Jaka plazma Panasonic TH-58PY800P czy Samsung PS58B850?

Mirpheus

New member
Zastanawiam się nad kupnem plazmy i ostateczny wybór padł na 2 modele: Panasonic TH-58PY800P i Samsung PS58B850. Ten ostatni to 8-ma generacja cienkiej plazmy Samsunga, a Panasonic jest trochę starszy, jednak z wielu opinii słyszałem i czytałem, że Panasonic słynie z doskonałych ekranów.

Który model polecacie? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia obu obok siebie, co rozwiązałoby mój dylemat... ;)

Jeszcze jedno: czy Panasonic TH-58PY800P to większa wersja TH-46PY80PA? Widziałem obraz na nim u rodziców i jestem pod niesamowitym wrażeniem. W szczególności zwróciłem uwagę na wyjątkową czerń i kontrast obrazu - jesli od PY800P różni się tylko wielkością ekranu, wybrałbym go chyba zamiast Samsunga PS58B850. Jak sądzicie?

Sygnał odbieram z n-ki, ale nastawiam się głównie na oglądanie blue-ray i filmów (.mkv) z komputera przez HDMI + granie na Xbox 360 (także HDMI). Pokój jest zaciemniony (drewniane żaluzje), odległość od ekranu ok. 4m.

Dzięki za pomoc.

mIRO
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
PY800 to wyższy model od PY80 a ten z kolei od PY8
wszystkie się różnią elektroniką, wyposażeniem i gradacją kolorów
będzie co najmniej tak dobrze jak na py80, w sumie może być tylko lepiej ;)

nikt jasno nie potrafił odpowiedzieć na pytanie jak się ma seria S/G obecnych panasoniców do Panasonic'a PY pod względem jakości obrazu, wydaje się że ta starsza wersja zbierała jednak lepsze opinie od tej nowej...
 

Mirpheus

New member
don111, wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź w sprawie Panasonica! Czy polecalibyście ostatecznie tego Panasonica czy Samsunga PS58B850?

Dzięki.
 

adam-ant

New member
Biorąc pod uwagę to, że Panas jest teraz tańszy niż Sam, a dodatkowo będą odpalane gierki z X360 (Samsungi mają większe problemy z powidokami), to na twoim miejscu również wybrałbym Panasonic'a. Ominie Cię też w ten sposób groźba buczącego telewizora (wystarczy poczytać wątek o B850, wiele osób jest tym buczeniem załamanych).
Chociaż porównując samą jakość obrazu pewnie nieznacznie wygrałby Samsung, ale w tym konkretnym przypadku "sok nie jest wart wyciśnięcia".

Szkoda, że wersja 50-calowa PY800/PZ800 nie ma jakiejś normalnej ceny, bo może też bym się skusił :)
 
Do góry