jaką rozdzielczość ustawić w nc+ ?

romario77

New member
posiadam platforme nc+ z dekoderem media box+ w którym moge ustawić odtwarzanie w następujacych rodzajach sygnału ;
1080p
1080i
720p
576p
576i
stąd pytanie moje brzmi jaki sygnał nastawic bo z tego co sie orientuję to kanały platform cyfrowych z oznaczeniem HD to tzw HDReady czyli 1080i a wiec dekoder chyba nie powinien byc nastwiony na FullHD czyli 1080p? a moze te programy HD to jescze nizej jak np 720p ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam N recorder 250GB, i u mnie najwyzsza jest 1080i, i taką mam ustawioną. A też nie mam TV Full HD. Ja bym na Twoim miejscu ustawił najwyższą jaką masz możliwość.
 

prezy

New member
Bez reklam
Obecnie mamy HD ready (odpowiada to typowym standardom dla 720p)
Następnie:
HD ready 1080i
HD ready 1080p = HD TV
Często nazywane Full HD i wykorzystywane w wszelkich promocjach aby przyciągnąć klienta. Telewizja i tak nadaje z przeplotem więc słuszne wydaje się ustawienie 1080i, ale w dekoderze masz jeszcze dodatkowe opcje które mogą skalować obraz lub zostawić jego wierna kopię. Niestety wtedy efekt jest taki że masz czarne pasy na obrazie. coś za coś.
 
D

Deleted member 121090

Guest
romario77
Możesz poważnie ustawić w N-recorderze 1080p?
N-ka nadaje maksymalnie w rozdzielczości 1080i.
I 1080i to też jest FullHD, tylko nadawane z przeplotem.
 

bluray

Banned
Sygnał TV SAT to 1080i.
Pozostaje kwestia co ma usuwać przeplot;
Telewizor czy tuner SAT.
Nie powinno być różnicy.

720p ma mniejszą rozdzielczość.
 

Lemil

Banned
Pozostaje kwestia co ma usuwać przeplot;
Telewizor czy tuner SAT.
Nie powinno być różnicy.
Baaaardzo ryzykowna teza. Zastanówmy się. Co ma lepszy układ usuwania przeplotu i skalowania? Wysokiej klasy telewizor plazmowy czy tunerek Polsat technolodżi? Co ma lepszy procesor wideo? Plazma za 6000zł czy tunerek dodawany za złotówkę do abonamentu?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Baaaardzo ryzykowna teza. Zastanówmy się. Co ma lepszy układ usuwania przeplotu i skalowania? Wysokiej klasy telewizor plazmowy czy tunerek Polsat technolodżi? Co ma lepszy procesor wideo? Plazma za 6000zł czy tunerek dodawany za złotówkę do abonamentu?


Co ma lepszą wytrzymałość Tytanik czy Arka Noego ?


Do autora postu:
Ustawiaj maksymalną w dekoderze jeśli masz TV LCD. Mimo to na ekranie o przekątnej 32 cale nie zauważysz różnicy pomiędzy 720p a 1080i. Na ekranie o przekątnej 42 cale i 47 trochę zauważysz szczególnie na paskach menu dekodera czyli na interfejsie użytkownika. Na obrazie zobaczysz trochę różnicy podczas Faktów TVN w studiu (wtedy dają dobrą jakość do testowania ). Na większych nie testowałem różnicy dla oka bo one Ciebie interesują.
 
D

Deleted member 121090

Guest
tak moge nastawic 1080p i taka rozdzielczosc w dekoderze nastawiłem wedle sugestii forumowiczów
To w takim razie zapytam jaki masz dekoder?
Bo to naprawdę jakiś ewenement.
N-k anadaje tylko 1080i. w takim razie musisz mieć dekoder który od razu skaluje ten sygnał w góre. Mój turbo recorder na pewno nie oferuje takiej możliwości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Sygnał TV SAT to 1080i.
Pozostaje kwestia co ma usuwać przeplot;
Telewizor czy tuner SAT.
Nie powinno być różnicy.
Są różnice na 100%.
Przynajmniej u mnie. Widze różnicę w obrazie jak wysyłam 1080i do TV i przeplotem zajmuje się Panas 55VT30 i jak obróbką zajmuje sie Onkyo 905. A oba sprzęty kosztowały nowe ponad 2teu.
 

bluray

Banned
Usuwanie przeplotu jest tak prostą czynnością, że nie widzę możliwości powstania różnic.
Test porównawczy bardzo trudny do realizacji bo nie łatwo wyeliminować ingerencje w obraz przez np. ONKYO 905;

Ponieważ każdy telewizor HD wyświetla 1080p (zawsze usuwa przeplot ) to tylko na PC i monitorze komputerowym możemy oglądać 1080i.
Playery typu VLC czy POT player mają opcje usuwania przeplotu na kilka sposobów.
Ale to są algorytmy softwarowe i w różnym stopniu obciążają procesor kompa z różnym efektem końcowym.
 
Do góry