Jaką plazmę do 3500zł PILNE !!!

bandzior80

New member
Witam, chcę kupić nowy tv raczej plazmę obecnie posiadam LG lcd 37LG3000 jednak chciałbym coś większego. Jeśli chodzi o kwotę to mogę przeznaczyć max 3500zł ale proszę też o propozycję za 2500zł.Wykorzystanie 50% gry PC 50% filmy i programy HD z PC i TV "N".

Odległość od ekranu: ok. 4 m
Jak słońce świeci w pokoju: TV bokiem do okna
Jak duży jest pokój: 5.4 m x 4.8 m
Preferowana technologia: PLAZMA
Jaki masz obecnie telewizor: LG lcd 37LG3000
Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy,sport,przyrodnicze HD
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 40% dzień 50% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 50"
Preferowana marka: Nie mam faworyta
Jakie urządzenia będą podłączone: PC DVI-HDMI, TV "N", amplituner ONKYO TX-SR608
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50%-TV, 50%-PC,
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych:Wprost ale także lekkie kąty boczne
Telewizor ma mieć WiFi: Nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: raczej TAK
Jaki masz sygnał: cyfrowy i HD TV "N"
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: wszystko HDMI
Ile masz kanałów HD: kilkanaście
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4-8
Ile osób zasiada przed telewizorem: Dwie
Ma stać czy wisieć: wisieć
Jaka klasa cenowa: 2500-3500

zastanawiam się nad modelami
LG 50PK550
Panasinic TX-P50U30E
 

Ben32

New member
Naczytałes się głupot to głupoty piszesz.
Postaw ten telewizor obok sprawdzonego modelu w opiniach użytkowników, przetrzyj oczy lub okulary i wtedy wsztystkim napiszesz swoją opinię.
Inna sprawa to wyposażenie dodatkowe - szybko się okaże, że potrzeby większe w funkcjonalności.
I na koniec - jedna i druga technologia ma zalety i wady. Wszystko zależy od środowiska, w którym będzie użytkowana. Mam nadzieję, że wiesz o czym piszę.
 

digitalus

Banned
jeden z wielu przykladow

Pod względem głębi wyświetlanych kolorów, a przede wszystkim poziomu czerni z "plazmą" równać mogą się tylko najwyższej jakości wyświetlacze LCD, będące najczęściej poza zasięgiem możliwości finansowych przeciętnego użytkownika.

poprzedni model czyli g20
cytat

Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a! Cóż, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.
Audio Video

wiadomo dlaczego teleiwzor LG 50PK550 pokonal pod wzgledem jakosci obrazu telewizory led bo plazma to lepsza technologia.jakosc obrazu jest najwazniejsza.
LCD_plazma_tab.jpg





warto tez przeczytac zdanie specjalistow w tej dziedzinie czyli DisplayMate
DisplayMate to autorytet w tej dziedzinie

- Telewizory LCD stanowią lwią część asortymentu w sklepach, dlatego też w naszym zestawieniu znalazły się aż trzy modele - powiedział Raymond Soneira, szef DisplayMate, doktor Uniwersytetu Princeton. - Nie oznacza to jednak, że ta technologia jest najlepsza, ale na pewno stoi za nią najbardziej agresywny marketing.

Problem pozostaje. Specyfikacje podawane przez producentów często są przesadzone, a rywalizacja między producentami tylko zwiększa tę tendencję. Jak mówi dr Soneira, liczby podawane przez producentów często są dziesięcio- czy nawet stukrotnie większe od rzeczywistych, przez co stają się bezużyteczne. Jak więc wybrać telewizor, żeby nie żałować? Na pewno nie jest to proste zadanie. W sklepach światło jest złej jakości, telewizory są najczęściej źle ustawione, a sygnał, który do nich dociera albo za słaby, albo sztucznie podkręcany. Warto za to zapoznać się z obiektywnymi recenzjami i testami porównawczymi. Mam też nadzieję, że w sklepach pozostaną przynajmniej dwie technologie między którymi można będzie wybierać.


Jaki zatem jest wybór Raymonda Soneiry? Telewizory LCD to świetne rozwiązanie do bardzo jasnych pomieszczeń. W przypadku jednak umiarkowanego światła to plazma będzie się charakteryzować lepszym poziomem nasycenia czerni, kontrastem i kątem patrzenia. Bezapelacyjnie lepszy jest również czas reakcji.

umiarkowane swiatlo jest w domu
dlatego lcd bardzo dobrze sprawdza sie np w witrynach sklepowych .

bardzo wazne. Jasność jest ciemna:)

Parametrami, które w sposób najbardziej absurdalny traktowane są przez producentów, a jednocześnie na które kładzie się największy nacisk w przekazach marketingowych, są jasność i kontrast. Wiele modeli LCD, reklamowanych jest jako bardzo jasne.

Dzięki temu, w przeciwieństwie do plazm, lepiej sprawdzają się w bardzo nasłonecznionych miejscach. Jednak według DisplayMate najlepszą jakość obrazu możemy uzyskać przy świetle o stosunkowo małym natężeniu.

Z testów wynika, że optymalna jasność ekranu oscyluje w granicach 200 cd/m2, czyli dużo mniejszej, niż standardowe ustawienia w domowych ekranach. Przy takiej jasności, w przetestowanych telewizorach, współczynnik kontrastu był największy dla telewizora plazmowego i wyniósł 3842, dla telewizorów LCD odpowiednio miedzy 1330 a 1877.
 
Ostatnia edycja:

bandzior80

New member
czym więcej siedzę na różnych forum tym więcej mam typów tv na początku miał być do 3000zł, później do 3500zł, z teraz znalazłem kolejne dwa modele i raczej z nich coś już wybiorę bo na droższe mnie już nie stać, a żoneczka mnie zabije .... :)
 

bandzior80

New member
czym więcej siedzę na różnych forum tym więcej mam typów tv na początku miał być do 3000zł, później do 3500zł, z teraz znalazłem kolejne dwa modele i raczej z nich coś już wybiorę bo na droższe mnie już nie stać, a żoneczka mnie zabije .... :)
co myślicie o :
LG 50PK760
i
SAMSUNG PS50C6500
 
Do góry