Jaką plazmę kupić Hitachi czy Pioneer / 42 cale /

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam ! Proszę o pomoc gdyż mam zamiar kupić telewizor plazmowy 42 cale ale zastanawiam się jakiej firmy / Hitachi czy Pioneer / Z waszych wypowiedzi wynika że są to dobre firmy a mam do wydania kwotę około 6000 złotych ! Proszę o pomoc w trafnym wyborze !
Pozdrawiam !;) ;) ;)
 

maniekk

New member
Sorry ale moim zdaniem nawet jak w tym wątku znajdzie się setka odpowiedzi na Twoje pytanie niewiele Ci to pomoże tym bardziej, że ten temat był już wielokrotnie wałkowany. Kiki zapewne poleci Pioneera, Goliat Hitachi i co z tego jak to Ty będziesz ten tv użytkował. Po prostu przeczytaj dokładnie dotychczasowe wątki dotyczące tych dwóch marek, notując wszystkie plusy i minusu. Następnie porównaj je w jakimś sklepie lub jeszcze lepiej zamów pokaz i zamkniesz sprawę w dwa tygodnie.
Zarówno Hitachi i Pioneer to najwyższa półka więc obojętnie co wybierzesz będziesz zadowolony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Maniekk - dobrze prawisz. Pioneer i tak wygrywa wiekszość plebiscytów , nagród na świecie , u nas też:
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/pdp1.html
Ale jesli nie masz zaufania - prezentacja wszystko Ci pokaże. Doszły też nowe plazmy Loewe - ma matrycy Nec-a. Przy sygnale cyfrowym jakość zachwycajacą.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dziękuję za pomoc !

Gdy czytam forum i porównuję opisy sprzętu to dostaję " bólu " głowy !!! Wszystko takie skomplikowane, każda marka ma swoje plusy i minusy a myślałem że będzie łatwo podjąć decyzję. W plazmach martwią mnie jakieś " duszki ", " powidoki " a w LCD problemy z jakością obrazu ! Do tego jestem użytkownikiem " kablówki " Multimedia i z jakoscią sygnału bywa różnie. Wczoraj byłem w MM i zaskoczył mnie bardzo mile PHILIPS LCD 42PF9831D i teraz już sam nie wiem co robić. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ! :) :) :)
 

maniekk

New member
Musio1968 napisał:
Gdy czytam forum i porównuję opisy sprzętu to dostaję " bólu " głowy !!!

No to witaj w klubie. Jeśli to Cię pocieszy większość użytkowników tego forum to przechodziła (lub przechodzi). Dlatego radziłem abyś się szybko decydował bo miałeś szansę tego uniknąć...:)
Jeśli chcesz jakiejś rady to napisz przynajmniej:
- ile chcesz ostatecznie wydać na tv
- z ilu metrów oglądasz
- co chcesz podłączyć do tv, co oglądasz i w jakich proporcjach
- czy miejsce w którym stoi tv jest mocno nasłonecznione
- czy więcej oglądasz w ciągu dnia, czy po zmroku
- jaki masz obecnie tv
- czy planujesz inwestować w hd: dekoder sat hd, blu-ray itp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Korzystaj z wyjątkowej oferty Pioneera . Kolejny raz nie szybko będzie taka okazja. Teraz cena 5999 zł , a nowy model wraca do swojego poziomu - 10999 . Pioneer zawsze był i będzie drogi. Jedynie przełomy pozwalają wykorzystać różnicę cen.
Nowa cena jest rewelacyjna uwzględniając cenę do jakości , ale również polecam Hitachi 9700 . Cena też się spłaszczyła .
Na prezentacjach Pioneer wygrywa z Hitachi ok. 8:2 .
Dostaniesz informację pełną jak nie mieć żadnych duszków, powidoków itp.
 

Goliat

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Korzystaj z wyjątkowej oferty Pioneera . Kolejny raz nie szybko będzie taka okazja. Teraz cena 5999 zł , a nowy model wraca do swojego poziomu - 10999 . Pioneer zawsze był i będzie drogi. Jedynie przełomy pozwalają wykorzystać różnicę cen.
Nowa cena jest rewelacyjna uwzględniając cenę do jakości , ale również polecam Hitachi 9700 . Cena też się spłaszczyła .
Na prezentacjach Pioneer wygrywa z Hitachi ok. 8:2 .
Dostaniesz informację pełną jak nie mieć żadnych duszków, powidoków itp.
O kiki czyścisz magazyny DSV????Popatrz na porównanie nowego Pionka bo okazuje się że on nie miał czerni......dopiero nowy ma ;) .... i skąd te 8:2????? :p ......... no i co to za "pełna informacja jak nie mieć duszków......." Coraz bardziej lubię ten Twój Folklor.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13586
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z pewnością nowa technologia plazm Pioneera świadczy jak zwykle o jej wyjatkowej jakości i czymś czego żadna firma na świecie jeszcze nie dopracowała - nie wyłączajac Hitachi.
Na dzień dzisiejszy Wyjatkowość oferty musisz określić sam.
Nowy model mimo swojej absolutnej przewagi jakościowej nad konkurencją jest dużo droższy.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dzięki za porady !!!

Zostałem przy dwóch firmach a dokładnie dwóch plazmach Hitachi 42PD9700 lub Pioneer PDP-427XD i chyba pomiędzy nimi wybiorę ale jak to w małżeństwie bywa, muszę podjąć decyzję z żoną / tutaj jest jeszcze większy problem / Obecnie używam
telewizor panoramiczny 32 cale Panasonica i jestem bardzo zadowolony ale po przeczytaniu na forum problemów plazm Panasonica z " wężami " odpusciłem sobie tą firmę ! Pozdrawiam:) :) :)

Ps. Pokój ma 4m x 5m, sygnał kablówki Multimedia, oglądam TV w różnych porach dnia, pokój jest bardzo słoneczny, oglądam telewizję z około 4 metrów a w przyszłości mam zamiar wybrać Cyfrę + Filmy DVD oglądam na zestawie kina domowego Panasonica i są z wypożyczalni ! :)
 

slavoy23

New member
....hm,trudny wybor,mam ten sam problem.Wiem ze kupie jeden z wyzej wymienionych.Spedzilem mnostwo czasu na porownaniach tych wlasnie modeli.Moje osobiste odczucia(zaznaczam)sa nastepujace.Wg mnie Hitachi ma bardziej szczegolowy i naturalny obraz w HD,Pioneer jakby troche rozmywa kontury,ale zdecydowanie wygrywa w SD,wiec jesli masz kablowke bralbym pionka.Mnie zalezy Bardziej na HD i na ta chwile ide w kierunku Hitachi.
Pozdrawiam
 

maniekk

New member
Pioneer podobnież lepiej radzi sobie ze słabszym sygnałem, a w przypadku kablówki taki w większości przypadków będziesz miał. Hitachi za to to takie "prawie full HD" - masz 1080 punktów (czyli jak w fullu) w 1024 liniach. Dzięki temu lepiej jest przystosowany do HD - pokazuje więcej szczegółów. Musisz przemyśleć sprawę jakiego sygnału oglądasz (lub będziesz oglądał) więcej.
Wprawdzie drażni mnie promowanie przez Kikiego jedynie słusznej marki pioneer ale w tym przypadku muszę mu przyznać rację - 427 za niecałe 6 tyś. naprawdę warto. Inne pytanie jak to jest, że ten telewizor 3 miesiące temu kosztował prawie dychę a teraz można go sprzedać z 6 tyś i jeszcze zarabia na tym producent, dystrybutor i sklep....???
Dlatego zastanów się jeszcze nad jednym rozwiązaniem - przy 4 m spokojnie możesz brać 50 cali - frajda z oglądania dużo większa. Za około 6 kilo kupisz np Samsunga C91 50" (jeden z dwójki moich typów). Znajdziesz bardzo pochlebne opinie i recenzje w sąsiednim wątku. No chyba, że kupujesz markę a nie tv - to nie było propozycji.
I jeszcze jedna dobra rada. Może się okazać, że przy silnie nasłoneczniownym pokoju i słabym sygnale z kablówki okaże się że wydasz ponad 6 tysięcy i się rozczarujesz. Dlatego odżałuj parę złotych i zamów pokaz. Sam najlepiej się przekonasz co najlepiej sprawdza się na Twoje oko i przy Twoich warunkach
Pozdrawiam
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dzięki za poradę !

Witaj Maniekk, masz rację że ciężko podjąć decyzję! Nawet nie myślałem o Samsungu ale piszesz że to niezła plazma ? Sprawdzę na forum a jaki jest Twój drugi typ ? Pozdrawiam
 

maniekk

New member
Moje dwa skrajne typy związane z perspektywą dostępności HD w Polsce. Co by nie mówić dostęp do tego sygnału (filmy, telewizje itp) nad Wisłą jest delikatnie mówiąc bardzo ograniczony. A rozpowszechni się, mniej więcej w tym czasie gdy rząd wybuduje austostrady i te 3 miliony mieszkań. :) A tak na poważnie szacuje, że będzie to za jakieś 3-4 lata, na pewno przed Euro 2012 bo wtedy nawet kołchoźnik z Woronicza będzie musiał nadawać w HD.
Dlatego mam dwie opcje:
- kupuje coś taniego ale o bardzo dobrych parametrach - np 42C91 można już kupić za 3700 zł, a ma bardzo dobre opinie na tym forum. A za 2-3 lata daje dzieciakowi lub do sypialni i kupuje full HD - przez 3 lata technologia znacznie się rozwinie a i ceny spadną. Tyle, że już jestem pewny, że chcę 50 cali (też będę oglądał z 4 metrów), a tu ceny zaczynają się od 6200. No i jeszcze za dwa lata muszę przekonać żonę, że chcę nowy telewizor ... ;) :)
- już teraz kupuje full hd - np Panasa PY700 i mam tv na kilka długich latek. Do czasu upowszechnienia telewizyjnego sygnału HD cieszę się upscalowanym DVD i blu-rey'em, który powoli się już pojawia. Ale mam świadomość, że przepłacam - ceny od ponad 10 tyś...
Pewnie jeszcze bardziej namieszałem Ci w głowie ale po to jest to forum aby zdobyć jak nawięcej informacji i podjąć właściwą decyzję
 

ArtS007

New member
Bez reklam
maniekk napisał:
A tak na poważnie szacuje, że będzie to za jakieś 3-4 lata, na pewno przed Euro 2012 bo wtedy nawet kołchoźnik z Woronicza będzie musiał nadawać w HD.
Chciałbym, abyś miał rację, ale rok temu, gdy cały cywilizowany świat zabijał się, aby zdążyć kupić duży ekran na transmisje z mistrzostw w HD, nasi nadawali je w 4:3 SD.

ArtS :)
 

maniekk

New member
ArtS masz rację, ale pocieszam się tym, że co innego zlać polskiego odbiorcę :( , a co innego spróbować olać UEFA i zachodnie telewizje. Nikt nie kupi transmisji w SD i w tym nasza nadzieja.... :eek:k:

Ale to nie ten wątek :)
 

wilczan

New member
Jaka plazma poniżej 5000 ??

Witam Wszystkich :)

Od dziś zbieram informacje o plazmach, ponieważ planuję kupić telewizor w granicach 3-5 tys. zł, a więc 1024x768 (to chyba HD ready), oglądam z odległości ok. 3m, miejsce przy oknie na południe, podłączony do "n" tv - (chyba najlepiej). Obecnie mam... Sharp z 1991r. 20parę cali, antena z Cyfrą.

Proszę o radę, na jaki telewizor plazmowy i platformę tv najlepiej się przesiąść?? Co do plazm, widzę że Pioneer i Hitachi - które jeszcze w w.w cenie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz ważna rzecz - otóż te znaki mówią że aby móc prawidłowo wybrać dla siebie telewizor trzeba byłoby znać ich nazwy i znaczenie.
Wówczas wybór nie powinien sprawiać kłopotów - jeśli wiemy jaki cel i jakie zadania ma wykonywać telewizor ?
1b6d56b14a9fb26amed.jpg


Wybór na prezentacje wcale nie jest trudny.
Na żywo przybiera to innego wymiaru.
Podnieś trochę stawkę bo i Hitachi i Pioneera nie kupisz za 5000 zł
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/112774
Z gwarancją - cena obydwóch modeli to 5999 zł
I ja poszedłbym zdecydowanie w tym kierunku. Pamiętaj tylko że i jedne i drugie się kończą . I nie jest dziwna opowieść.
Nowa generacja jest znacznie droższa.
Platforma cyfrowa- to zależy od zestawu programów . Najlepiej wybierz to co chcesz oglądać.
 

Saracen

New member
@Musio1986

Wczoraj miałem prezentację w domu 42" Tv Pioneera i Hitachi. Moim zdaniem obraz jest lepszy na Pionieer'ze przy moim sygnale z kablówki. Przy puszczaniu filmu z DVD obraz jest prawie porównywalny mały plus na Pionieer'a.


 

wilczan

New member
Hmm, zabiorę się więc za rozszyfrowywanie tych skrótów :) ALE - tak na chłopski rozum - to pewnie lepiej kupić nienajtańszego Panasonica, np. model TH-42PV45EK (ok.3700zł), niż najtańszego, "najuboższego" Pioneera... ? Mogę się mylić, więc niech się mądrzejsi wypowiedzą, z góry dzięki :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry