Jaka plazma na sciane?

Robi One

New member
Witam,

Szukam czegos dla siebie juz od 3 miesiecy i nie moge sie zdecydowac, wiec prosze o rade odnosnie modelu - bo jestem zdecydowany na 99% na plazme:

- odległość od ekranu ? 2,5m - 3m
- jak słońce świeci w pokoju ? parter, swiatlo - cale spectrum, od mocnego do ciemnego
- Jak duży jest pokój ? 25m kw.
- jaki masz obecnie telewizor? zaden
- jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, dvd - planuje blue-ray, moze kablowke HD
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
- preferowana wielkość telewizora? 42-50
- preferowana marka ? chyba Panasonic, chociaz ich wzornictwo mi sie nie podoba wiec patrze rowniez na Samsung i LG
- czego nie lubisz w telewizorach? wzornictwo
- jakie urządzenia będą podłączone ? dvd,blueray moze kablowka HD, przeglad fot z aparatu
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 5/95
- jakimi złączami ? HDMI
- jaki masz sygnał ? narazie zaden
- ma stać czy wisieć ? chcialbym,zeby wisial
- jaka klasa cenowa ? okolo 3K

Podsumowywujac z tego co wyczytalem - jakosc do ceny, jezeli chodzi o plazme to Panasonic, np.TX-P42G20E - ale nie podoba mi sie wogole wzornictwo Panasonica, jest troche z zeszlej epoki, gdy porowna sie np. produkty LG czy Samsung. Niestety LG i Samsung nie robia 42 cali w full HD...dopiero od 50 cali.

Zdecydowalem sie, ze powiesze TV na scianie (KartonGips) i zalezy mi, zeby tv byl w miare cienki i lekki - Panasonici sa b.grube w porownaniu do innych marek - wiec powoli odchodze od tej marki.

Kolejny dylemat czy uderzac w Fill HD czy przy takim wyborze cienkich plazm nie wystarczy me HD Ready?

Prosze o sugestie odnosnie modelow.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja przy odleglosci 2,5-3m decyduje sie wlasnie na 50cali od Samsunga. Lepsze ceny niz Panasy a jakosc ta sama. Obejrzyj w sklepie dluzszą chwile z odleglosci która bedziesz miał w domu czy przekątna ci pasuje.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Samsung 50b550 mi chodzi po glowie i raczej go kupię. Dzięki menu serwisowemu można go przerobić do 50b650, tzn działa wiekszość opcji z wyższego modelu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie full hd przy Twoich potrzebach.
Ale w klasie do 3000 zł to sięgałbym po 46S20 jeśli ma być Panasonic.
Odpowiedni uchwyt i kołki utrzymają plazmą.
 

Robi One

New member
Tak tez zrobie. B550 wygrywa :)
Dziekuje za sugestie.

Pytanie dodatkowe: czy mozna do powieszenia tej plazmy uzyc tego ultra cienkiego wieszaka Samsunga do LED (WMN1000B) czy jednak poszukac czegos dedykowanego do plazmy?
Zalezy mi na jak najmniejszym odstawaniu od sciany tego sprzetu :)
 
Do góry