Jaka plazma najlepsza z najlepszych

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam, planuję zakup telewizora plaznowego o przekątnej ekranu 42-46 cale (nie wiem jaką - o odległości piszę dalej). Chociaż nie wiem czy LCD (boję sie tego wypania i różnych kombinacji odnoście "docierania" telewizora. Chciałbym zapytać forumowiczów (ekspertów) o opinię. Który będzie się najlepiej nadawał?
Przeznaczyć na ten cel mogę 6500zł (mówię tu ocenach z internetu np. agito.pl lub allegro). Jeśli będzie trzeba to mogę jeszcze parę złotych dołożyć.
Więc tak -Full HD, będę odbierał "C+" Podłączę czasami komputer, ale to bardziej do parominutowej zabawy na wyścigach, no i oczywiście odtwarzacz DVD. Nasłonecznienie w pokoju mam średnie tzn. patrząc na telewizor mam okna po prawej stronie (mam też rolety), odległość od ekranu ok 3,5 metra, więcej oglądam wieczorem niż rano (żona ok 2 godzin w dzień). Mam nadzieje, że te informacje będą pomocne. Czekam na porady fachowców. Byłem zdecydowany na LCD ale sam już nie wiem, a żonie chciałem zrobić prezent na mikołaja. Dodam też że lubi oglądać telewziję i raczej nie chałbym usłyszeć od niej że za tyle kasy obraz w starym 29 cali sony był o niebo lepszy.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
 

median

New member
No tak jak zawsze pytanie co jest lepsze plazma czy LCD?

Masz w dziale podstawy wylozone plusy i minusy obu technologi, sam musisz wybrac na czym Ci zalezy wiadomo ze za ta cene mozesz miec juz fullHD LCD a z plazma jest ciezko zazwyczaj sporo drozej!

A chcesz miec troche dodatkow jak wbudowany dysk twardy itp?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
median - nie muszę miec wbudowanego twardego dysku, ani tam specjalnych bajerów, chodzi o to że jak wydam sporo kasy, a żona lubi oglądać TV (cyfra+) to nie chce od niej uszłyszec - cyt: no nie baranie wydałeś tyle kasy i to ma być ładny obraz i dobry telewizor?? :D Przecież ja w tańcu z gwiazdami nie widzę jak tańczą.
polls - powiedz dlaczego proponujesz akurat ten model, czym jest lepszy od innych. I to samo pytanie do robertp74.
Jęsli macie któryś z tych telewizorów to chętnie o nich posłucham.
A teraz coś od siebie: byłem dzisiaj w MM i przyglądałem się LCD Hitachi - bodajże model 9700D (poprawcie mnie jak się pomyliłem) i Samsung LE-46F86BD i powiem Wam że mnie zaskoczyły. Sprzedawca podłączył mi sygnał z "n" i był naprawdę ładny obraz (oprócz TVP 1 i 2).
Teraz to już sam nie wiem, chyba znów zacynam myśleć o LCD, jeszcze raz powiem chodzi o to aby moja :krol: (czyt. żona) była zadowolona z oglądanej telewizji. Aha, zaczynam się rowniez zastanawiac czy nie wziąć modleu 46 cali przy mojej odległości oglądania bo czytam że szybko to 40 lub 42 cale mi się będzie wydawało małe. Wiem że wiąze się to z większym wydatkiem, ale jestem gotowy go ponieść, no cóż jak chce się miec dobrze to prezba płacić.
Pozdrawiam i dzięki za jakieś info.
 

robertp74

New member
czemu hitachi jest lepsze?- zadzwon do kikiego i umow sie na prezentacje albo pogadaj z nim,wg mnie ,zreszta On mnie tez namawia na ten tv ,najlepsze parametry no i jakosc do ceny,zapomnij o panasonicu-poczytaj testy,to porazka uwierz mi ja tez sie zastanawialem od miesiaca nad tv,mnostwo artykulow ,sklepow, dylematow,rozmow lcd czy plazma ,wybralem plazme hitachi 42 tp01.Opinia wielu fachowcow z branzy a nie sprzedawcow z MM czy innego smiesznego avansu.Pozdrawiam
 

Wojtaska

New member
Panasonic

Hitachi, hitachi ale jaka cena w porównaniu z panasem. To juz jak tak to lepiej Pioneera.
Wszystko zależy ile kolega ma do wydania.
Ja własnie kupułem 42PV70P i myśle ze w cenie do 4000 zł. to najleprzy wybór.
 

dnc

Moderator
VIP
:Najlepsza z najlepszych" to chyba jeszcze nie powstała. Są plazmy dobre, bardzo dobre, tylko, że za bardzo dobre trzeba też "bardzo dobrze" zapłacić. I tu tkwi problem. O miano "nalpeszej z najlepszych" powinny bić sie te plazmy, których parametry techniczne są najlepsze, jakość obrazu jest najlepsza, a i cena jest najlesza (czytaj: niska bądź umiarkowana). Czy taka jest?
Wielu moich kolegów poniżej podało kilka modeli. Są one bardzo dobre, ale czy tanie? Czy aby najlepsze z najlepszych? Kto wie?
 

teodor2424

New member
Witam jestem tu nowy. Nie znam się za dużo na TV czytałem kiedyś o LCD i Plazmie. Moja edukacja staneła na LCD Sharp 42 xD1E.
Dzisiaj zawitałem do Media Markt. Sprzedawca zaznaczam bardzo obeznany:) zaproponował mi najpierw LCD o którego się ubiegałem teraz tj Sharpa LC-42XL2E za kwotę 7790zł podoba się strasznie żonie no i zaproponował mały sprawdzian na różnych podłączeniach tego telewizorka z POLAZMĄ (której byłem przeciwnikiem) Hitachi P42TP01 za 5999zł I ku mojemu zdumieniu to hitachi okazało się zdecydowanym faworytem:)

No więc jako niezbyt obcykany w tym temacie uległem sprzedawcy i kupiłem Hitachi:)
Czy mógłby ktoś mnie uświadomić w tym co zrobiłem?? Czy dokonałem słusznego wyboru?? czy ten telewizorek jest bardziej funkcjonalny w normalnym domu tzn. w aktualnej chwili nie posiadam dekoderu HD mam jedynie tuner z cyfrą na wyjście SCART. ale może w przyszłości zaopatrzę się w jakiś Ferdek 8800 z HDMI
Co myślicie o moim zakupie??
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
W zasadzie Teodorze to sobie odpowiedziałeś na pytanie w swoim poście. Obraz na plaźmie lepszy niż na LCD Towim zdaniem. Widziałeś to na własne oczy. Wybrałeś bardzo dobry TV i jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego powinieneś być z niego zadowolony.
 
Do góry