Jaka plazma50" do 5-6 tys , dla UPC TV

miklosz1

New member
Witam , na poczatek pozdrawiam wszystkich na forum, bo jestem tu nowy. Czytam to forum od jakiegos czasu, ale w tym natloku informacji mozna sie pogubic, zwlaszcza ,ze ciagle wchodzi cos nowego na rynek z plazm. Prosze o rade , jaką plazme wybrac (ma byc 50") ,zeby byla korzystna cenowo w stosunku do jakosci. Nie jestem jakims maniakiem TV, potrzebuje glownie do ogladania programow cyfrowych z sieci UPC i czasem jakis film z dvd. Telewizora uzywam rzadko- tylko wieczorem jakies 2-3 godz /dzien. Zastanawiam sie tez czy full hd czy wystarczy hd ready, bo wyczytalem tu na forum ,ze hd ready daje nawet lepszy obraz niz full. Wiec moze nie ma sensu przeplacac. Ztego co wywnioskowalem to najbardziej polecene sa tu modele panasonica - prosze o podanie jakiegos konkretnego modelu , mozliwego do kupienia w sklepie. Ale inna firma tez moze byc.
Z gory dzieki;-)
 

El Greco

New member
Ja mam samsunga 756(50") i mam niesamowita jakosc, tezbez HDTV. Kiedys bylo tak, ze plazma ready lepiej dawala sobie rady z programami o slabszej rozdzielczosci, dzisiaj to juz przeszlosc. Procesory sa tak szybkie, ze skalowanie, to zaden problem. Oczywiscie, ze mozna obejsc sie bez full HD, ale w przypadku szybkich scen moze byc widoczna lekka roznica na niekozysc ready urzadzenia. Roznica cenowa jest znikoma i nie widze powodu na kupowanie tv z mniejsza iloscia punktow. 50" bez full HD, to juz bardzo stare modele, a tak duze przekatne z mniejsza iloscia punktow, to tez mniejszy komfort z bliska, bo piksele sa znacznie wieksze, a wiec tez widoczne. Pamietaj tez, ze polskie stacje maja czesto fatalna jakosc i formaat, ktorego nie da sie nijak zinterpretowac. Jakosc meczu, ktorego dzisiaj ogladalem na TVP1(z Irlandia) nie byla lepsza od samego meczu. jednak wlasnie w przypadku tak fatalnych zrodel LCD nie jest godne polecenia. Kupujac panasonika zawsze dokonujesz dobrego wyboru. Niestety nie wiem ile pieniedzy przeznaczyles. Dodatkowo pamietaj, ze jezeli nie bedziesz korzystal z wbudowanego tunera, to tylko tak dobry bedzie obraz twojego panelu jak wysokiej jakosci bedzie tuner z np. SAT receivera lun AV receivera.Z koncem kwietnia bedzie o nowych modelach cos wiecej wiadomo, mysle, ze oplaca sie uzbroic w cierpliwosc, bo ceny nie beda wyzsze od aktualnych.
 

miklosz1

New member
Dzieki za informacje, a nie wiesz kiedy bedą te nowe modele w sprzedazy?
to generacja 11? i to bedzie panas czy samsung?
sledze nowe trendy w video-mixie. Narazie wstrzymuje sie z zakupem, ale w maju chcialbym cos juz kupic.
 
Do góry