jaka roznica HK MAS 110 i HK MAS 111? a moze Yamaha Piano Craft 840?

mmarkun

New member
Witam Forumowiczow

Zastanawiam sie nad kupnem wiezy stereo i te dwie wpadly mi w oko. Nie jestem ekspertem, nie wiedze zbyt wielkiej roznicy miedzy tymi modelami (oprocz tego ze ten pierwszy nie ma, a drugi ma stacje na iPoda) a chciabym wiedziec skad wynika roznica ok 800PLN w cenie miedzy nimi. Czy moge prosic o krotkie i jasne wytlumaczenie? Z gory dziekuje!

Tak naprawde wpadl mi w oko jeszcze inny system: Yamaha Piano Craft 840, znacznie tanszy, bez DAB/DAB+ ale za to DVD itp i dluzsza gwarancja. Trudno mi wybrac. Ktos doradzi?

Pozdrawiam,
Michal
 

mmarkun

New member
dzieki blackninja

ja juz specyfikacje sprzetow czytalem, tylko ze nie znam sie na tyle zeby wiedziec co te dane dokladnie oznaczaja, w szczegolnosci czy roznica uzasadnia wzrost ceny... Mozesz mi powiedziec, pryzkladowo, czemu MAS111 jest o kilkaset PLN drozszy od MAS110?

W miedzyczasie oblookalem sobie Yamahe, to aluminum wyglada jakby sie mialo za chwile rozleciec. W ogole troche tandetnie. Problem w tym, ze Harmana nie ma nigdzie wystawionego, nie mowiac juz o wyrpobowaniu (pisze z Warszawy).

Tak wiec sprawa jest nadal otwarta.

Przy okazji, od kilku dni probuje sie dodzwonic do Polskiego Radia (dzial jakosci transmisji, czy jakos tak) zeby sie dowiedziec o to nadawanie w DAB... moze ty cos wiesz na ten temat?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
110/111 różnica to też weź pod uwagę ze jeden to model wychodzący a drugi nowy, nowe droższe.

Masy znajdziesz w MM, Saturnie, z jednego na pewno mają w wawie.

DAB chyba w Polsce olali.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Yamaha jest aluminiowa, ma klasyczny (lepszy) napęd z szufladą, wzmacniacz i odtwarzacz to niezależne klocki. Do tego dłuższa gwarancja.

H/K jest plastikowy, ze szczeliną, Obydwa moduły połączone taśmą (zintegrowane) i jak dla mnie szumi.

Generalnie nie wiem jak można te urządzenia porównywać w ogóle ?
Pobaw sie nimi lepiej i posłuchaj bo to sporo kasy.
To że ich nie ma nigdzie jakoś mnie nie dziwi ....
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To fakt, że ta szczelina nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem, bo jak Ci się chcąc nie chcąc nazbiera tam kurzu w te szczoteczki, to będziesz po kilku odsłuchach swoje płyty miał jak by miały z 10 lat, bo będą się rysowały, za Yamahą przemawia jeszcze płynne sterowanie basem i sopranem rozwiązane na takiej samej zasadzie jak w klasycznych wzmacniaczach stereo. Taśma jest w nim do przełączenia jednostek dlatego, że wzmacniacz nie znajduje się tam, gdzie generalnie powinien, tylko w odtwarzaczu CD, gdzie znajdziesz jeszcze tuner radiowy i całą elektronikę sterującą. Ja bym Ci jeszcze polecał sprawdzić sobie Denona D-F107.
 

rojber

New member
Od jakiegoś czasu posiadam HK MAS100 i powiem Ci, że to świetny sprzęt. Podobnie jak Ty porównywałem go z 840, przesłuchiwałem, bawiłem się ustawieniami i jak dla mnie lepiej zagrał HK. Nie wiem co jest złego w szczelinie, natomiast obudowa wygląda bajecznie;) dolna część alu, górna wysokiej jakości plastik na wysokim połysku. Ja swojego MASa wyczaiłem w MM, w promocji;)
 

mmarkun

New member
dzieki, troche mi zburzyliscie koncepcje swoimi odpowiedziami musze przyznac...

no ale. co do DAB/DAB+ to dzwonilem do wydzialu kontroli jakosci sygnalu PR, i dowiedzialem sie ze nadaja w DAB+, ale poki co tylko w Warszawie i okolicach, i oprocz programu 4. Coz, jak juz gdzies namierze tego MASa z DABem, to po prostu wyprobuje...

co do CD z szufladka/szczelina, to odsluchiwalem tego Denona DF107 z szufladka wlasnie i to troche smieszne bylo, zeby sprzecik za 2K+ skrzypial w trakcie wciagania tej szufladki! Z kolei mam laptop Acer ze szczelinka wlasnie i zadnych klopotow z tym nie mialem (a to juz 5 lat!). Ponoc im mniej sczesni mechanicznych tym lepiej - stad szufladki czy pokretla (jak w Denonie czy Yamasze) lepiej unikac. Nie?

Ciekawe, ze z estetycznego punkut widzenia, to wlasnie na aluminiowa Yamaha wydala mi sie tandetna... A do tego nie dalo sie wybierac z pendrive/CDmp3 katalogu! Tylko wyskoczylo mi ok. 200 plikow jeden po drugim! Ponoc pilotem da sie sterowac jesli jest podlaczona do TV, no za sprzecik za tez ponad 2K to troche za duzo komplikacji. Nie sazdicie?

Problem mam taki, ze nigdzie nie moge znalezc tej MAS111 albo MAS 101 do odsluchu. A chyba wszystkie skepy w Wawie juz obgdzwonilem... Nie wiecie gdzie moge go wyprobowac? Jak te modele szly, ze sie tak zapytam - 100 101 110 111, czy 100 110 101 111?

Pozdrawiam,
Michal
 

mmarkun

New member
Dalej w temacie...

Najskuteczniej do HK zniechecily mnie... salony w Wawie: nigdzie nie ma tego do odsluchania, sa tylko sprowadzane na zamowienie, chcieliby zebym od razu zaplacil - bez wyprobowania - kompletny nonsens. Yamaha jednak mi nie odpowiada. Za to w salonie Denona wyprobowalem DF107, i oprocz tej skrzypiacej szufladki coraz 'cieplej' o nim mysle...

Widze u nich na stronie ze pojawil sie nowszy model DF107DAB, o 500PLN drozszy od DF1007 i z opisu wyglada na to ze rozni sie tylko tym odbiornikiem DAB. Czy warto w to juz inwestowac? Co myslicie ogolnie o porownaniu Yamaha 840 vs. DenonDF107 (DAB albo i bez)?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Sam piszesz że Denon Ci bardziej odpowiada niż Yamaha, a to jest najwazniejsze bo to ty będziesz tego słuchał a nie my :)
Mi też z tych wszystkich wieżyczek odpowiada najbardziej Denon i jego bym kupił gdybym potrzebował taki sprzęt, wiem też na pewno że w kolorze srebrnym ;>
Co do DABu to chyba zbędny wydatek, nic nie słyszałem żeby miał ten system u nas wchodzić....
 
Do góry