450 ten temat jest całkiem pozytywny - no trzeba się pilnować;
Uważam, że w relacji cena/jakość wybór TV bardzo słuszny :) i popieram go.
W takim razie czekamy na wyniki z użytkowania w warunkach domowych :)
Dzisiaj zerknę jeszcze raz na niego ze swoim materiałem w MediaExpert, chociaż cena tu to 1899, idioci są tańsi (1599)
Pozdro
 

pat66

New member
Przedwczoraj jak byłem w MM to kosztował 1599. Przyszedłem wczoraj i 1799 już było. Ale zagadałem do sprzedawcy i powiedział że za 1599 jeszcze sprzeda. To biorę zanim się rozmyśli ;) Myślalem jeszcze o PW450 z LG, ale w końcu Samsung będzie.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
napisz jak się sprawuje, koniecznie go "podocieraj" przez pierwsze 250-300h, szkoda że nie zdecydowałeś się na niewiele droższego Panasa FullHD z serii S. Choć faktycznie cena którą dostałeś na niego jest kusząca. Jak podłączysz kiedyś odtwarzacz BD bedzie ci brakować FullHD... miłego użytkowania.
 

pat66

New member
Bd już posiadam i mam podpięty pod 37LH4020 od LG. A tego Samsunga kupuje ze względu cena/jakość/wielkość ;)
BTW pytałem o S30, ale kosztował jak dobrze pamiętam około 2200zl.
 

maxan

New member
Bez reklam
Bd już posiadam i mam podpięty pod 37LH4020 od LG. A tego Samsunga kupuje ze względu cena/jakość/wielkość ;)
BTW pytałem o S30, ale kosztował jak dobrze pamiętam około 2200zl.
Wiadomo za 2200(pewnie za 2000 już można nawet wyrwać) to lepiej już było by kupić ps51d450/e450 ;)
 

pat66

New member
Ok, to relacje na gorąco ;)
Do tv kupilem antenę do DVB-T za 35zl :) i odziwo złapało mi 8 programów cyfrowych - Przemyśl. Jakość całkiem w porządku, chociaż muszę przyznać, że według mnie obraz z cyfrowego polsatu na starszym LG jest lepszy. Zrobię w weekend test - podepnę e450 do dekodera i sprawdzę jak na nim się prezentuje obraz z satelity. Coś tam delikatnie piszczy/buczy, ale muszę podejść blisko TV żeby to słyszeć(w LG było to jeszcze wyraźniejsze, ale jak podłączyłem dekoder przez HDMI to już tego problemu nie mam).
Jeszcze rzuca mi się w oczy jednak błyszcząca matryca - szczególnie to widać przy ciemnych scenach, jak w pokoju mam jasno. Mam nadzieję, że w końcu się przyzwyczaję, a jak nie to następny TV będzie z matową matrycą.
To tyle na razie, bo ledwie godzinę się nim bawiłem.
 
Do góry