Jaka przekątna do moich warunków?

aztec

New member
Dzień dobry, cześć i czołem !
Za kilka tygodni wprowadzam się do nowego mieszkania i planuję zakup telewizora. Jaką przekątną polecilibyście do oglądania z ok. 3m?
 

bebzun

New member
32 cale (taka wielkość jest optymalna), znajdą się i zwolennicy 37 cali ale to już zależy od Ciebie i Twojego portfela.
 

ziola

New member
A co ogladasz i jaki typ tv chcesz kupic

Jesli tv analogowa - to 32 cale max
Jesli masz dvb-s - to mozesz wiecej cali

Jesli ogladasz tylko dvd - to jeszcze wiecej (nawet 50)

U mnie jest 3m, tv z tylna projekcja - 50 cali, ogladam tylko DVB-S i DVD i jest super.

Pozdrowienia
 

scott

New member
wielkosc dla 3 m odleglosci

wielkosc ekranu tv dla 3 m odleglosci to ok. 45-55". Pod warunkiem ze ogladasz programy w jakosci hd lub dvd z dobrego odtwarzacza z upscalingiem. Jesli jest to zwykla telewizja i technologia lcd - 32" moze byc za duzo : ).

Jesli wybierzesz technologie inna niz lcd, z 3 m na 50" mozesz ogladac nawet zwykle tv. lcd zwykle eksponuje wszystkie szczegoly, ale wymaga bardzo dobrego sygnalu.

Przy wyborze sprzetu (tego w sam raz dla siebie) pamietaj, ze nie wszystkie filmy sa w pelnym formacie 16:9. Format 1:2,35 powoduje przeciez ze wysokosc kadru jest duzo mniejsza, co powoduje potrzebe dopasowania przekatnej do tego co bedziesz ogladal.
 
Ostatnia edycja:

aztec

New member
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi!
Odpowiadam dopiero po kilku dniach, gdyż jestem mocno zakręcony wykończeniówką i pracą zawodową.
Wracając do tematu. Niechciałbym kupić lcd'ka o zbyt małej przekątnej, ponieważ byłem niedawno u znajomych , którzy z podobnej odległości (2,5-3m) oglądają 26". Ekran ten wydał mi się za mały, dlatego totalnym minimum jest IMHO 37" tym bardziej że kol. Ziola zasiał ziarno dvb. Ja, zanim zadałem moje pytanie (pierwotny post) miałem w planach budowę "Media Center". Teraz widzę, że mógłbym "Media" oprzeć o przekaz dvb-s. Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Mój "Media Center" oparty byłby na moim starym PC: A xp 1600+, GF4TI4200 64Mb, DDR 512 RAM. Co sądzicie o takiej konfiguracji? Czemu ona nie podoła?
2. Drugie pytanie związane jest z kwestiami technicznymi dotyczącymi powieszenia telewizora na ścianie. Nie chciałbym zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj:
a) na jakiej wysokości powinien wisieć lcd ok 40" oglądany z 3m?
b) jakie uchwyty polecacie do takiego telewizora (jeśli podajecie linki z allegro proszę o nie podawanie konkretnych aukcji, ale podawanie "Pokaż przedmioty tego Użytkownika", gdyż po kilku tygodniach konkretne aukcje znikają, a Użytkownicy są stale dostępni-Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście :)
 
Do góry