Jaką plazmę Panasonic 46" kupić ?

Radzio2009

New member
Witam.
W dniu dzisiejszym /22.10.2009/ odwiedziłem sklepy Elektro World i Media Markt w Markach pod W-wą.

Porównałem kino domowe Panasonic SC-PT860 i Pioneer DCS-580, wybrałem SC-PT860 /lepszy Design/.

Jeżeli chodzi o EW to ceny w miarę no i sygnał TV ok.
/Bardzo uczynny i cierpliwy sprzedawca, ale brak wiedzy w temacie PDP, na pytanie „co to oznacza w plazmowych TV???” stwierdził, że to błąd w zapisie lub symbol magazynu, albo region Polski i że nie mam na to zwracać uwagi/.
Media Markt to dopiero porażka.
Wszystkie TV /na nie patrzyłem/ ponad 30% droższe niż w Internecie.
A obraz w 50” TV plazmach to totalne samobójstwo sprzedawcy.
Sygnał TV chyba specjalnie zniekształcony., tylko po co ?
A później przed świętami zapewne poprawią parametry i…….
WIELKA WYPRZ….(NIE DLA IDIOTÓW)

No i mam dylemat TX-P42X10Y jest trochę dla mnie za mały, zaś 50 calowy TV jest za duży.

Najbardziej pasuje mi 46”


Z tego co widziałem, to 46” są FULL HD, a ja chcę HD Ready

Co robić ????? POMOCY !!!


Pozdro
 

Radzio2009

New member
Pomocy

Moje warunki:

Jakie masz warunki = 4,5 m x 3,4 m
Preferowana wielkość matrycy = 46 - 50"
Preferowane marki = PANASONIC
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = kablówka UPC, zamierzam zamówić dekoder cyfrowy z HD
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i divx z PC ,
Jaka klasa cenowa = do 4500 jeśli będzie trzeba (wiadomo, im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od południowy zachód- tylko pod wieczór mam trochę słońca, ale mam rolety- od rana do popołudnia jest ok
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = filmy, Discovery i inne
Jaki masz telewizor = 32"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni - chcę też spróbować używać go jako monitora
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej HD Ready

Podobno FULL HD więcej pobiera prądu !!!

Jestem w tej dziedzinie laikiem, pomóżcie... proszę!!!


Bardzo proszę o informacje.
 

rilicek

New member
Obraz SD na 50" z odległości 3m nie wygląda najlepiej (nie wspominając o divx'ach). Jak jeszcze jesteś zwolennikiem "zoom'a" to efekt będzie jeszcze gorszy. Biorąc pod uwagę dzisiejszą ofertę programową, chyba lepszy będzie 46", taki jak zaproponował Kiki.
 

Radzio2009

New member
Witam.
Żona namawia mnie na 42", twierdząc, że nasz pokój jest za mały do tak dużej plazmy. TV ma wisieć na ścianie o wymiarach szer. 3,4 m wys. 2,5 m.
Nie będzie centralnie na środku tylko ok. 1 metr w prawo /na przeciwko kanapy/
Ja myślałem o 46", ale w tym wymiarze nie ma Panasonica z HD Ready i MPEG 4
Każdy FULL HD jest droższy o ok. 1 tyś. poza tym, więcej pobiera prądu, czyli koszty eksploatacyjne są wyższe.
Nie wiem jak FULL HD daje sobie radę z kablówką UPC z dekoderem cyfrowym.

Sam już nie wiem co robić

POMÓŻCIE
 

rilicek

New member
Plazam TX-P46S10E Full HD jest niewiele droższa od TX-P50X10Y HD Ready (około 100 zł). Zużyciem prądu się za bardzo nie martw bo to są różnice rzędu 2-5 zł miesięcznie - chyba, że telewizor masz włączony 24h/dobę.
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Radzio2009 napisał:
...Nie wiem jak FULL HD daje sobie radę z kablówką UPC z dekoderem cyfrowym...
Powinien poradzić sobie ekstra. Mam od dwóch dni mediabox UPC podłączony do Kuro i działa miodzio. Trzeba się było trochę pobawić ustawieniami, ale jestem zadowolony.
Co do wyboru TV.... wybierałem 2 lata :) Najpierw miało być LCD ~42", potem plazma 46", Skończyo się na 50" LX5090. I wcale nie jest taki wielki w pokoju 4×4m. Szybko się przyzwyczaisz do gabarytu.
Do oglądania kanałów HD i filmów z BR mógłby być większy :)
Divx - od biedy można obejrzeć, ale po co? Szkoda wzroku i nerwów.
O poborze prądu zapomnisz, gdy zaczniesz się rozkoszować obrazem.

Edit: A może zainwestuj parę złotych w prezentację? O szczegóły popytaj Kiki'ego.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jeśli na siłę nie chcesz full-hd (chociaż Twoje obawy są zupełnie nieuzasadnione) to bierz 50X10 (skoro 42X10 jest według Ciebie za mały). Naprawdę szybko się przystosujesz. A odległość do oglądania masz do 50'' według mnie optymalną.

Ale skoro "musisz" kupić akurat 46'' to popieram kolegów kikiego i rilicka- 46S10 bądź 46G10- z wyraźnym wskazaniem na 46S10. Sporo tańszy od G10, a jakość obrazu zupełnie porównywalna.
 

sonika

New member
Jezeli moge sie podlaczyc to tez szukam tv. Po lekturze forum i poradach KIKIego raczej jestem zdecydowana na plazme panasonica.

Moje warunki:
Jakie masz warunki = salon ok 5 m x 6 m. Telewizor stoi na scianie zachodniej, okno od strony poludniowej 180x150 oraz wyjscie na taras na tej samej scianie co TV zaraz obok 180x220 (sa zaslonki)
odleglosc od TV = od 4 do 5m
Preferowana wielkość matrycy = 46 - 50 (nie wiem czy 40 nie za maly)
Preferowane marki = panasonic
Preferowana technologia = plazma
Jaki sygnał = bedize canal + albo polsat cyfr
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, Komputer, moze w przyszlosci jakies ps3 czy cos podobnego
Jaka klasa cenowa = 3-4tys
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej popołudnie wieczór i noc, ale w wekendy i święta raczej w dzień
Jaki masz ulubiony program = genearlnie lubie ogladac telewizje, filmy, DVD, podlaczyc laptopa i obejrzec cos z dysku, oraz lubie ogladac siatkowke (sama gram) i boks i coraz czesciej pilke nozna, oraz inne sporty rowniez interesuje sie filmami przyrodniczymi i nowinkami technicznymi czyli discovery itp.
Jaki masz telewizor = 21" stary ledwo co zipie nawet nie wiem jaka firma
Ma stać czy wisieć = raczej wisiec
Czy ma być HD Ready czy Full HD – nie wiem - czy potrzebny mi Full HD prosze tu o wyjasnienie.

no i jakos tak doszlam do dwoch typow:
50X10Y
oraz
46S10E
chociaz nie dikonca wiem co oznaczaja ostatnie litery to zasadnicza rzecz lezy w HD - czy z odlegloci 4-5 m lepiej ogladac HD READY 50" czy FullHD 46"???
prosze odpowiedzcie bo wariuje
:blagam::blagam::blagam::blagam:
 

Foxxx24

New member
Witam serdecznie sonika:)

A więc zacznijmy od oznaczeń:)
Otóż 50X10Y oznacza podstawową plazmę Panasonica HD Ready z tunerem DVB-T w systemie MPEG4( o czym mówi Y na końcu i tylko taki kupuj! ). :)

Model 46S10E jest modelem FULL HD wyższej serii i nieco lepiej wyposażonym i z nieco wyższymi parametrami,pomijając rozdzielczość oczywiście:)
Ma również tuner MPEG4.:)

Przy Twojej odległości 4-5 metrów spokojnie kupuj 50X10Y bo i tak nie zauważysz różnicy w obrazie,no chyba,że szarpnęła byś się na model 50V10 za ponad 6 tyś;)

Ewentulnie możesz pomyśleć o modelu 50S10:)


Pozdrawiam
 

sonika

New member
tak jak napisalam to nie chce wydawac wiecej kasy na tv bo wole kupic jeszcze jakies dobre kino i dolozyc do kina tego tysiaka. Wiec wybor raczej pozostaje pomiedzy 46 full a 50 ready.
No chyba ze jest jeszcze jakas inna alternatywa do 3.5kapcia?
 

Foxxx24

New member
Przy tej cenie nie znajdziesz nic lepszego niż Panasonic 50X10Y lub 46S10 zatem kierując się odległościa spokojnie bierz ten pierwszy,ale jeżeli chcesz kupić tv,jak to się mówi " z przyszłością" i myślisz o Blu Ray to rozważ 46S10:)


Pozdrawiam
 

sonika

New member
czyli generalnie 46s10 jezeli w przyszlosci kupie blue ray i bezdie wiecej kanalow HD i pod warunkiem ZE BEDE NA CZAS FILMOW I MECZY PRZESUWAC KANAPE DO TELEWIZORA ?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Radzio2009
No i stało się.
Wszystkie moje plany dały w łeb.
Szwagier skutecznie namówił mnie do FULL HD.
Co sądzicie o tym TV???
Panasonic TX-P42G15E

Bardzo proszę o Wasze opinie.
Pozdro

Jeżeli mogę się przydać ze swoją opinią to radzę Ci:
nie rób tego błędu co ja i kup właśnie ten model, tylko w wersji 46"!
Już gdzieś pisałem na ten temat, po 2-3 tygodniach oglądania 42" Panasonica V10, z odległości ok.2,5-3 m, zaczęło brakować mi czegoś... właśnie cali! Teraz nawet żona jest przekonana, a przekonać ją, to rzecz granicząca z cudem :p , że cyt. " trzeba było kupić trochę cali więcej " :D
Tym bardziej masz ułatwione zadanie, że interesujący Ciebie model jest dostępny w tym rozmiarze, 46". Ja w przypadku V10 niestety tego komfortu nie miałem, brak wersji 46". Acha, i dopłacisz tylko niecałe 300 zł!
Tutaj
 

sonika

New member
No i po paru dyskusjach zaczynam sie sklaniac ku 46S10. Bylam tez u znajomego i owszem z duzej odleglosci wsyzstko jest spoko.. ale jak sobie siade troche blizej to na zwyklej telewizji SD juz jest nieciekawie (zaczyna migotac i ogolne wrazenie jest kiepskie) Wiec chyba lepiej kupic mniejszy i nie miec problemu z tym, ze kiepsko sie oglada SD z bliskiej odleglosci.

I jeszcze jedna sprawa - czy ta plazma panasonica daje rade jezeli z boku mam okno 180x150 ? oczywisice mam mozliwosc zasloniecia okna na czas filmu czy meczu.. ale nie chce caly czas zaslaniac okna kiedy bede ogladala tv.
 
Ostatnia edycja:

sonika

New member
Radzio2009 napisał:
No i stało się.
Wszystkie moje plany dały w łeb.
Szwagier skutecznie namówił mnie do FULL HD.
To prosze przekonaj teraz mnie bo tez jestem jakos sklonna do HD ready ale juz sie napalilam na panasonica i wlasnie niema HD ready w 46" (oczywisice w cenie 3-4 tys)
 
Do góry