jaka rozdzielczosc w moim przypadku??

luki00775

New member
Witam, chcialbym kupic telewizor lcd 32 cali, ktory bede ogladal z okolo 2 metrow, jego przeznaczenie to cyfra+/cyfrowypolsat oraz w bardzoooooo duzej mierze ps3!!! 5% filmy na br lub dvd
Oczywiscie stac by mnie bylo na telewizor full hd ale znajomy powiedzial mi ze w moich warunkach full hd bedzie o wiele gorsze niz hd ready! nie wiem dlaczego i prosze Was o pomoc, kolega ma racje? Naprawde lepiej wyjde na hd ready???
 

MJot

Member
full hd gorszy nie będzie od hd ready, tylko po prostu na 32'' zalet full hd raczej nie zobaczysz, więc po przepłacać...
do twoich celów wystarczy hd ready, dobrze wyposażony (zalecane 100Hz) szczególnie do sd
więc kilka propozycji:
Panasonic LX85 (lub ewentualnie starszy LX70)
Toshiba R3500
JVC P80
Sony D3000
 

luki00775

New member
chodzi wlasnie o to ze full hd moze byc gorszy od hd ready gdyz przy skanowaniu obrazu z sd do full hd bedzie smuzyc bardziej niz przy skanowaniu tylko do hd ready, a to bedzie z 2 metrow bardzo widac, tymbardziej ze nie bede gral tylko na ps3 tylko normalnie cyfrowke na tym ogladal
 

MJot

Member
Chyba chodzi o skalowanie, a nie skanowanie? To tak w kwestii formalnej.
I jeśli o to chodzi, to Twój kolega chyba został trochę z tyłu, bo dobre firmy ze skalerami już sobie nieźle poradziły (np. JVC czy Toshiba). Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że wskazałem Ci tylko modele hd ready z funkcją 100Hz. Przeszukaj forum, znajdziesz dlaczego.

A np. 32'' fullhd Sharp 32x20 albo Panas 32LZD80 raczej nie smużą...
 

luki00775

New member
przejezyczenie:grin: nigdy Ci sie nie zdazylo??:p

wracajac do tematu tv ktory kupie koniecznie musi miec 100hz (wiem dlaczego), musi szybko reagowac;) oraz miec dobry kontrast

tylko pytanie czy przy 32 calach i moich 2 metrach wziasc hd ready z tymi parametrami czy full hd z tak samo dobrymi parametrami
 

MJot

Member
Największe autorytety Forum zwracają uwagę, że zalety full hd można dostrzec przy ekranach powyżej 40'' lub nawet większych.
Ja mam 32 hd ready LX70, porównywałem ostatnio z LZD80 (wszystko Panasonic) na Polsacie Sport HD, różnice zauważyłem po wsadzeniu nosa w telewizor, natomiast szybko i z daleka zauważyłem różnice w cenach ;).

Jeżeli nie ogranicza Cię cena, oczywiście bierz nowszy full hd ze 100Hz (pomyśl o modelu, w którym funkcję 100Hz da się wyłączyć - to tak na marginesie).

Najlepiej byłoby, gdyby udało Ci się parę tv zobaczyć i wybrać optymalnie pasujący, ale niestety przy 32'' to nie zawsze jest możliwe w naszych sklepach. Natomiast prezentacja Kikiego przy 32'' to chyba zbytek luksusu... czy nie?
 
Ostatnia edycja:

luki00775

New member
tamte hd ready co podales sa ok, ale te full hd 32 to juz dziady jak do ps3 popatrz na "performance", taka prawda ze dobre hd ready 3000 a full hd az od 4500, a takie do niczego tanie full hd to juz lepiej podziekowac za ta rozdzielczosc, 16 ms mnie rozlozylo na 3 minuty:eek:k:
 

kini0

New member
Bez reklam
Ja siedzę jakieś 4 metry od plazmy KURO HDR. -Ciężko mi było zauważyć znaczaca różnicę pomiedzy BD a DVD..... Dopowiedz sobie resztę.
 
Do góry