Jaka plazma (na pare lat)?

Orzełek76

New member
Witam!
Proszę o pomoc w wyborze TV.
Byłem zdecydowany na plazmę panasonika 42", lecz jeden kolega z forum namawia mnie na 50".

Teraz szybko moje warunki:
odległość od TV - 3 - 3,5 m
sygnał - Cyfra+ (SD oraz HD), komputer (divx, mkv itp), w przyszłości kino domowe (być może blu-ray)
oglądam - 1/3 telewizja SD z Cyfry+, 1/3 filmy z komputera, 1/3 transmisje sportowe (również HD)
budżet - 2,5 - 3K PLN (im mniej tym lepiej)
inne - telewizor ma wystarczyć na kilka (ok. 10) lat

Wiem, że obecnie kupowanie w moim przypadku TV FullHD jest nieco na wyrost, lecz czy w perspektywie kilku lat taki wybór nie okaże się słuszny?

Proszę o jakieś rady, to mój pierwszy płaski TV i jestem zielony, a na forum zdania są podzielone (wykupiłem nawet roczny dostęp do klubu, ale nawet to nie rozjaśniło mi w głowie). Nie mam kogo zapytać o rady, obejrzeć na żywo, bo nikt w rodzinie i wśród znajomych nie ma plazmy, ani LCD-ka w rozmiarze, który mnie interesuje
 

klocher

New member
Właściwie dołącze sie do zapytania w temacie że ile przeciętna plazma posłurzy jako domowe TV ? Szybko sie wypali ten cały fosfor czy coś i straci na jakości obraz ? Ile przy dziennym oglądaniu dość długim wytrzyma plazma ?
 

Orzełek76

New member
No i zamówiłem P42S10E! Przeważyły względy ekonomiczne (tańsza w zakupie i w eksploatacji), mieszkaniowe (pokój niewielki - 4x4,5m) i techniczne (FullHD, sprzęt bardziej przyszłościowy). Mam nadzieję, że nie będę żałował. Dziękuję za porady!
 

Orzełek76

New member
tu się jednak mylisz - jest droższa w eksploatacji i to pod każdym względem.
Dlaczego? Tabelki na stronie Panasonika podają, że P42S10E pobiera podczas użytkowania ponad 100W mniej energii niż P50X10Y. I co to za inne względy poza zużyciem prądu?
Tylko nie strasz mnie za bardzo, bo już zamówiłem 42" ;)
 

don111

Banned
crt Sony 21', made in Japan, 18 lat....
chodzi do dziś, a był katowany codziennie minimum 10h :cool:

dlaczego plazma ma nie wytrzymać 10 lat ? pracując na niezbyt wysokich wartościach kontrastu powinna wytrzymać tyle czasu spokojnie (może w międzyczasie jakieś parametry panelu trochę osłabną)
 

kapsell

New member
Bez reklam
crt.......

nie mieszaj technologii, pisze o plazmie. Ja mam crt jeszcze czarno-bialy w piwnicy ktory dziala a ma ok 30 lat...
 

don111

Banned
dokładnie tak samo możemy pospekulować czy 10 lat wytrzyma też jego LCD :)
wg producentów trwałość panelu podobna a obecnie często nawet większa w plaźmie (100 tys. godzin)
zarówno w jednym jak i drugim przypadku, licząc średnio nawet 10h oglądania na dzień to plazma jak producent podaje 100 tys. h = ok 30 lat
nie chce mi się wierzyć w te wartości, ale 10 lat myślę że spokojnie czy to plazma czy lcd da radę (choć nie wiadomo do końca jak będzie w przypadku led)
 

kapsell

New member
Bez reklam
??????

A gdzie ja napieselm ze moj lcd wytrzyma 10 lat, nie umiesz czytac, widzisz jakies obrazy, czy widzisz tylko to co chcesz widziec?
Pewnie ze nie wytrzyma w takim stanie przynajmniej w jakim jest teraz, najpewniej sie wypali...
A jak wierzysz we wszystki liczby ktore podaja producenci to gratuluje.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiełek

New member
plazma

10 lat nie wytrzyma zadna plazma - to bylo mozliwe w czasach crt.
Panasonic, na modele 2009 podaje trwałość ekranu plazmowego na 100 000 godz. po tym okresie parametry ekranu mają spaść o połowę .
A co do telewizorów crt to ja wystawiłem przed dom swojego Sony trynitron 24" po 8 latach użytkowania ,a takich osób co uważają że ich 15 cz 20 letnie crt chodzą jak nowe to już widziałem wystarczająco dużo ,wszystkie te telewizorki świeciły na zielono ale przyzwyczajony właściciel tego niezauważa albo niechce !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że plazma wytrzyma 10 lat pracy i to ze spokojem radości oglądania.
 
Do góry