jaką plazme 42cale wybrać?

fifcio01

New member
Witam,
zamierzam kupic plazme 42calowa. Co możecie mi polecić Planuje przeznaczyć ok.5000zł. Głównie chodzi mi o dobra jakośc obrazu, ostrośc, zeby nie bylo rozmycia. Narazie mam kablówke, ale planuje miec N. Oglądać będę z odleglosci ok. 3metrów. NIe wim jaki wybrać, ponieważ nie znam sie na tych sprzętach i info z neta tez mi za bardzo nie pomogaja. Interesuje mnie opinia ekspertów, użytkowników. Dziekuje i pozdrawiam :)
 

death_birds

New member
Ostatnio miałem podobny dylemat. Chciałem kupić plazmę do 5 tys. Na początku zastanawiałem się nad Panasoniciem 42pv70 lu Samsungiem 42q91h. Obydwa HD ready w cenie około 4500 zł. ale na rynek wszedł Panasonic 42py70p HDFull. Kosztował mnie 5400 zł. warto było obraz z SD ujdzie. HD super tak jak z DVD. Więc jeśli masz jeszce parę stówek to kup 42py70p lub w okolicach 6 tys 42py700p.
 

fifcio01

New member
Czy to, że Q91H i C91H nie mają HD dużo zmienia w jakosci obrazu? Czy jednak pomimo tego prawie nie ma roznicy z jakoscią ich obrazu a jakoscia telewizorów z HD?
 

death_birds

New member
fifcio01 napisał:
Czy jednak pomimo tego prawie nie ma roznicy z jakoscią ich obrazu a jakoscia telewizorów z HD?

Jak by niebyło różnicy nie sprzedawane byłyby TV z z podziałem na HD i HD Ready. Najlepiej dla ciebie jak byś sam porównał gdzie jest lepszy obraz. Poproś w sklepie aby ci sprzedawca zaprezentował obydwa TV Plazmowe jeden z HD ready i HD FULL.

Szwagier ma 42PV70, ja mam 42PY70. Obraz w moim bardziej mi odpowiada. Ogłądałem ostatnio na mioim konkurs samby w National Geografic HD i powiem tak :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: było SSSSSSuper. Kolory jakość obrazu bajka, ale to jest moja opinia. Ktos inny nie widzialby róźnicy np z modelem samsunga 42Q91H.
 

elpe

New member
death_birds napisał:
Ostatnio miałem podobny dylemat. Chciałem kupić plazmę do 5 tys. Na początku zastanawiałem się nad Panasoniciem 42pv70 lu Samsungiem 42q91h. Obydwa HD ready w cenie około 4500 zł. ale na rynek wszedł Panasonic 42py70p HDFull. Kosztował mnie 5400 zł. warto było obraz z SD ujdzie. HD super tak jak z DVD. Więc jeśli masz jeszce parę stówek to kup 42py70p lub w okolicach 6 tys 42py700p.

w ZADNYM WYPADKU nie kupuj wersji 42py700 !!!!!!!!!!!!
Kolega chyba nie do konca wie jaka jest roznica pomiedzy nimi i wydaje mu sie ze jak drozszy to lepszy.....
akurat jeden z nielicznych przypadkow gdy tak nie jest....

Akurat ten panasonic 42py70 to bardzo dobry wybor... Nie porownywalem go z samsungami bo szukalem TV z wyzszej polki niz to co daje Samsung . idac markami kolejnosc jest taka:
1. Pioneer
2. Panasonic
a co next to nie wiadomo :D chyba ze ktos sie pokusi :D
 

Storm

New member
LG i życie jest piękne !!!

LG 42PC51 lu 42PT81 cena odpowiednio 2999zł lub 3499zł. Mają 100Hz, skaler Faroudji i przyjmują sygnał 1080P nawet w trybie 24/s do blu ray!!! Za 2 ,3 lata każdy z tych drogich modeli bez względu czy to panas czy pionek to i tak będą wykopaliska więc po co przepłacać. LG jest drugim producentem TV plasa na świecie !!!
 

GoliMilan

New member
Pomocy:blagam: Co kupić do ok. 5000zł żeby dobrze oglądać piłkę nożną na "n" i filmy na blue ray z PS3?! Wielkość min 42 cale. Czy lcd brać w ogóle pod uwagę, czy tylko plazma? Wielkie dzięki za pomoc!!!
 

luk84

New member
elpe napisał:
w ZADNYM WYPADKU nie kupuj wersji 42py700 !!!!!!!!!!!!
Kolega chyba nie do konca wie jaka jest roznica pomiedzy nimi i wydaje mu sie ze jak drozszy to lepszy.....
akurat jeden z nielicznych przypadkow gdy tak nie jest....
hm ale czy 42py700P faktycznie jest gorszy? Czy po prostu nie warto dopłacac do kilku bajerów? Pytam bo w wiekszości sklepów 700P jest przynajmniej o kilkaset złotych droższa a ja mam możliwość kupienia tych telewizorów w tej samej cenie. Dlatego jesli jest to praktycznie taki sam telewizor i rozni sie tylko kilkoma bajerami (np. lepsze głośniki co akurat jest warte uwagi) to wybrałbym 42py700P skoro nie musze dopłacać.

pozdrawiam i proszę kogoś o szybka odpowiedz :)
 

elpe

New member
luk84 napisał:
hm ale czy 42py700P faktycznie jest gorszy? Czy po prostu nie warto dopłacac do kilku bajerów? Pytam bo w wiekszości sklepów 700P jest przynajmniej o kilkaset złotych droższa a ja mam możliwość kupienia tych telewizorów w tej samej cenie. Dlatego jesli jest to praktycznie taki sam telewizor i rozni sie tylko kilkoma bajerami (np. lepsze głośniki co akurat jest warte uwagi) to wybrałbym 42py700P skoro nie musze dopłacać.

pozdrawiam i proszę kogoś o szybka odpowiedz :)

Jest gorszy.... ale nie bede pisal po raz 10ty tego samego na forum...
Odpowiedz znajdziesz na forum w dziale "panasonic" o temacie z nazwa modelu i konczy sie "full hd"....
 

luk84

New member
spoko, już znalazlem wczoraj w nocy. Przeczytalem wszystkie dwadzieścia pare zakładek i wszystko jasne. Dzis byłem w rtveuro obejrzeć 42py70p i jak najbardziej mi sie podobał, ale cieżko porównać z innymi modelami bo jedyne co na tych tv jest podpiete to zwykły sygnał analogowy przez złącze które w menu nazywało sie TV. Normalnie zgroza bo na jaka cholere komu porzadny tv jesli mialby korzystać z badziewnego sygnału. Co ciekawie zdecydowanie najładniej grał samsung i to nie q91h (nie było go akurat, ale pierwotnie to miał być mój zakup), a starszy c62. Takze znow mam dylemat czy nie rezygnowac z full hd i nie wziac jednak tanszego o 1500zł samsunga. No ale chyba musze pojezdzic po wszystkich sklepach, moze gdzies trafie zeby byly wszystkie modele ktore mnie interesuja i podpiete było wiecej rodzajów sygnału.
 

elpe

New member
TV to sygnal z anteny analogowej........ znajdz / pogadaj zeby Ci przynajmniej DVD wlaczyli bo tak to bez sensu.... Kupowac TV XXI wieku zeby testowac go na sygnale XX wieku....
 
Do góry