Jaka plazma Samsung VS. Panasonic

misiek979

New member
Który będzie najlepszy cena/rozmiar/jakość. (kolejność dowolna)

  1. Panasonic TX-P50G30E - podobno najlepsza jakość obrazu ale niestety brak 3D
  2. Samsung PS51D6900 - ciekawe ficzery, 3D, cena
  3. Samsung PS59D550 - 3D, ten rozmiar (ponoć się nie liczy ;)) - cenę przeboleję
Użytkowanie:
Odległość oglądania od 4 do 6m.
Materiał: Blu-Ray, mkv, Kamera Panasonic FHD i telewizja (głównie w nocy lub o poranku - słońce w okno)
Chciałbym aby wbudowany tuner sat dobrze działał z Cyfrą z PowerCAM Pro (dobrze by było jakby z N i Polsatem też działało)
Jak włożę pena 16GB musi działać TimeShift. PVR mniej istotny.

LCD mnie nie interesuje.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jak ogladasz czasami w jasnym pokoju to zapomnij o D550 - masakra, lustro gorsze niż masz w łazience. Wybrałbym na twoim miejscu D6900, zwłaszcza jak lubisz sport.
 

misiek979

New member
Jak ogladasz czasami w jasnym pokoju to zapomnij o D550 - masakra, lustro gorsze niż masz w łazience. Wybrałbym na twoim miejscu D6900, zwłaszcza jak lubisz sport.
Najgorsze jest to, że TV to zakup na parę lat i bardzo kusi mnie ten rozmiar... oglądałem w MM kilka Samsungów serii 5 i 6 (nie pamiętam modeli), i jakiejś różnicy w jakości obrazu nie widziałem. Tak naprawdę to chciałbym aby czarny był w końcu czarny bo mój LF37mka HDReady to ledwo szary wyświetla.
 

don111

Banned
D550 - 0,08 cd/m2, D6500 (pewnie to samo co D6900 tylko inne wyposażenie) - 0,04 cd/m2
czerń i tak będzie dużo lepsza od starego LCD, ale 0,04 to też rewelacja nie jest, 0,08 to już szarość, wrażenie głębi i efektowność obrazu w nocy spada
 

misiek979

New member
D550 - 0,08 cd/m2, D6500 (pewnie to samo co D6900 tylko inne wyposażenie) - 0,04 cd/m2
czerń i tak będzie dużo lepsza od starego LCD, ale 0,04 to też rewelacja nie jest, 0,08 to już szarość, wrażenie głębi i efektowność obrazu w nocy spada

Jestem już prawie zdecydowany na panasonica 50" GT30 lub G30, ale mam pytanka:
Jak z czernią (cd/m2) wypadają G30, GT30 i VT30?
Czy G30 to to samo co GT30 bez 3D?
Apropos GT30 Jak wygląda sprawa okularów? Czy są jakie "zamienniki", czy muszę kupować oryginały?

i ostatnie, tak bardziej dla zaspokojenia ciekawości:
Czy VT30 jest wart te 1,5k więcej, w kontekście jakości obrazu? Na stronie wygląda b. PRO. (Filtr wysokokontrastowy w wersji Pro, tryb isf z zaawansowaną kalibracją)
 

don111

Banned
Jestem już prawie zdecydowany na panasonica 50" GT30 lub G30, ale mam pytanka:
Jak z czernią (cd/m2) wypadają G30, GT30 i VT30?
Czy G30 to to samo co GT30 bez 3D?
Apropos GT30 Jak wygląda sprawa okularów? Czy są jakie "zamienniki", czy muszę kupować oryginały?

i ostatnie, tak bardziej dla zaspokojenia ciekawości:
Czy VT30 jest wart te 1,5k więcej, w kontekście jakości obrazu? Na stronie wygląda b. PRO. (Filtr wysokokontrastowy w wersji Pro, tryb isf z zaawansowaną kalibracją)
G30 - 0,03 cd/m2, GT30 - 0,02 (ma lepszy filtr antyodblaskowy + 3d, reszta chyba to samo), VT jeszcze ciut niżej (porównanie GT i VT jest w testach na tym forum)
w kontekście samego obrazu 1,5k to za duża różnica wg mnie ale wyposażenie jest inne tak jak napisał Redlum
 
Do góry