Jaka przystawka do TV

gorus1

New member
Witam,
dawno nic nie pisałem choć czasem zaglądam, ale teraz nadszedł czas aby zadać jedno pytanie ponieważ trochę jestem w tyle w tej dziedzinie :)
Do rzeczy:
posiadam samsunga serii D, który niby ma smart TV, ale nie ma wielu funkcji, które mają nowsze modele tj. np. miracast itp.
Dlatego szukam jakiejś przystawki typu tv box, która spełniłaby 3 oczekiwania:
1. Możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku z urządzeń mobilnych (tablety, smartfony).
2. Możliwość instalowania aplikacji takich jak NC+ GO i Eleven sport (dostępne tylko na platformy Android i OS). Nie chcę wchodzić w drogie abonamenty, ale czasem chciałbym obejrzeć jakiś dobry mecz i odpowiedni dla mnie jest pakiet 72 h za 10 zł w eleven sport i chciałbym móc oglądać na dużym tv.
3. Dobrze by było aby tego typu przystawka mogła sprzętowo obsługiwać sesje terminalowe RDP wondows. Wiem, że można to załatwić za pomocą aplikacji na adroida lub IOS, ale mogą być problemy z przechwytywaniem urządzeń i polską klawiaturą.

Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie jakiegoś urządzenia spełniającego najlepiej wszystkie kryteria, ale też nie będzie źle jak spełni dwa pierwsze.
 

kira

New member
nvidia shield

Też zastanawiam się nad czymś w tym rodzaju. :)
W moim wypadku zamiast telewizora z oddzielnie konsola z androidem i telewizor.

Fajny ale dość drogi wydaje się nvidia shield wersja bez dysku twardego (~900zł). Nie tylko mam pewności czy aplikacja ncplusa jest dostępna w na tą platformę.

#benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-shield-android-tv-test-recenzja.html
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Sprawdź Himedia Q5 Pro - cena niecałe 700 zł na androidzie. Ze specyfikacji wynika, że wspiera prawie każdy format video i audio z HDR-em włącznie.
 
Do góry